Добри апсолутно бесплатни програми

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Дали знае некој, програм за песни да можам да ги скратам, т.е. само рефренот да го снимам и слушам? За да можам како такво да ја ставам песната на мобилен.
 
P

Princ

Гостин
Дали знае некој, програм за песни да можам да ги скратам, т.е. само рефренот да го снимам и слушам? За да можам како такво да ја ставам песната на мобилен.
Audacity ми звучи совршен за оваа намена, пред се бидејќи е бесплатен.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Има ли некој искуство со овој програм

anyTV

receive streaming TV and radio stations

Our Rating:
(Good!)
anyTV enables you to receive streaming TV and radio stations that are broadcasted for free over the Internet. The program organizes the stations by country and genre, and allows you to keep a list of favorite stations for quick access. In addition to TV and radio, anyTV also includes access to various video clips and move trailers. You can filter channels by genre, country, bitrate or content, more than 100 countries are supported with thousands of channels to choose from.
Freeware
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Дали може да се најде бесплатно или барем евтино програм за превод од англиски на македонски ( цели текстови) /
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
Напиши во www.google.com "intitle:index of (а овде наместо ова во заграда, програмата која што ја бараш)". Нема што нема google си е google!!!

intitle:index of...
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
2
Ја да прашам, ме интерееира да не знае некој како да најдам некои поретко користени програми (од дрвна индустија, делење на табла, дизајн и сл.) бесплатни. Пошо пробав со овие препорачанииве ама тешко се снаоѓам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom