Добри апсолутно бесплатни програми

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Profa напиша:
Dali CCleaner e podobra programa od Xoftspy,Spyware Doctor,ili Ad-Aware SE Personal,
i dali Free Download Manager e podobra od DC++,Humanoid,bilo koj?
Не и не....извинете но добив желба опширно да му одговорам.

Ако ти треба некој помош околу тие програми профа, обрати се
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
2pac напиша:
Dali znae nekoj programa so koja ke mozam da go ogranicam internetot vo mrezata na sekoj kompjuter posebno ama bez tie da znaat ????
Види го ти ербап овој, гарант е врзан во мрежа со уште неколку другарчиња од маало, и сака да им ја цвикне конекцијата, а он да го крка најголемиот дел од колачот. :)
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
2pac напиша:
Dali znae nekoj programa so koja ke mozam da go ogranicam internetot vo mrezata na sekoj kompjuter posebno ama bez tie da znaat ????

Со било кој Proxy Server го можеш тоа и многу повеќе.

Добро е и за во Интернет Кафе, каде што се повторуваат Downloadi од корисници. Еднаш симнат програм повикан повторно за даунлоад од друг клиент се симнува локално без повторно да користи бандвид, и уште многу повеќе :)

Пробај.
 
Член од
23 ноември 2005
Мислења
14
Поени од реакции
0
moTaro напиша:
Со било кој Proxy Server го можеш тоа и многу повеќе.

Добро е и за во Интернет Кафе, каде што се повторуваат Downloadi од корисници. Еднаш симнат програм повикан повторно за даунлоад од друг клиент се симнува локално без повторно да користи бандвид, и уште многу повеќе :)

Пробај.

A kako mozi da go izvedam toa?
 
Член од
23 ноември 2005
Мислења
14
Поени од реакции
0
A inace net limiter go imam i ne mi vrsi rabota zasto moram da go stavam na site kompjuteri. Prasanjeto e da stavam programa samo na mojot kompjuter a da mozam da ja kontroliram celata mreza i da mozam da im ogranicam brzina i download?
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
2pac напиша:
A kako mozi da go izvedam toa?
Па прочитај бе друже. Гугл рулз.


Или, викни ме мене каде што сакаш тоа да се направи, и спреми некој 60тина Евра:)
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
CDI Studio

Еве една бесплатна програма за правење ауто-старт менија:

http:\\cdinterface.sourceforge.net
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
MSV(support) напиша:
Многу ствари од интернет можат да бидат "бесплатни" ако знаеш да се снајдеш.
Нормално „паметнњаковичу“, ама темата е за навистина бесплатни (freeware) програми.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
44
Насловот на темата објаснува многу убаво зошто е наменета.
Целта е да се претставуваат бесплатни програми, да може да се прочита за нивните карактеристики функционалност и намена.

Затоа ќе ве замолам, доколку немате намера да претставите таков програм, да престанете со пишување на бесмислени постови.

Да не ја расипуваме темата, зошто е од голема корист за многу членови.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Линукс (бесплатни) програми за едитирање на музички фајлови.

Sweep [http://www.metadecks.org/software/sweep/]
Sweep is an audio editor and live playback tool for GNU/Linux, BSD and compatible systems. It supports many music and voice formats including WAV, AIFF, Ogg Vorbis, Speex and MP3, with multichannel editing and LADSPA effects plugins.

Audacity [http://audacity.sourceforge.net/]
Audacity is free, open source software for recording and editing sounds. It is available for Mac OS X, Microsoft Windows, GNU/Linux, and other operating systems.

Ardour [http://ardour.org/]
Ardour is a digital audio workstation. You can use it to record, edit and mix multi-track audio. Produce your own CD's. Mix video soundtracks. Experiment with new ideas about music and sound. Generate sound installations for 12 speaker gallery shows.

Наздравје! :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom