Добитници на лотарија за САД

Член од
20 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
29
Не знам зошто, ама не ми дава да поднесам за лотаријава, одам во continue и ова ми го кажува . Help? USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-798545902.jpeg
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Окулу сликата, можи да биди селфи или? (Секако средена со бараните димензии)
И дали треба очите да се целосно видливи, во контекст на боја на очи и сл. пошто малце потешко е со телефон? :cenzura:
 
Последно уредено:
M

Macedon1um

Гостин
Окулу сликата, можи да биди селфи или? (Секако средена со бараните димензии)
И дали треба очите да се целосно видливи, во контекст на боја на очи и сл. пошто малце потешко е со телефон? :cenzura:

Your photo or digital image is a vital part of your visa application.
Review the examples below to learn how your photo or digital image should look. We recommend you use a professional photo service to ensure your photo meets all the requirements. The acceptance of your photo or digital image is at the discretion of the U.S. embassy or consulate where you apply.

Имаш доле примери на линкот, не треба сенки да има од тебе на сликата или пак лошо осветлување, друга боја освен бела во позадина итн
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
173
Поени од реакции
131
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Screenshot_20191018-164102_Chrome.jpg Screenshot_20191018-164102_Chrome.jpg Ќе ве молам да ми каже некој што треба да се внеси во првото поле каде што пишува In Care Of (Optional) Screenshot_20191018-164102_Chrome.jpg
Screenshot_20191018-164102_Chrome.jpg Screenshot_20191018-164102_Chrome.jpg
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
If you live in your own place and will continue to live there and receive your own mail, there is no need to fill that "In Care of".

If you are living at a friend or relative's home, and that person controls the incoming mail, then you have to list his or her name in the "in care of" line.
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Aplicirav se ubavo e sega za skoloto mozat da mi napravat problem gledam toa pole bar za 80% sto apliciraat e problem ne samo za mene na primer ako bidam izvecen gledam
Автоматски споено мислење:

Toa ti e opciono ako sakas potpunigo ne e moralno a stavi obavezno email address
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
192
Поени од реакции
340
А овој дел кај што е District/country/province/state не ми е јасно што треба да се стави ако може мала помош фала.
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
А овој дел кај што е District/country/province/state не ми е јасно што треба да се стави ако може мала помош фала.
И мене не ми е јасен тој дел.Ако може да каже некој.Тоа е како област во другите држави има кај нас не,па ако не каже никој ке ја напишам државата.
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
А овој дел кај што е District/country/province/state не ми е јасно што треба да се стави ако може мала помош фала.
И мене не ми е јасен тој дел.Ако може да каже некој.Тоа е како област во другите држави има кај нас не,па ако не каже никој ке ја напишам државата.
Opstina ti e toa stavi koja od kaj si
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
ме интересира ако се добие виза т. с ве извлечат
и при тоа пријавуваш дека си во брак ги наведувас сите членови на фамилијата и ве извлекуваат дали носителот на визата е задолжен да оди само во америка и мора сите членови да се иселат со него во истиот период или има одстапки за тоа
прашањето ми е за децата дали можат подоцна да одат за америка ако носителот е веке таму
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45

Your photo or digital image is a vital part of your visa application.
Review the examples below to learn how your photo or digital image should look. We recommend you use a professional photo service to ensure your photo meets all the requirements. The acceptance of your photo or digital image is at the discretion of the U.S. embassy or consulate where you apply.

Имаш доле примери на линкот, не треба сенки да има од тебе на сликата или пак лошо осветлување, друга боја освен бела во позадина итн
Се исполнето беше освен то шо со телефонот не се гледаше баш добро бојата на очите (пошто кафеави имам) али невервам дека ќе прават проблеми. Плус, веќе аплицирав...
А и сега гледам на визата црно-бело ги прат сликите така да не би требало да е проблем.
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво сакам да прашам во врска некој со искуство или што се разбира околу ова. Значи пријавив лани за зелена карта и кога проверував мај месец немаше ништо колку што се сеќавам или порано сум проверувал незнам сега во понеделникот ми стигна маил од КЦЦ честитки дека си одбран за понатаму но ова ништо не значи сега и кога проверив на страната на лотаријата истото и таму го пишува и сега дали е ова е тоа или е нешто заебанција се распрашав и по луѓе бев и во една агенција каде што ми кажа дека е тоа имам case number се?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Здраво сакам да прашам во врска некој со искуство или што се разбира околу ова. Значи пријавив лани за зелена карта и кога проверував мај месец немаше ништо колку што се сеќавам или порано сум проверувал незнам сега во понеделникот ми стигна маил од КЦЦ честитки дека си одбран за понатаму но ова ништо не значи сега и кога проверив на страната на лотаријата истото и таму го пишува и сега дали е ова е тоа или е нешто заебанција се распрашав и по луѓе бев и во една агенција каде што ми кажа дека е тоа имам case number се?
Дали на страната за проверка те дава како избран или не? Ако е дека си тоа не е проблем навистина си а тоа што не е во мај туку покасно исто не е проблем битно таму да те има. А ако те нема таму како избран повеќе среќа наредна година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom