Добивка

Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
и ја сум ментален што се објаснувам..........ама таква ми е природата не можам да остаам недокажано :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Па тоа добро..работата е колку се фатени......а 2 многу се? за 600 000 ??? не знам зошто се искурназија сите.........само реков ја до сега требаше да се испоутепам....скоро секој викенд вака испаѓа......а не гледам ќе уплати 200 добивка 800 и го заебала,па се нервира........па не знам што.......не дека се курчам и пливам у пари и не знам што.....ама секој паметен ќе увиди што сакам да кажам и нигде не се искурназив за така ко мајмуни од зоолошка да се нафрлите
Секој си има различен начин на играње в кладилница. Не играт сите за 500 000. И јас не сум во нив. Играм за пристојни добивки со пристојна уплата. Инаку мене од 26.04 до сега на 15тина ливчина ме паѓа по една и да не се нервирам дека потенцијалната добивка ми била од 700 до 3 000 на ливчината?
Не ти држи вода муабетот.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Секој си има различен начин на играње в кладилница. Не играт сите за 500 000. И јас не сум во нив. Играм за пристојни добивки со пристојна уплата. Инаку мене од 26.04 до сега на 15тина ливчина ме паѓа по една и да не се нервирам дека потенцијалната добивка ми била од 700 до 3 000 на ливчината?
Не ти држи вода муабетот.
епа секој си има различен начин на играње-точно....и секој си има различно сфаќање за играта......затоа и не треба некој да суди и да се потсмева ко што напраија овие овде.......ја само си кажав мое мислење и не навредив никого..не дека ме навредија,само се докажа колку им е паметот ко на 90% од членовиве на посраниов форум(со ретки исклучоци)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.568
Добро дојде паузата од два дена пак добитен
ПИК Сегед -27,5
Окапи алстар 156,5 +(ова беше поклон на денот)
Валеренга 3+
Шамрок 1
уплата 80 денари
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Па тоа добро..работата е колку се фатени......а 2 многу се? за 600 000 ??? не знам зошто се искурназија сите.........само реков ја до сега требаше да се испоутепам....скоро секој викенд вака испаѓа......а не гледам ќе уплати 200 добивка 800 и го заебала,па се нервира........па не знам што.......не дека се курчам и пливам у пари и не знам што.....ама секој паметен ќе увиди што сакам да кажам и нигде не се искурназив за така ко мајмуни од зоолошка да се нафрлите
Абе темава е "Добивка" и луѓето си постираат добитни тикети па макар биле и 800 денари. Значи името на темата не гласи "Фатив 57,6 % од ливчето" па да викаш ме заебаа 4 за 500000. И јас не играм за такви добивки ама не им се потсмевам на тие што ги постираат како што направи ти во твојот пост од пред некоја страна. Значи ти си фаца штом те заебало пола ливче за 500000 а тој што фатил 800 денари е тапа фраер?:)
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
браво смешни........леле еј ова фориве маалски ви се што да ви зборам....многу дегенски.....да се курчев нешто да ви викам ајде де......ама што се понашате ко дегени......не можам да ви се изначудам

еве слики

Овде ја фаќа 2 викенди по ред Барселона 2-1 28.00 коифициент...не се гледа убаво со Севиља е тоа
Прегледај го приврзокот 64247

Овде 5 го зезнуваат за 500 000
Прегледај го приврзокот 64248

и овде 2 за 600 000Прегледај го приврзокот 64250

Позз до ТАТЕ,




Тикетот е поддаден за ваучер од 100 денари.

А да еве го тоа од пред некој ден другото ...

 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Абе темава е "Добивка" и луѓето си постираат добитни тикети па макар биле и 800 денари. Значи името на темата не гласи "Фатив 57,6 % од ливчето" па да викаш ме заебаа 4 за 500000. И јас не играм за такви добивки ама не им се потсмевам на тие што ги постираат како што направи ти во твојот пост од пред некоја страна. Значи ти си фаца штом те заебало пола ливче за 500000 а тој што фатил 800 денари е тапа фраер?:)
Пола ливче?? леле.....не се оправам више.....добро,у право сте готово.....а 2 од 6 колку посто е ? 96% од ливчето?
ајде толку од мене на темава сега за сега,ќе постирам коа ќе има нешто добитно,дај боже сите милионери да станеме
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Пола ливче?? леле.....не се оправам више.....добро,у право сте готово.....а 2 од 6 колку посто е ? 96% од ливчето?
ајде толку од мене на темава сега за сега,ќе постирам коа ќе има нешто добитно,дај боже сите милионери да станеме
4 / 6 * 100 = 66.666 %
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
гледам добивкиве и смешки......па уште се лупате од земја......не ме сфаќајте погрешно ама до сега ја требаше да се изедам жив татко ми што промаши........2 утакмици за 600 000 и 4 за 500 000.....ќе ви сликам
епа секој си има различен начин на играње-точно....и секој си има различно сфаќање за играта......затоа и не треба некој да суди и да се потсмева ко што напраија овие овде.......ја само си кажав мое мислење и не навредив никого..не дека ме навредија,само се докажа колку им е паметот ко на 90% од членовиве на посраниов форум(со ретки исклучоци)
Ти си тој што почна со потсмев.

Лично јас ретко играм,а кога играм ставам 100-200ден. и 500-1,000ден. ќар од такво лифче за мене се таман пари од кладилница.Имало денови кога ќе се погодат 4 лифчиња во серија и тогаш вкупниот ќар е 3-4.000ден.Ако за тебе тоа се малку пари од кладилница тогаш најверојатно си тешко коцкариште па се срамиш од 800ден ќар.На 500ден (еднаш во 6 месеци ако ставам) дуплирање на парите е сосема пристојно.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Ти си тој што почна со потсмев.

Лично јас ретко играм,а кога играм ставам 100-200ден. и 500-1,000ден. ќар од такво лифче за мене се таман пари од кладилница.Имало денови кога ќе се погодат 4 лифчиња во серија и тогаш вкупниот ќар е 3-4.000ден.Ако за тебе тоа се малку пари од кладилница тогаш најверојатно си тешко коцкариште па се срамиш од 800ден ќар.На 500ден (еднаш во 6 месеци ако ставам) дуплирање на парите е сосема пристојно.
.не ме сфаќајте погрешно ама до сега ја требаше да се изедам жив татко ми што промаши а овој дел го изостави? тоа што ти одговара пишуваш.....ко второ реков дека татко ми игра ја у живот немам играно спортска,и ко второ игра 2-3 ливчиња по 20 ден и сам гледаш колку е уплата на сликите што не е тешко коцкариште....ако добие да добие,а за дете/млад човел по 1 000 ден се сосема доволно.........само многу грешно сфаќате и затоа нејќам да продолжам да се оправам
 
K

kalimer0

Гостин
Ако го паднале 2 натпревари за 600.000 и ако биле со мал коефициент (1 - 4,50) тоа е веќе нешто. И ја би се изел од мака и би мрчел по форумов :) Сепак глупо упадна на темава со муабетот, иако те сфатив што сакаш да кажеш. Камо среќа да фати некој ваков тикет...

Инаку колку е максимална добивка на обложувалницата?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ти си тој што почна со потсмев.

Лично јас ретко играм,а кога играм ставам 100-200ден. и 500-1,000ден. ќар од такво лифче за мене се таман пари од кладилница.Имало денови кога ќе се погодат 4 лифчиња во серија и тогаш вкупниот ќар е 3-4.000ден.Ако за тебе тоа се малку пари од кладилница тогаш најверојатно си тешко коцкариште па се срамиш од 800ден ќар.На 500ден (еднаш во 6 месеци ако ставам) дуплирање на парите е сосема пристојно.
Какво коцкариште бе:pos::pos:,очигледно се работи за некое детиште.Мој совет нека си ѓи троши парете на бонбончиња,и нека не мудрува многу многу.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Какво коцкариште бе:pos::pos:,очигледно се работи за некое детиште.Мој совет нека си ѓи троши парете на бонбончиња,и нека не мудрува многу многу.
а ти да прочиташ некоја книга и да не мудруваш?

Mr. боМбончиња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom