Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ma ке ги израдувам сите Аеродромци и ке имја остварам најголемата неиосполнетата желба, ке направам дрим-тим и ке го направам Мзт шампион. А со другите 7-8 милиона, ке си го ладам, цел живот. Мислам ке ми помогнат и девојче да си најдам, а? Или не идат на пари девојчињава? хехехехехе
 
Член од
8 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Абе нека добијам, па ќе им го најдам чарето тогаш... :):):):):) 1 000 000 ќе му дадам на брат ми, 1 000 000 на мама и тато, 1 000 000 во добротворни цели, 1 000 000 во банка за црни денови, а другите...ооо се ќе испотрошам на облека, журки, шетање низ цел свет, се што ми се свиѓа ќе си купувам, а најпрво од се ќе си купам една кола :):):)
 
С

Сатори

Гостин
Го земам Дарко со мене и ќе го шетаме апсолутно цел свет...
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Ќе основам партија, ќе ја донесам Шакира да пее на митинзи, ќе ги наместам изборите, ќе станам премиер и ќе ја легализирам ганџата.
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Ги зимам,си праам куќа на мој сопствен остров и кулирам надвор од цивилизацијата.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Ќе го купам ФК Осогово и ќе го направам за едно 5 години силен клуб.ЗАШТО?
1.затоа што во вардар ќе ти ги земат парите и ништо
2.затоа што другите атрактивни скопски екипи се зафатени а и во другите градови
3.за да го вратам фудбалот во мкд и кочани(иако сум од скопје)
4.ЗаШто ми е ТАка ЌеиФ
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
Ke si kupam eden ostrov i ke kuliram cel zivot :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Им оставам пола на моите. Со другата половина, ова (браво BoYd):
BoYd напиша:
Ги зимам,си праам куќа на мој сопствен остров и кулирам надвор од цивилизацијата.
.. плус платен одмор за еден куп луѓе (што ги знам, не анонимци :)) на истиот остров, со можност некои од нив да останат да живеат таму - нешто налик на The Beach meets Lost, без шверцерите, the Others и Smokey :)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
begam na Havai, bez mislenje, kuka na kej, mnogu zeni da me sluzat, i nesto positno ke im ostavam na moite za zivot
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Ќе си изградам мала зграда со базен на покривот, ќе си ги сместам сите што ги сакам во становите, а што остане на издавање иде (мора малце да се осигурам за иднина нАли...ќе си купам Мини Морис, ќе си го уредам станот, ќе одам до Москва и другото ќе си го чувам за патики и парфеми...многу парфеми! :) А ако ми прифалат пари, кредит ќе си земам хехех
 

B u S a V

It's clue to madness
Член од
17 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
4
Bi vozel na Paris-Dakar relivo sto e! I obavezno bi go sredil Cento malce!
 

ГоКи™

ИнСпИрИрАнА БуДаЛа
Член од
19 април 2007
Мислења
57
Поени од реакции
0
I da gi imam tie 10 milioni evra otprilika pogolem del od niv bi gi potrosil.Prva rabota sto ke napravam so niv e ke investiram vo nekoja kompanija ili pak ke otvoram sopstvena.Vtora rabota so tie pari sto mi preostanale od investiranjeto ke si kupam luksizna kuka od "nekolku" milioncinja.Treto no se nadevam deka toa nema da mi bide so ostatokot od parite ke prosetam po planetava i ke si gi ostvaram sonistata :) kako na primer sto bi sakal da sretnam nekoja povazna licnost, ili da bidam vo prvite redovi na kosarkarskite natprevari vo NBA.A ako ostane nesto od parite, tie ke bidat za vo "crni" denovi.
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
5 ќе ги поделам у 5 различни банки у Швајцарија разбира се...за да не мора ногу да се мачам околу работа...другите 5 ќе изгледат овака...највероватно околу 300 000 за Ламбо Мурчелаго лп640,уште 500 000 за Мерцедес СЛР,ќе се шетам по малку,месечно по 5 дена ќе бидам у странство,ќе си купам ЛАЈФ ТАЈМ САПЛАЈ на КОХИБА од куба,а сигурно ќе си ја пробам среќата у МОНТЕ КАРЛО со некои 500 000 евра...
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
MSV(support) напиша:
Ќе основам партија, ќе ја донесам Шакира да пее на митинзи, ќе ги наместам изборите, ќе станам премиер и ќе ја легализирам ганџата.
море за тоа да го напраеш....множи ја дадената сума по 5 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom