Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
нели имаше ваква тема, али не беше со 10 милиони туку со помалце, али како и да е да си кажам јас.
уште на старт 2милиона идат во банка и не ги допирам додека не се пензионирам.
со останатите 8 милиони правам инвестиции у стил на 2 милиони одат во акции во Генерал моторс, 3 милиони да си изградам една голема вила на Босфор се разбира не само вила туку и брег да се направи, базен од самото море итн...
со останатите 3 милиони ке ги потрошам на некои поризични работи да така и да ми е утка вложувањето исто ко да не дошле имам акции па се надевам во попаметни работи ке ги вложам.
Значи од тие три милиони 4-500.000 ке и дадам на жена ми да си купи што сака.
со останатите 500.000 би си купил стан од овие новиве што се во карпош 2 карши броз кафе.
со останатите 2 милиони би си купил локал во ГТЦ пример да би коштал 6-700.000 евра со 300.000 евра би купил опрема за гсм, значи леткуми, боксови, компјутери итн..
а со останатиот 1милион би и купил на жена ми х3 - 40.000 евра макс со фулл опрема.


Ауди Ку7


двете коли би фатиле максимум до 100.000 евра а со останатите 900.000 па макар и да ми треба некое евро плус ке позјмам од татко ми за да си купам Јахта...

е сеа се разбира не е финтата само да изнакупиш работи и ете до крајот на животот си осигуран, мене и сега без тие 10милиони ми иде добро но кога би го имал најсовршениот сервис за гсм на балканот би ми идело уште подобро башка и поголем тим а не само 3ца кои неможеме појке од 60-70 телефони на ден да напрајме.
со акциите понекогаш ке праам купи-продај али со помали суми пример од 20.000 евра и ке ги искеширам па ке ги вложам во нешто ако утнам ке работам за пак да си ги повратам. и то... шо др да ви кажам.. у принцип не би сонувам да имам 10 милиони али би сонувал да имам 100.000 евра...
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Necrophilia напиша:
нели имаше ваква тема, али не беше со 10 милиони туку со помалце, али како и да е да си кажам јас.
уште на старт 2милиона идат во банка и не ги допирам додека не се пензионирам.
со останатите 8 милиони правам инвестиции у стил на 2 милиони одат во акции во Генерал моторс, 3 милиони да си изградам една голема вила на Босфор се разбира не само вила туку и брег да се направи, базен од самото море итн...
со останатите 3 милиони ке ги потрошам на некои поризични работи да така и да ми е утка вложувањето исто ко да не дошле имам акции па се надевам во попаметни работи ке ги вложам.
Значи од тие три милиони 4-500.000 ке и дадам на жена ми да си купи што сака.
со останатите 500.000 би си купил стан од овие новиве што се во карпош 2 карши броз кафе.
со останатите 2 милиони би си купил локал во ГТЦ пример да би коштал 6-700.000 евра со 300.000 евра би купил опрема за гсм, значи леткуми, боксови, компјутери итн..
а со останатиот 1милион би и купил на жена ми х3 - 40.000 евра макс со фулл опрема.


Ауди Ку7


двете коли би фатиле максимум до 100.000 евра а со останатите 900.000 па макар и да ми треба некое евро плус ке позјмам од татко ми за да си купам Јахта...

е сеа се разбира не е финтата само да изнакупиш работи и ете до крајот на животот си осигуран, мене и сега без тие 10милиони ми иде добро но кога би го имал најсовршениот сервис за гсм на балканот би ми идело уште подобро башка и поголем тим а не само 3ца кои неможеме појке од 60-70 телефони на ден да напрајме.
со акциите понекогаш ке праам купи-продај али со помали суми пример од 20.000 евра и ке ги искеширам па ке ги вложам во нешто ако утнам ке работам за пак да си ги повратам. и то... шо др да ви кажам.. у принцип не би сонувам да имам 10 милиони али би сонувал да имам 100.000 евра...
Јас би му дала на дечко ми да го направи сето ова, освен делот со ризичните глупости и малата сума одредена за мене. Ако сето тоа се прелее кај мене во џеб ќе биде многу попаметно:)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Анастазија напиша:
Јас би му дала на дечко ми да го направи сето ова, освен делот со ризичните глупости и малата сума одредена за мене. Ако сето тоа се прелее кај мене во џеб ќе биде многу попаметно:)
попаметно бла..бла..бла.... ке инвестираше во Диор?
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
10 milion evra ja nema da znam so ke pravam so tie pari :pos2:
 

Jay

Член од
6 април 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Добивам 10 милиони евра и пред да направам нешто... се разбудувам од спиење...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Jay напиша:
Добивам 10 милиони евра и пред да направам нешто... се разбудувам од спиење...
абе, шо знајш, можеби нема да спиеш кога ќе ги добиеш парите, никогаш не се знае. :)
 

TomErulz

iPhone Freak
Член од
21 февруари 2005
Мислења
62
Поени од реакции
0
Ќе оставам само 500.000 ЕУР за црните денови, а останатото ќе ги инвестирам во акции во некоја сигурна банка :) А исто така може и во мобилен оператор.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
ako dobijam 10 milioni ke gi potrosam po ZENSKI,KOLI,MOBILNI TELEFONI,GOLEMI KUKI,STANOVI VO GOLEMITE GRADOVI VO SVETOT
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Babarajo_Qc напиша:
ako dobijam 10 milioni ke gi potrosam po ZENSKI,KOLI,MOBILNI TELEFONI,GOLEMI KUKI,STANOVI VO GOLEMITE GRADOVI VO SVETOT
mnogu ubav i opshiren odgovor! kako i da e logicki da kupish stan od maksimum 150 kvadrati vo bilo koj pogolem grad od Skopje ti otidoa pola pari...

aj drug pat koga ke kazesh neshto popametno nema da mrcham... zatoa eve ti
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
пола од старт ќе одат во инвестиции и акции, остатокот за куќи, станови, коли, џипови, и се што ќе ме исполни. потоа на ред се роднините и другарите! за нив по едно опремено станче и кола по избор(убаво би било сите во една зграда да им ги купам и комшии да си бидеме -)), после следува за тие помалку среќните, за децата во домовите...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
kpbKENGUR напиша:
пола од старт ќе одат во инвестиции и акции, остатокот за куќи, станови, коли, џипови, и се што ќе ме исполни. потоа на ред се роднините и другарите! за нив по едно опремено станче и кола по избор(убаво би било сите во една зграда да им ги купам и комшии да си бидеме -)), после следува за тие помалку среќните, за децата во домовите...
bajagi ke se potroshish... posebno delot - Rodninite i Drugarite...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Necrophilia напиша:
bajagi ke se potroshish... posebno delot - Rodninite i Drugarite...
веруј ми вреди! се до последното денарче! воопшто нема да се двоумам!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
kpbKENGUR напиша:
веруј ми вреди! се до последното денарче! воопшто нема да се двоумам!
Добро, чим си мој другар... ќе ме частиш една ноќ со Елена Ристевска?:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom