Добар тапанар?

J

JOEY JORDISON

Гостин
Joey Jordison, многу креативен тапанар, би се рекло дека работи 365 дена од годината, знае да шиба брзо па кај шо е брзо па и комплицирано е мамето, е сеа да си замислиш како тропа со брзина од некои 200bps и тоа да го прави додека се ротира вертикално 360 степени на платформа...

Chris Adler од Lamb of God е исто мн добар, мислам дека доби extreme metal drummer of the year 2008 од Drummer magazine, мислам дека комплексноста на ритамот помешана со брзината дава на репутацијата барем кај металот, и се разбире ритмовите да имаат смисла а не само да се мава брзо.

и не е нешто нај нај овој Chris Adler а инаку групава Lamb of God е жива дивенка
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
po moe добар тапанар е rick allen од def leppard.so edna raka postignuva и е далеку од многу други со две раце.


 
Член од
21 август 2008
Мислења
101
Поени од реакции
7
1.STEWART COPELAND - THE POLICE
2.KEITH MOON - THE WHO
3.NICK MANSON - PINK FLOYD
treba i malce poveke harizmata da se vrednuva a ne samo brzinata i silata
 
Член од
9 март 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
ako se raboti za tapanari od metal scenata i od rok spored mene najdobri se:john bonham,mike portnoy,nico mcbrain,lars ulrih e dobar( kako pomal ko pocnuvaf da ucam da tropam na tapani mi praveshe lars mn kef ama sega mn ne mi praj ama ajde itoj ne e losh)...ima ushte sho ne mi teknuva sega vo momentof gi ima mn...a dokolku se raboti za tapanari od jazz scena najdobri mi se:vinnie colauita,dennis chembers,dave weckl,steve gadd,benny greb i ushte mn drugi sho ne mi teknuva vo momentov...:smir:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
a Buddy Rich каде е во тие џезери?
 
Член од
9 март 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
E da go zaboravif i buddy rich ....zatoa rekof ima mn sho ne mi teknuva vo momentot ...mozokof shashma mi e od tapanari...:smir:
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Rock/Metal сцената го заборај еден нов сега шо го работиш Дерик Руди
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Дерик руди е легендарно најдобар
 
Член од
9 март 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
a da ne zaborava i shtetnik e mn jak tapanar mn me bendisuva,......samo napred da rabotish....:smir:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Сите до еден тапанари на DEATH! лом праат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom