Добар бренд виски

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Џејмисон и Туламур, ма да во глобала сите ирски ми се топ. Шкотските ми се појаки некако па морам мраз да ставам и со тоа го губи вкусот.
Ја читам од почеток по ред темава, да не пишам ново мислење, еве да го копирам ова (+Bushmills, мислам дека е од Северна Ирска).
 
Член од
10 јануари 2014
Мислења
27
Поени од реакции
11
Знае некој каде може да се купи јапонско виски хибики? (било каде во МК)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.362
Начекав Laphroaig 10 Шкотски сингл малт. Како љубител на јаки и посебни вкусови многу ми годи. Солен, јака доза на чад и тресет, прав морски вкус. На крај мала блажина се осеќава и не пече. Долго вкусот се држи во уста посебно чадот. Ме подсеќава на чаденото пиво од Бамберг. Нема секому да му се допаѓа ама препознатлив е во секој случај.


2020-12-23_23-38-55.jpg
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.325
Поени од реакции
7.324
Начекав Laphroaig 10 Шкотски сингл малт. Како љубител на јаки и посебни вкусови многу ми годи. Солен, јака доза на чад и тресет, прав морски вкус. На крај мала блажина се осеќава и не пече. Долго вкусот се држи во уста посебно чадот. Ме подсеќава на чаденото пиво од Бамберг. Нема секому да му се допаѓа ама препознатлив е во секој случај.


Прегледај го приврзокот 278162
Пробај лагавулин 16. За нијанса е подобро од ова, овие две марки се uper level у споредба со грото сингле малт ко талискери, аргмор, гленфидих и остали.

Како се вика чаденото пиво од Бамберг? Ја само минхенско павловиќево вајс хефе пијам :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.160
Поени од реакции
35.334
Пробај лагавулин 16. За нијанса е подобро од ова, овие две марки се uper level у споредба со грото сингле малт ко талискери, аргмор, гленфидих и остали.

Како се вика чаденото пиво од Бамберг? Ја само минхенско павловиќево вајс хефе пијам :)
Лагавулин 16 сакам да пробам само поради големиот Рон Свонсон. :D

Има некаде кај нас да се купи?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.362
Пробај лагавулин 16. За нијанса е подобро од ова, овие две марки се uper level у споредба со грото сингле малт ко талискери, аргмор, гленфидих и остали.

Како се вика чаденото пиво од Бамберг? Ја само минхенско павловиќево вајс хефе пијам :)
Schlenkerla Rauchbier bese, odma me podseti i po miris i vkus na pivoto. Ke go probam i Lagavulinot navaka :)

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.714
Поени од реакции
22.217
Тинекс извади некој предновогодишен флаер само за алкохоли каде што на попуст има и неколку марки на виски кои не се оние вообичаените Џони, Ј&B, Ballantine's итн, па ако ви фати нешто око на здравје.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom