Дневна доза сеир!

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
[media]http://www.youtube.com/watch?v=Oy-ncvnJNbg[/media]

Леле ако им дадат држава - готови сме! :raz:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Се е грејт ко ќе сме позитив, нели? лелеее :pos2:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Мене ми заличува на чичко Гној од Адамсови.


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Димитар напиша:
Не знаев каде да го ставам добро песниче но, го ставам во сеир заради текстот...

Ајде Мирцери :)

Дел од текстот.... а, песничето е закон!!!

I know a bot,
her name is Anna, Anna is her name
And she can ban, ban you so hard
She cleans up in our channel
I wanna tell you, that I know a Bot

I know a bot,
her name is Anna, Anna is her name
And she can ban, ban you so hard
She cleans up in our channel
I wanna tell you, that I know a Bot

.....
.....

And then came the day I didn't think was real
The channel was out of control
I never thought I would be so wrong
But Anna wrote and said
"I'm not a Bot,
I'm a really beautiful girl"
Which is, unluckely, now very strange to me
But nothing needs to be explained
Because for me you will always be a Bot
Овој истиот има направено и песна за дота. Неможам сега да ја најдам ама побарајте ја на YouTube и ке ја најдете.
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
ЅОНЕ напиша:
Си знаеш дека си МАКЕДНОЕЦ/КА кога:
You know you are Macedonian when:


1.Your grandfather always has a shot of 'rakija' for
breakfast;

2.Even if you are a girl, your parents (who can't
remember your name) call you 'sine';

3.Your uncle makes his own wine that's stronger than
'rakija';

4.Your mother insists that 'promaja' will kill you;

5.Your mother insists you must eat something with
'sirenje' at least three times a week;

6.You use 'rakija' to cure all illnesses, celebrate
all occasions and as a massage or shaving lotion;

7.You celebrate Christmas, Easter and New Year two
weeks after everyone else;

8.Your 'baba' will not accept the fact that you are
not hungry;

9.You go to a restaurant and bring your own drinks;

10.You go to you're 'baba's' house, she offers you
'supa', 'sarma', 'piperki' or 'kolbasi' and gets upset
when you don't eat EVERYTHING;

11.When you have four pairs of 'vlecki' in your
wardrobe;

12.All other action stops when you hear the music of
'Ogan da go gori' or 'Biser balkanski';

13.When your mum calls you 'stoka';

14.Where's a slab of fat in your fridge called
'SLANINA';

15.Your parents still prefer to buy tapes rather than
CDs;

16.Your mum has a whole pharmacy in her medicine
cabinet;

17.Your parents think everything is a conspiracy;

18.You definitely know you are a 'Macho' when you mix
'Kisela voda' with 'Smederevka' at a local 'birtija';

19.You have at least a whole 'tendzere' left over
with food after the whole family has eaten;

20.Everyone asks you how much money you made on your
wedding night;

21.Your wife has to make you food everyday and if she
doesn't she is not a 'domakinka';

22.Your parents invite 500 people over to your house
because it is your 'slava';

23.Your parents can eat 'luti piperki' like chocolate
and not break out on a sweat;

24.The house has to be vacuumed at least ten times a
week;

25.After a late night out with your mates on a Friday
night, your mum comes into your room at 8.00 in the
morning and vacuums your room and tells you to get up
because it's almost lunch time;

26.Your fridge always has more beer than food, just
in case ,gosti' came over;

27.You always bargain at the market and try to get
discounts;

28.Your friends call you 'peer!'

--
Don't you FYROM me!
Call me by my name!
Say MACEDONIA!"
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: :zver:

da go podneseme ova za sporot so imeto so grcija :pos::pos::pos:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Старо е бе ова : години има. :icon_roll
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
Macedalien напиша:
Старо е бе ова : години има. :icon_roll
sorry man, ali go nemav videno ni procitano do sea, plus se nemav ukluceno podolgo vreme na forumov
 

[IH]

Imperator aka Makedon
Член од
16 април 2007
Мислења
142
Поени од реакции
0
Сеир

Тоа не е ништо е ова е сеир
 

Attachments

Член од
12 мај 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
:pos::pos::pos::pos::pos:hahahah epten me nasmea toa gore.hahahahahahahaha
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Работна недела на еден IT специјалист


Понеделник



9:05
Доаѓање на работа. Кафе, читање весници.

9:20
Се јавија од книговодство, викаат дека не можат да се поврзат со серверот accounting.

Им го дадов стандардниот одговор бр.112: "Што знам... Од кај мене работи...". Им зборев уште нешто, а потоа им реков да пробаат да го ребутираат компјутерот и да се обидат повторно.

Во меѓувреме од UPS-от го откачив кафематот (и така кафето беше при крај) и повторно го уклучив кабелот од серверот accounting... Веднаш потоа се јавија од книговодство да ми кажат дека се е во ред и дека успеале да се закачат на серверот.

Ништо поубаво од задоволни корисници.

10:20
Кравата од маркетинг се жалела дека не и работи мрежната карта. И промумлав дека е ја поврзам со нашиот стручњак за комуникации и ја префрлив врската кај чуварот. Оваа модерна опрема навистина ја олеснува работата.

10:50
Шефот сврати кај мене. Демек имало многу поплаки за квалитетот на корисничката поддршка. Го прашав кој се жали. Јасно, маркетинг. Шефот рече дека е го среди тоа, ме извести дека нема да биде тука во остатокот на денот и отиде да игра тенис.

11:05
Овој понеделников е ме уништи. Напишав во книгата "отсутен поради купување дискети" и здимив во град.

16:20
Вра ање од "купувањето дискети". Погледнав на бројачот на пораки... Беше празен. Најверојатно причината за тоа е дека не ја ни вклучив секретарката. Го средив тоа и дополнив некој напомени во дневникот.

16:25
Одење дома.


Вторник


9:10
Пак дојде шефот и пак сакаше да ми ги пренесе поплаките на таа кравата од маркетинг. Му го покажав мојот нов screensaver Hot Amanda што го симнав од интернет. Ептен му се свиде - сакаше копија па му дадов дискета и го прашав како е го реши проблемот со жалбите. Одговори дека најверојатно е вработи уште еден човек пошто јас не можам да постигнам се сам.

9:50
Стигнав до осмото ниво во DOOM.

10:25
Се јави стручниот советник на заменикот директор за производство. Сакаше да знае како се цртале графици во excel. Му реков дека за такви специјални барања имаме стручен советник и го префрлив повикот кај чуварот. Добро е што ги имаме тие модерни телефони.

11:00
Дојде чуварот. Рече дека постојано му се јавуваат некои луѓе и го прашуваат чудни работи. Му реков дека е го подучам, ако седне наместо мене покрај телефонот еден час.

Се согласи.

11:05
Одење на ручек.

14:00
Вра ање од ручек. Чуварот поштено седеше покрај телефонот. Рече дека телефонот се убил од ѕвонење и затоа сите повици ги проследувал во бифето.

Типот е стварно ОК.

14:10
Почнав да го подучувам чуварот (се вика Горан) во QUAKE. Беше навистина добар ученик и после два часа ме мачкаше. Осетив дека дечково има потенцијал.

16:00
На Горан му заврши смената па завршивме и со часовите по quake. Мене ми остана уште еден саат.

16:30
Дома...


Среда


8:30
Шефот си го одржа ветувањето и донесе нов човек за техничка поддршка. Некојси Тошко. Му ја покажав просторијата со серверот, свичот и му ставив компјутер на масата. Нешто мрчеше дека бил ептен стар компјутерот ама го уверив дека за windows му е сосем доволен и црно-бел монитор.

9:00
Компјутерот на Тошко штотуку заврши со бутирањето. Веднаш почна да се интересира како да се прикачи на мрежата. Затоа му отворив корисничко име. Минималната должина на лозинката ја поставив на 64 карактери. Нека ужива малку и он.

9:15
Се јавија од книговодство дека им е потребно ново корисничко име за некоја нова колешка. Им кажав дека за тоа е потребен специјален формулар кој е биде потпишан од шефот на одделението, сите останати раководители, магационерот и директорот. Малку се чудеа ама престанаа кога им спуштив слушалка.

10:05
Се јави некоја Ирена од книговодство. Демек и требал акаунт за на мрежа. По гласот ми се чинеше дека има околу 20 години. Ја прашав за име, презиме, датум на раѓање, брачна состојба, адреса и телефон. Предпоставката беше точна. 22, немажена.

Затоа и реков дека лозинката е и ја дадам вечер, лично кај неа дома.

11:05
Тошко конечно го "потера" компјутерот и почна да работи. Го пратив по цигари. Нека се учи дечкото.

11:20
Тошко ги донесе цигарите. Му го покажав упатството за AS/400 и му реков да седи покрај телефонот за да искуси и практична работа. После отидов на ручек.

16:00
Вра ање од ручек. Тошко очигледно доживеал нервен слом - три саата покушавал да го стартува accounting серверот. Му реков дека е кретен и пак го пратив по цигари. После тоа пак го приклучив мрежниот кабел на accounting серверот. Сликата на телевизорот се расипа малку после тоа ама сепак работата има предност.

16:10
Секретарката од кадрово праша како се правел spell check во Word. И реков да ја искористи кратенката Ctrl-Alt-Del на тастатурата. Се заблагодари и ја спушти слушалката.

16:30
Го фатив Тошко во WC како чита огласи за работа.

Си помислив како денот успеал во потполност и си отидов дома.


Четврток


8:30
Пак се појави шефот (зар е доаѓа вака секое утро, па не можам ни весник да прочитам), ама за сре а имаше добри вести. Тошко се јавил дека ве е нема да доаѓа на работа. Му реков на шефот дека денес е стварно тешко да се најде некој што вреди. Мислам стварно!

Да го делам ова убаво местенце со уште некој...

8:55
Се јави некој од логистика, демек немал некои фонтови. Го прашав каков чип има на графичката карта и се разбира не знаеше. Му реков прво да ги дознае сите информации за својот компјутер па после да ме бара.

9:15
Пак се јави оној од логистика. Дознал дека чипот на видео картицата немал врска со фонтовите. Му одговорив дека не го прашав за видео картичката туку за графичката картичка. Се извини, рече дека е дознае и спушти слушалка.

9:30
Се јавија од сметководство, дека на фактурите наместо и ѓ им се појавувале апострофи.
Тоа беше ве е втор проблем со фонтови денес па им ветив де а е средам. По кратко размислување решив централно да ги променам сите шаблони за документи. Ставив бели букви на бела позадина, а за секој случај ставив дефолт фонт да биде wingdings.

10:00
На сред 4 ниво на quake налета Горан, па игравме со него преку мрежа и здробивме некој морон од второто одделение. Притоа му напишавме дека е патетичен кретен и дека појма нема како се игра.

12:00
Горан ме праша дали сакам да одам со него на ручек. Размислив колку само дебилни прашања за фонтови ме очекуваат и отидов со него. После не се ни вра ав на работа.


Петок


9:00
Доаѓање на работа. Читање весници.

9:25
Се јави некој цреп од правна служба. Ја заборавил лозинката, па го советував да ја искористи специјалната процедура FDISK. Се заблагодари и спушти. Боже зар и вакви кретени има?

9:35
Пак се јави тој од правна служба. Проблемот со лозинката е решен ама се појавил нов. После бутирањето му пишувало Error accessing Drive 0. Му реков дека е тоа хардверски проблем и дека му треба нов компјутер.

10:15
Малер: кретенот што го матљавме вчера во quake бил шефот. Улета бесен како рис кај мене во канцеларијата и не реагираше ни на мојот нов Playboy скринсејвер.

Од понеделник имам шут карта.

10:30
Го правам истото што го правеше Тошко. Читам огласи за работа и се јавувам на некои од нив. Во паузите помеѓу телефонирањето ги дотерувам макроата, ја додавам наредбата Delete Document. Без добра системска поддршка ниедна фирма не може да биде успешна.

11:15
Најдов нова работа. Уствари потполно иста функција како и овде само во подобра фирма.
На одење пуштам worm во мрежата, го менувам распоредот на локалите на телефонската централа, ги поништувам сите шифри за влез во зградата и си ја пакувам шољата за кафе.
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
[media]http://youtube.com/watch?v=8RaxWttd8ls[/media]
Малово е лудница:)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
buhauhauhauhauahuahuahauhauhauahuah Im just Buzzed ;) hahahahahahhahahhahahahahah ZAKON!
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
ХАХАХАХАХАХАХАХА................ЦАР!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom