Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Некој да не знае дали во Штип каналите Ирис ТВ, Стар ТВ и Канал + ги има во дигитална?
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Пред месец дена купив телевисор ST од Сет но кога ги пуштив дигиталните канали после некое време не ми се отвараа сите, секогаш ми јавуваше порака No Data Input, ако наново ги скенирам дигиталните канали повторно ќе снема дел од нив за околу 15-20 мин и тоа само ако вртиш од еден канал на друг. Се распрашав и ми рекоа дека и други корисници се соочувале со овој проблем, од Телекабел ми рекоа дека тоа било до телевизорот. Дали некој го имал овој проблем?
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Пред месец дена купив телевисор ST од Сет но кога ги пуштив дигиталните канали после некое време не ми се отвараа сите, секогаш ми јавуваше порака No Data Input, ако наново ги скенирам дигиталните канали повторно ќе снема дел од нив за околу 15-20 мин и тоа само ако вртиш од еден канал на друг. Се распрашав и ми рекоа дека и други корисници се соочувале со овој проблем, од Телекабел ми рекоа дека тоа било до телевизорот. Дали некој го имал овој проблем?
За овој проблем ќе ти треба одговор од некој што има ST тв, јас имам LG и кај мене е сѐ во ред, нема никаков проблем.
Туку ме интересира, пред некој ден на Мини Ултра имаше EPG но траеше само тој ден, па да прашам, проблемот со EPG е до кабелската?
Баш е добро да знаеш што се дава во моментот и што следи.

Sent from my E2003 using Tapatalk
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Вечерва пак, EPG имаше на СК 2 и на СК 3...да не воведуваат за сите?! Добро би било...

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Изгледа ке ги вратат Orlando kids, Discovery science i Eurosport news, ако сум видел добро на нивната ажурирана листа за дигитални канали од 07.03.2016 год.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Изгледа ке ги вратат Orlando kids, Discovery science i Eurosport news, ако сум видел добро на нивната ажурирана листа за дигитални канали од 07.03.2016 год.
Ај баш да видиме...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
дигитален пакет за сите подружници (Скопје, Битола, Свети Николе, Штип, Струмица, Велес, Кочани, Кавадарци, Радовиш, Неготино и Прилеп) - (ажурирано на 07.03.2016)
http://www.avmu.mk/images/stip_-_robi_-_digitalen.pdf
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Ја нема веќе E! кај мене во дигитална.... ужас
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Ја нема веќе E! кај мене во дигитална.... ужас
Може го префрлиле на друга фрекфенција или има некој прекин. Сега проверив дека договорот им е до крајот на 2018 година.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Може го префрлиле на друга фрекфенција или има некој прекин. Сега проверив дека договорот им е до крајот на 2018 година.
Ги прескенирав сите и не ми излезе...
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Trace Sports е исклучена...посекако не ја гледав.

Sent from mobile phone
 

Kajgana Shop

На врв Bottom