Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
2
Fifija-direktor na centarot so plata od kaj Buzle-alal vera

abe pravi kopuci se. nemaat pari za telefon, struja, za plati.... haos. prasajte bilo koj od opstina ker vi kazat. vrabotuvaat pred izbori vo sarajot, kinoto, pozarnata i na drugimesta kade se e propadnato. navistina mi e zal sto lugeto se vo bezizlezna situacija i imaat nekoja nadez vo ovie kopuci. A i realno da zboruvame opstina so tolkav bordz ako dobie opozicija toa znaci propast. koga site znaeme deka vlasta uste 3,5 godini e vo racete na ovaa vlada, sto mozi da napravi ovoj nesposobnjak (buzle) koj i koga bea na vlast nisto ne napravi. Ako dobie vlasta ima sansi vladata da pomogne za odblokiranje na smetkite na opstinata za poleka da gi platime site nie bordzojte i da odime na pozitiva.


PS aaaa za nesto se dokaza dekja e sposoben, za svaleraj da rasturi nekoja familija (mozokot mu e blokiran vo pubertetot)
Fifija Buzle go stavil na platen spisok na Opstina kako direktor na glavnata ulica!Svaka cast na dosetlivosta,toj covek treba da se stavi pod zastita na drzavata zosto stvarno e biser i de se cuva zad resetki za da ne go otepa nekoj ili da ne iscezni!!!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Navistina ne ste mi jasni,dali mislite deka nie od RESEN NE TREBA DA FUNKCIONIRAME KAKO I SEKOJA DRUGA POGOLEMA OPSTINA? Bez razlika na brojot kolku sme tolku sme, treba dobro da ziveeme i da imame pravo na izbor. :nenene: Pozdrav.
kolku sme tolku sme dosta sme vazno e sega da sme kako edno za poubav nasa idnina
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Победничкиот тим ја започна својата кампања

Тимот кои на овие избори тргнува со Визија за иднината на Преспа, со програма за развој на Општината започна со својата капања со Голем митинг во село Царев Двор. Повеќе на следниот линк:

 
Член од
4 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
sasko vasilevski za gradonacalnik naj mlad najsposoben naj ist i najperspektiven samo napred sale

koj dimitar buzlevski be kioj e toj da ti e strav devokata ili zenata da si ja pustis na rabota vo sobranie kako ne se sramat so onoj od caredvor potrckoto negov onoj so mu bordjit pari na lugeto uste od pred 7-8 god za jabolka ili nadija i lemo ejjjjj luge svestete se ako toj pobedi resen ke stane kako kratovo i dabetar
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Кој е тој? Каква програма има?
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
3
Тимот кои на овие избори тргнува со Визија за иднината на Преспа, со програма за развој на Општината започна со својата капања со Голем митинг во село Царев Двор. Повеќе на следниот линк:

Bravo za timot koj pobeduva navistina odlicna ekipa, mladi i nadezni luge na celo so najdobriot kandidat za gradonacalnik.Sasko Vasilevski, so sreka i vi posakuvam sigurna pobeda.:pipi::helou::helou::helou:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
sasko samo napred lugeto se so tebe ima i nekoi da znaes deeka se plasat i mora da odat kaj cicko mitko koga ke gi vikne ali so tebe sme
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Кој е овој не го познаваме, Василевски :toe: :pos2:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Ко да го здоболе некој за Ресен, живти селото кое со врски станало град поради чорбаџиската врзаност со Охрид, плус пијаничиштето бузле кој дупи глупа јаболкарска раја.
.

Слушај да ти кажам право али се гледа дека од тебе по прост селанец нема така да малку да се чакниш во главата оти од преспа има најшколовани луѓе во најбитните институции во оваа држава . Од доктори па до директори во угледни фирми без разлика од која партија се така да ти си ги измешал брзините момче а и малку да провериш историја за ресен и преспа оти се гледа дека си од некое планинско село каде што петел не пее.Додека за јаболката што се однесува да те прашам кој раководи со државата сега на централно ниво јас колку што знам ВМРО па тие се оние кои треба да го средат пласманот на јаболката во нив е цел транспорт ,царината,увоз извоз итн.Па кога се кадарни нека му помогнат на ресен ,ВМРО во ресен или патем речено нема мрднато со мал прст за преспа и околината така да ни добиле ни ке добијат.

А за градоначаник во ресен добива бузле брат уште во прв круг.
против господинот Волкановски немам ништо против човекот е добар нема збор али за таа функција не е ,бидејќи повеке му одговара сегашната функција како директор во мак шуми за која е способен оти си има познавање тоа е негова струка.


ПОБЕДА НА ДИМИТАР БУЗЛЕВСКИ УШТЕ ВО 1 КРУГ.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Ке видиме наскоро кој ке е така да прво од вмро ке гласаат за бузле како и обично .

А за резутатот ке се чуеме пак.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Надевајте се дека така ќе биди самоо надевајте се, само да не ја чешате главата тогаш. Гледај ја реалноста, а не минатото што било и поминало. :nesum: :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom