Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
ova ni e posledna sansa za izleguvanje na opstinata od nevidenata siromastija iako se vodi za najbogata opstina no se gleda na sekoj cekor razocarani lica tazni luge ne veruvanje deka ova niv mu se slucuva i site go pustat posledniot krik barat pomos no ne saka nikoj da gi cue sepak ova e nasa posledna sansa da izlezeme od dnoto i da e prerodime prespa dokolku sme slozni i gledame na site sto ni slucuva i stradame samo poradi eden covek koj ima teski milioni stanovi niz skopje koli i sto uste ne no se nadevam ke ni se pridruzite vo borbata da padne sadam husein mislam buzlevski so bog napred verbata i verata se najsilno nase oruzje najtopol pozdrav do site moi istomislenici

znam deka postojam deka go ziveam zivotot se nadevav na najdobro no me zaceka najlosoto toj mi go prekina sonot koj go sonuvav za topol dom za srekno detsvo na moeto dete namesto siromastija vo beskraj a za kogo i se prasuvam zosto mora da patam jas i cela moja familija deka ne sum istomislenik kako buzlevski koj ja uniste opstinava go unisti narodot i otkako znam za nego toj e samo cel na aferi vo narmalno opsestvo ne treba da zivee samo eden covek tuku sekoj treba da ima za egzistencija ne znam kolku me razbravte imam uste mnogu ama zasega tolku borbata e pocnata i ke se vodi do kraj ke se borime za makedonija ke se borime za preubava i ekonomski jaka prespa
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
amante ne pisuvajte na temava oti one onli e prepalen od komentarive mu se zakanale po zivot:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
USTE EDNA LAGA NA LOKALNATA VLAST I GOSPODINOT BUZLEVSKI NIKOJ NE MU SE ZAKANUVA TIE SAMO SAKAAT DA SI GO KRENAT REJTINGOT A PROVOOKACITE POCNA OD STRANA NA PRESPASKY CELNICITE I PODRZUVACITE NA BUZLEVSKI I NEKA NE PLACAT KAKO MALI DECA KAJ OBSE I ERVAN FUERE
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
2
taka e

USTE EDNA LAGA NA LOKALNATA VLAST I GOSPODINOT BUZLEVSKI NIKOJ NE MU SE ZAKANUVA TIE SAMO SAKAAT DA SI GO KRENAT REJTINGOT A PROVOOKACITE POCNA OD STRANA NA PRESPASKY CELNICITE I PODRZUVACITE NA BUZLEVSKI I NEKA NE PLACAT KAKO MALI DECA KAJ OBSE I ERVAN FUERE
Bidejki gi faka panika neznaat veke sto da napravat,se sluzat so lagi i konstrukcii od tipot:ne mu davale da gi zatvori dupkite na leninova,kako vprocem samo na leninova ima dupki za zatvoranje,vo vrska so akva pura vladata ja kocela rabotata,a najnov biser, vladata go stopirala dogovorot za izvoz na jabolkata vo irak iako takviot dogovor bese izmislen so cel da se obvini vladata na rm,ke se gradel eliten hotel vo stenje(ete go samo sto ne se izgradil) i povtorno ke bide vinovna vladata zatoa sto nema da se izgradi.Megjutoa vo celata ovaa rabota samite si vrsat anti kampanja sto znaci deka sekoj neopredelen bi si rekol:pa ajde da glasame za vmro dpmne zatoa sto ako dobie sdsm sekoj proekt od gradonacalnikot ke bide zakocen od vladata i nisto nema da se napravi vo gradot i opstinata.Pozdrav i neka pobedi podobriot.:pos2:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
21
Поени од реакции
8
USTE EDNA LAGA NA LOKALNATA VLAST I GOSPODINOT BUZLEVSKI NIKOJ NE MU SE ZAKANUVA TIE SAMO SAKAAT DA SI GO KRENAT REJTINGOT A PROVOOKACITE POCNA OD STRANA NA PRESPASKY CELNICITE I PODRZUVACITE NA BUZLEVSKI I NEKA NE PLACAT KAKO MALI DECA KAJ OBSE I ERVAN FUERE

se uste mislat deka so nivni scenarija ke si gradat rejting. a kako sto gledam posledno vreme i na forumov ne ostana nekoj pro buzle. izgleda pocna da im umira NADEZTA. sekoj den se poveke i poveke lugeto se izjasnuvaat protiv nego. a nasiot narod takov e stom namirisa koj ke pobedi vednas se priklucuvaat kon pobednikot. nakratko receno buzle e vo nokdaun. a za nekolku dena ke dobie i nokaut.

aj so pomin:)

selam alekum
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
nadezite se izgubeni od damna gi faka panika se gleda a sekoj cekor buzle odi si i ostavi go narodot da zivee na mira za poubava i evropska preska misko volkanovski
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
3
Mojot stav vo vrska so ovie Lokalni izbori i izborot za gradonacalnik e deka ke bidat vistinsko iznenaduvanje.Licno mislam deka navistina ke izgubi segasniot gradonacalnik, zaradi svoeto slabo zalaganje za svoite gragani.Za zal mislam deka poveke se trudese da izigruva lokalen serif i da razresuva luge, otkolku da otvora novi rabotni mesta i da vrabotuva. Vo gradov vistinski ima luge na koi mu e potrebno rabota za da mozat da si go prehranat semejstvoto i da ziveat eden normalen zivot.
Toj ima pari i se rasfrla sega pred izbori na site strani i na site mu vetuva deka ke napravi nesto a veruvajte vo gradov ima luge koi nemaat nitu leb da jadat pa kutrite prebaruvaat i po kontejneri.E na vakvite luge treba da im se pomogne no , ne so otvoranje na transakcioni smetki i delenje po 8000 denari sega pred izbori tuku da im najdete rabota i sami da zarabotuvaat. Ovie luge ne sakaat milostinja tuku sakaat rabota G. Buzlevski.Predhodniot pat glasav za vas no ovojpat sigurno nema da glasam za vas.Ovojpat pred da go dadam svojot glas nekomu dobro ke razmislam.
Kandidatot na VMRO-DPMNE ne go poznavam licno i neznam za kakov covek stanuva zbor po ona sto go imam, slusnato covekot i nee tolku los no mislam deka ne e sepak tolku poznat megu graganite. Dodeka za tretiot kandidat na koalicijata NSDP i LDP licno go poznavam i mislam deka solidno bi ja izvrsuval funkcijata gradonacalnik, no kako sto rekov ke pocekam da slusnam sto ke ponudat site kandidati i duri togas ke odlucam za kogo ke glasam.:helou::wink::pipi:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Mojot stav vo vrska so ovie Lokalni izbori i izborot za gradonacalnik e deka ke bidat vistinsko iznenaduvanje.Licno mislam deka navistina ke izgubi segasniot gradonacalnik, zaradi svoeto slabo zalaganje za svoite gragani.Za zal mislam deka poveke se trudese da izigruva lokalen serif i da razresuva luge, otkolku otvora novi rabotni mesta i da vrabotuva. Vo gradov vistinski ima luge na koi mu e potrebno rabota za da mozat da si go prehranat semejstvoto i da ziveat eden normalen zivot.
Toj ima pari i se rasfrla sega pred izbori na site strani i na site mu vetuva deka ke napravi nesto a veruvajte vo gradov ima luge koi nemaat nitu leb da jadat pa kutrite prebaruvaat i po kontejneri.E na vakvite luge treba da im se pomogne no , ne so otvoranje na transakcioni smetki i delenje po 8000 denari sega pred izbori tuku da im najdete rabota i sami da zarabotuvaat. Ovie luge ne sakaat milostinja tuku sakaat rabota G. Buzlevski.Predhodniot pat glasav za vas no ovojpat sigurno nema da glasam za vas.Ovojpat pred da go dadam svojot glas nekomu dobro ke razmislam.
Kandidatot na VMRO-DPMNE ne go poznavam licno i neznam za kakov covek stanuva zbor po ona sto go imam, slusnato covekot i nee tolku los no mislam deka ne e sepak tolku poznat megu graganite. Dodeka za tretiot kandidat na koalicijata NSDP i LDP licno go poznavam i mislam deka solidno bi ja izvrsuval funkcijata gradonacalnik, no kako sto rekov ke pocekam da slusnam sto ke ponudat site kandidati i duri togas ke odlucam za kogo ke glasam.:helou::wink::pipi:
И олкава тема само за 20тина илјади гласачи.Абе Ресен не треба ни градоначалник да избира,можат да си поминат добро и со еден обичен “кмет“.:tapp:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
1
e buzle poveke dosta e tapkanje po ramo. ne ostana prasina poveke na nasite ramena. e od sega nie ke tapkame po ramo i ke baras uteha kaj nasip, lemo, kanco, nacija i vrapce. i da vi cestitam za novata funkcija vo ladnjacata vo grncari.

urime punsim te ri
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
vo edno vreme(MOE VREME),nekade 80-etite,grupata"Riblja Corba"drzese koncert vo Belgrad i za vreme na koncertot im ja isklucija strujata,zatoa sto Boro Corba im bese "TRN vo OKO"na togasnata nomenklatura.Arno ama koncertot si prodolze ponatamu akusticno do povtornoto vklucuvanje na stujata so zborovita"NI STRUJA NAM NISTA NE MOZE" .E sega nekoj ke prasa kakva vrska ima ova so razvojot na belite mravki vo Prespa?nikakava,ama ova go napisav za da mozam da se nadovrzam za momentalnata sostojba vo "Prespa Sky".Tamu ,nekoj podolgo vreme se zamisluva sebe si kako Gebels vo vladata na Hitler,i na resencani im kreira javno mislenje,cenzurira,zabranuva, spionira,i bezuspsno se trudi da brani nekogo(pozdrav S I T N O ).
Taa stranica uste vo start imase mana(FABRICKA),ta ne sfatija deka koj visoko leta,od visoko pagja i eve padnaa ponisko i ne mozi(LEPESKA se napravija).Samoto ime prespa skaj-prespansko nebo ,zanci deka na PRESPANI mislea deka ke im prodavaat VETAR I MAGLA a tie ke go prifatat toa kako naj normalno,zatoa sto taka veli cico Buzle.STO MI BESE ZBOROT:Vo nivni stil e da FABRIKUVAAT izmislici deka nekoj ke gi tuzel "so advokat od Skopje" ako ne ja trgnat opcijata za komentiranje na nivnata stranica???
Arogancijata odi do tamu sto mislat deka PRESPANI se po glupi od"NIV" ta nema da sfatat oti "GI"imat fateno panika za toa sto ke se slucit na izborive i posle niv.So drugi zborovi ako gi ukinaa komentarite na nivnata stranica toa ne znaci deka na PRESPANI i ustite ke im gi zatvorat.Bas naprotiv ......22,21,20 ....dena, i ???dali???Eh, navistina e tesko da zivees vo neizvesnost(SSIITTNNNOOOOOO)

И олкава тема само за 20тина илјади гласачи.Абе Ресен не треба ни градоначалник да избира,можат да си поминат добро и со еден обичен “кмет“.:tapp:
ABC,ako mislis deka e premnogu,sto voopsto baras na ovoj forum?Ako pak veke si odlucil da gi procitas komentarite,a dosega ne si sfatil,da se objasni za tebe i za site ostanati na koi ne im e jasno-ovoj e edinstveniot nacin za prespani da si go kazat svoeto mislenje,bidejki Resen e vo totalen mediumski mrak sto se odnesuva do pecateni i elektronski mediumi.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Mojot stav vo vrska so ovie Lokalni izbori i izborot za gradonacalnik e deka ke bidat vistinsko iznenaduvanje.Licno mislam deka navistina ke izgubi segasniot gradonacalnik, zaradi svoeto slabo zalaganje za svoite gragani.Za zal mislam deka poveke se trudese da izigruva lokalen serif i da razresuva luge, otkolku da otvora novi rabotni mesta i da vrabotuva. Vo gradov vistinski ima luge na koi mu e potrebno rabota za da mozat da si go prehranat semejstvoto i da ziveat eden normalen zivot.
Toj ima pari i se rasfrla sega pred izbori na site strani i na site mu vetuva deka ke napravi nesto a veruvajte vo gradov ima luge koi nemaat nitu leb da jadat pa kutrite prebaruvaat i po kontejneri.E na vakvite luge treba da im se pomogne no , ne so otvoranje na transakcioni smetki i delenje po 8000 denari sega pred izbori tuku da im najdete rabota i sami da zarabotuvaat. Ovie luge ne sakaat milostinja tuku sakaat rabota G. Buzlevski.Predhodniot pat glasav za vas no ovojpat sigurno nema da glasam za vas.Ovojpat pred da go dadam svojot glas nekomu dobro ke razmislam.
Kandidatot na VMRO-DPMNE ne go poznavam licno i neznam za kakov covek stanuva zbor po ona sto go imam, slusnato covekot i nee tolku los no mislam deka ne e sepak tolku poznat megu graganite. Dodeka za tretiot kandidat na koalicijata NSDP i LDP licno go poznavam i mislam deka solidno bi ja izvrsuval funkcijata gradonacalnik, no kako sto rekov ke pocekam da slusnam sto ke ponudat site kandidati i duri togas ke odlucam za kogo ke glasam.:helou::wink::pipi:
kako prvo pozdrav do tebe sto buzle ja unisti prespa ja unisti taa e realnosta da ne bega od odgovornostite i zadacite koi mu se zadadeni kako gradonacalnik kako prvo kabinetot na gradonacalnikot e pretvoren vo partiski stab a ne kancelarija za graganite se beraat sovetnici dobivaat instrukcii a ti cekaj si 4 sati za kaj nego da te primi na 5 min ako nemas rabota siromastijata kaj socijalnite slucai e dovedena receno noz do koska pa ve molam aj da se svestime malce samite ne moze veke vaka da izigrava serif papa da kazuva kolku milioni vredi a nekoj da nema leb da jade ne smeeme da dozvolime buzlevski da zivee a nie da tapkame vo mesto ili vrakame nekolku godini nanazad a pritoa da ne zaboravime se vodime kako najbogata opstina vo gradot a sme na pitacki stap pozdrav

KAKO PRVO POZDRAV DO SITE KII SVATIJA DEKA COVEKO JA POTONA PRESPA PA BARA SEGA DA SE FATI ZA VESLATA AMA SE NADEVAM KAKO GRAGANI NA PRESPA SE SVESTIVME DEKA TREBA DA MU SE DADE SANSA NA DRUG NA NAJDOBRIOTTOJ STO IMA STO DA PONUDI BIDEJKI AKO SME SLOZNI POBEDUVAME BIDEJKI OVA KE E POBEDA ZA PRESPA ZA NARODOT
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
3
Dilema

И олкава тема само за 20тина илјади гласачи.Абе Ресен не треба ни градоначалник да избира,можат да си поминат добро и со еден обичен “кмет“.:tapp:
Navistina ne ste mi jasni,dali mislite deka nie od RESEN NE TREBA DA FUNKCIONIRAME KAKO I SEKOJA DRUGA POGOLEMA OPSTINA? Bez razlika na brojot kolku sme tolku sme, treba dobro da ziveeme i da imame pravo na izbor. :nenene: Pozdrav.
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
3
navistina mi e zal sto na forumov nema veke nikoj so kogo bi gi sprotivstavile stavovite i faktite za prestojnite izbori. za zal veke nema nikoj vo izborniot stab na gubitnikot.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Има... не е само темава на форумов :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
И олкава тема само за 20тина илјади гласачи.Абе Ресен не треба ни градоначалник да избира,можат да си поминат добро и со еден обичен “кмет“.:tapp:
20000ziteli i proizvotsvo od koe na godisno nivo vo zemjava vleguvaaat 500 mil evra kolku dva prilepi otprilika
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom