Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
ќе ни кажиш ли кој го сочинува тој тим , и дали др. Гоце Андоновски е дел од истиот?
Тимот е листата на кандидати за советници и група на експерти кои се независни кадри кои најдобро ги познаваат состојбите во Ресен и кој помогнаа во составување на програматаи со тоа одлучија да помогнат да го извадат Ресен од Црната дупка во која го донесе Г-дин. Бузлевски. Господинот Мишко Волкановски лично не го познавам и мислам дека едно е сигурно нема опашки позади него ама листата му е ужасно слаба тоа е факт. Советот треба да биде коректор на владеење на градоначалникот и трерба да има експерти од сите области а за жал кај ВМРО тоа се само првите три места и толку.
НСДП - ЛДП
Александар Доновски примариус лекар офталмолог
Гоце Џуровски дипломиран електроинжинер
Венка Митревска дипломиран педагог
Весна Миркова дипломиран социолог
Коста Белчовски дипломиран Градежен инжинер
Драги Диневски средно образование
Лилјана Ефтимовска дипломиран Инжинер технолог
Јове Гелмановски средно образование
Илче Ивановски сообраќаен техничар
Благородна Кузмановска Виша туристичка
Никола Источки студент на Технички Факултет
Мендe Мишевски земјоделец
Снежана Доревска дипломиран правник
Слободан Јолевски средно образование – гимназија
Здравко Лазаревски Земјоделец
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Тимот е листата на кандидати за советници и група на експерти кои се независни кадри кои најдобро ги познаваат состојбите во Ресен и кој помогнаа во составување на програматаи со тоа одлучија да помогнат да го извадат Ресен од Црната дупка во која го донесе Г-дин. Бузлевски. Господинот Мишко Волкановски лично не го познавам и мислам дека едно е сигурно нема опашки позади него ама листата му е ужасно слаба тоа е факт. Советот треба да биде коректор на владеење на градоначалникот и трерба да има експерти од сите области а за жал кај ВМРО тоа се само првите три места и толку.
НСДП - ЛДП
Александар Доновски примариус лекар офталмолог
Гоце Џуровски дипломиран електроинжинер
Венка Митревска дипломиран педагог
Весна Миркова дипломиран социолог
Коста Белчовски дипломиран Градежен инжинер
Драги Диневски средно образование
Лилјана Ефтимовска дипломиран Инжинер технолог
Јове Гелмановски средно образование
Илче Ивановски сообраќаен техничар
Благородна Кузмановска Виша туристичка
Никола Источки студент на Технички Факултет
Мендe Мишевски земјоделец
Снежана Доревска дипломиран правник
Слободан Јолевски средно образование – гимназија
Здравко Лазаревски Земјоделец

za tie so gi poznavam od listava mozam da kazam deka se lugje na mesto...duri sega gledam deka so nekoi od niv i sum mnogu blizok a nesum znael deka se na lista, ali sepak mislam deka infrastrukturata na dvete golemi partii vo prespa nema da im dade golema moznost na timot.
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
3
I jas se prasuvam sto toa napravi G. Buzlevski za Resen, ako vredese i clenstvoto ke si go zacuvase a toj izgubi na poslednite izbori.Go napustija Najkvalitetnite luge od partijata.Na gradov i graganite na Prespa i trebaat kvalitetni kadri koi se vistinski sposobni da go izgradat Resen.Bravo za LDP i NSDP pokazaa deka ne se i nesakaat da bidat buzlevi marionetki.Iskreno se nadevam deka graganite ke znaatda procenat sto vo momento e najdobar izbor za Resen.ZA nasata opstina, licno mislam deka i e potreben mlad i sposoben gradonacalnik koj vistinski ke se grizi za site gragani bez razlika na verska i partiska pripadnost.Za sreka takva licnost za prvpat imame toa e G. Sasko Kiko.:helou::helou::helou:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
2
Greska golema

ПА 4.000 тони беа извезени, ама тоа сепак беше малку пошто во Ресен има над 40.000 тони јаболка, еве сеа пак ви обезбеди за Ирак цел контигент. И пак да го плукате Бузле, тој нека ви ги продава јаболката.
Dali po 40 centi i dali industriskoto jabolko se prodavase po 6 denari
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
ПА 4.000 тони беа извезени, ама тоа сепак беше малку пошто во Ресен има над 40.000 тони јаболка, еве сеа пак ви обезбеди за Ирак цел контигент. И пак да го плукате Бузле, тој нека ви ги продава јаболката.

По 6 денари на земјоделецот, а 10 ден. маржа за неговиот посредник.
И мене да ми ги продадат јаболките по 6 денари, ќе извезам 100.000 тони, не 4000.

Шо напраил Бузле за Ресен?! Има ли некој просперитет во градот, има ли нови работни места, уреден ли е барем градот, среден, чист, со нови улици, тротоари, улични светилки...?
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Зошто сте готови? Затоа што завршија Милошевич , Садам Хусеин па затоа ви е редот вас бузлвисти Завршија удиранјата по рамо запослување "млади девојки" и носење на службен пат во грција и хотел Епинал.Што се однесува до вториот кандидат таканарецен втор Саско кико со криминалецот Гоце нетреба да има коментар нека си сетат и Базони нека си го земат. позз до сите од СДСМ повелете имаме бесплатно Психолошко советување за сите вас за да сте спремни за 22 март за поразот да не припадвате :baeh:

Затоа што
- Наџија остана сам без партија
-Лемо остана сам
-Кадиска ја нема вчарсија
-десната рака го здоболи
-со агроплод готови сте
-празната плевна после 22 ке ја откријаме а вие вработените во локалната седејте си дома
-Вискито ке поскапи
-Ата и тој ви го сврте грбот
-Зоранце од Ц.Д веке ве напусти скрос
-пензијонерите прполовени
-а ко ке лета од собрание Панче најако ке е
-Поздрав до СДСМ
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Абе како идат избориве се појавуваат некои напалени партиски тролови со по едвај 10 мислења, Ебате шутките полтронски.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Србите велат и за добар Konj prasina se dize i zatoa prodolzete da pisite ovaj OK ve pobedi vo Resen a na 22 mart ke zavrsi so finisot t.e ke go zakopa SDSM vo istorijata na Resen i Prespa zatoa sakavte drug da e kandidat od Vmro - Dpmne a ne MIhail i zalime sto ne vi se ostvari sonot da bide Dzoko Mite i nekoi drugi vasi neostvareni zelbi no pocekajte do 22 leksiliumi imate besplatni a diazepam navecerta gratis so sokce imate doma :tv: i vaka ke gledate rezultati kako vodi Vmro
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Od resen imavme mnogu pratenici ministri direktorcina vo edna vlada bea 12 visoki funkcioneri od resen od sdsm i sto napravij i od Resen napravija - Mariovo i ne znaeja dva prsti da krenat a vo parlamentot bea nemturi
A sviracot so go spomnuvate na site od sdsm vi ja sviri zamnogu godini Makedonci a vie ne ja znaete a vie vo umot si ja peete Druze Tito mi ti se kunemo :pos2:

Gotovi ste zatoa sto site napadi vi se kon najakiot Opstinski Komitet i momentalno najpopularni a zosto vi go pisime ova vi ja predlagame da ja slusnite ovaa pesna
za dobrim konjem
i prasina se dize

Jos jedna cigareta
pre bjezenje iz skupstine
i viski konjak i za Koco Tankoski votka
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Бузле ќе тепа на овие избори ама не како градоначалник туку како човек..

А вмро ќе можеше да тепа ако не го промашеше човекот....
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Бузле ќе тепа на овие избори ама не како градоначалник туку како човек..

А вмро ќе можеше да тепа ако не го промашеше човекот....
молим те кога веќе инсистираш на доблесни карактеристики на човек наведи некои морални особини на градоначалников наш..за да видиме што според твој стандард е ``човек``?

горе долу сите се познаваме во општинава и баш ме занима во кој правец би ја однеле дискусијава ако почнеме да ``докажуваме `` кој колку е човек?
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Бато јас знам неколку луѓе на кој му има многу поможено за здравствени причини и мислам дека тие ќе го дадат својот глас за него,нема потреба да ги набројувам дека сите се знаеме во ресен мислам дека не е добро.
пред некоја недела беше кај нас всело и мислам дека ке донира 10.000е за да стават струја во цело поле,па тоа не е мала работа....
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Бато јас знам неколку луѓе на кој му има многу поможено за здравствени причини и мислам дека тие ќе го дадат својот глас за него,нема потреба да ги набројувам дека сите се знаеме во ресен мислам дека не е добро.
пред некоја недела беше кај нас всело и мислам дека ке донира 10.000е за да стават струја во цело поле,па тоа не е мала работа....

не е лошо и полето да е осветлено ) само со прајме со пола улици се затемнати во градов???? рестрикции ли се или некој не плаќа за тоа?
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
ZDRAVO VIDI DA TI KAZAM JAS TEBE BATO MOZEBI MU IMA POMOGNATO AMA NA NEGOVI LUGE EVE JAS KE TI KAZAM ZA MENE MNOGU TAZNA PRIKAZNA MENE STRUJATA MI E ISKLUCENA MESEC ZIVEAM SO MOETO DETE NA -7 STEPENI A DETETO MOE E SO TEZOK HENDIKEP MAJKA BOLNA KOJA TREBA DA SE NAPRAVI OPERACIJA DOL ZA VODA OD 40 000 DEN NEVRABOTEN SO 1200 DEN SOCIJALNO I KOJ BUZLE OBJASNI MI TI MI VIKA KE BIDE KOGA KAZI MI LUGETO UMIRAT ZA LE DA POVTORAM DETETO MOE NE SAKAK KLUPI AKVAPURA STRUJA TEBE TE INTERESIRA TOA A JAS KAZI MI KOJ SOCIJALEN SLUCAJ STAVI NA RABOTA OVA E PRETERIZAM OD VASA STRANA POGLEDAJ TE SE VO LICE SITE STO GO PODRZUVATE I ZAPRASJTE SE STO LUGE IMA VO PRESPA NA PITACKI STAP A NIE DA NE TREBA DA UMREME TAKA LI ZATOA POZDRAV DO TEBE MNOGU RABOTI NE ZNAES TOLKU OD MENE KAKO DA ZIVEAM AFRIKA NE VO BOGATA TATOVSKA PRESPA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom