Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
BUZLETO NE NAPRAVI NISTO ZA SIROMASNIOT NAROD ZNAETE KAZETE MI KOJ VRABOTA SOCIJALEN SLUCAJ NEGO MU +30 AMA NA NEKOJ -7 E ZAMISLETE COVEKOT GI DONESE NA PITACKI STAP I NE SAKAM NIKAKVI ODBRANI SEKOJA POZITIVNA RABOTA ZA NEGO OD MOJA STRANA E OCENETO KAKO NEGATIVNA ZATOA STO SE GLEDA STO NAPRAVIL

така си е фараонче булзе не заслужува втор мандат. Но не јасно како успеа фосилот Волкановски да му се упика во газот на Груевски. Ако се бараа „успешни“ менаџери на негова возраст (60 години) сигурно и Грујо ќе ги имаше пензионерите во својата влада па досега ВМРО ќе си заминеше од власт.
Каде бил сите овие години „успешниов“ менаџер кога на 58 годишна возраст стана директор на едно ЈП со партиско гласање. Не се станува успешен менаџер на 60 години ... требало многу порано.... А за тоа дека поделил плата на вработените ... па тој и не може да дели плата без согласност на неговиот директор од Скопје. Па сега кој е успешниот ? Точно е дека МКДШУМИ во времето на СДСМ беше дадено на ДУИ и ДУИ (го донесоа до питачки стап иако се монопол во Македонија ) но како демек дотичниов поделил плата на вработените тоа се токму негови лажги за да каже дека е способен нешто да направи.
Арно ама за негово добро е да не не дојде на власт зашто Кирил Тодоровски од Аеродром ќе излезе дека е нула спрема оваа домашна будала желна за функција.

мрсулковците, фармацевтите и свирачите на советничката листа на ВМРО ќе свршат голема работа за градот ... а „успешниов“ менаџер нека си ги земе шоферите од комитетот на ВМРО во Ресен да му направат програма, па стручни си се луѓето секој ден се на улица.
Баш сакам да победи да видиме што ќе направи ужаленава фаца Михаил што за две години си купи џип и стан во Скопје. Можно е да ја догради капелата зошто тоа е најприоритетно. Едонставно хокштаплер во години.
ВМРО уличари те раководеа уличарска партија и си остана...
ВМРО сега не е идејата, не е Гоце Делчев и Ѓорче Петров туку локалните полуписмени шарлатани како што се Илче Чаламот, Кирче Попчето, „Менаџерот“ Михаил... Немојте да си мислите дека луѓево ќе гласаат за ВМРО восхитени од силата на „менаџерот“. Ќе гласаат или против Бранко или за Никола. „Менаџеров“ на државни пари што стигаат на први (инаку поранешен комуњар со членска книшка од КПЈ) може само да придонесе некој да не гласа и за Никола Груевски.
Па Никола знае кој победи на последните избори. Да победеше штабот од Ресен барем едно директорче некаде во Владата ќе ви поставеше. А СДСМ уште премиер што немаше од Ресен.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Чомбе,замисли си бе ако беше на прво место на листата на комуњарите,тек тогаш ќе беше тешко-нас,џигерот ќе ни го изедеше! Тек тогаш којзнае во шо филм ќе беше влезен!!!!!!!!!!! Вистина си за греота,еееееееееееј ако нешто вредеше не ќе беше на 15-то место,ама нејсе негогаш ќе ти дојди умот ако го бараш и под услов да го имаш !!!!!!!!
Баниран два дена, навреди кон членови на форумов не се толерираат.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Баниран два дена, навреди кон членови на форумов не се толерираат.
остај ги па и ти да не регистрираат барем нови јузери пошто ме отекоа.... ги гледаш и самиот шо капацитет имаат да состават нешто.:pos2:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
8
Nema da go citiram ovoj nad mene zasto ne zasluzuva. Od vakvi ni propagja i gradot i drzavata. KOlku ti plati Buzle da jades burek tuka be?? Dobro kaza Hooligan deka pocna i kes da se deli posto samo toa mu ostana za vakvi kako tebe neznajkovci da jadat.
Mihail nikogas ne clenuval vo druga partija, drugo da imas barem malku razbiranje ke znaes deka iako se drzavni pretprijatija edinstven so rakovodi so niv e direktorot i toj direktno e odgovoren za se so se desava. Direktorot e toj koj treba da obezbedi pari za plati. A ti mnogu si ucen se gleda. POjma nemas kako odat rab. Barem neka te nauci Chombe, toj vi e poucen.
A za godinite... so vrska imaat be??? KOlku ima vasiot be?? Da ne ima 20?? A se ponasa ko tinejdzer so svalerki so alkohol so aferi...
Inace licno imam slusnato kako se ova so jas go kazuvam jas za MIhail go kazuvase pred mene Buzle na masa vo kafana kade i najcesto pretstojuva.
I ne se praj mnogu glup zasto Mihajlo stanot go ima od pred tocno 10 ili 12 god. A za dzipot ti kaza VOJVODA. A i jas znam deka toj si ima biznis so jabolka. I ti da imas tolku jabolka ke kupis i dzip i stan i pak nikoj nemoze da ti zameri zaso si gi specalil so trud i so rabota. A da imas dzip i stan i rabota kako na buzle i biznis kako negoviot.. ke imas za se drugo i da plakjas glasovi i da plakjas nepismeni ko tebe da zborat i da si pies viski i vina po kafani i da se tepas so so selani i so poranesni sopartijci.
Ke izgubi Buzle ovaj pat vo Resen i toa ne kako so kazuva Hooligan so nekolku glasovi tuku so povekje od prethodniot pat. A vakvite ko tebe ke ziveat so parite so buzle ke vi gi deli duri da pominat izborite.. A posleeeee.. Da ne mislis ima mesto site da ve vraboti?!?!?! I sam da otvoti fabrika nema da ve soberi site. A da bese pameten ke vlozese nesto od tie na smetka so mu se i ke vrabotese lugje i mozi ke pobedese ama vakaaa.. Saka samo da mu pominat uste ovie 4 god do penzija za da si igra serif. Ama nekoj den na nekoj epten ke mu skurci..
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Почитувани форумџии,

Само да ве потсетам на правилата на дискусија на форумов дека постојат, бидејќи очигледно ги заборавате.

Водете дискусија со аргументи, наместо со меѓусебни навреди.

Кога ќе биде некој баниран поради навреди, да не се чудите.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
kubur sofer te kladoja nozete mu gi bacvis na sekoja budala. Kolku ke zborvese da bese nesto drugo. Bati partijata kaj so namesto intelegencija se cenat lepaci na plakati i lizaci na gazovi na polupismenite sarlatani sto se narekuvaat "komitet". Se sami intelektualci....

PLASETESE KOMUNJARI MIHAJLO DOAGJA.
хахахааааааааааааааааааа !!!!!!
ова треба да биде прогласено за мислење на форумов !!!!!!!!!

Опасниот ли Михајло да не доаѓа заедно со чичко Сашко Маслинот !!!!

абе кубур наградно прашање за тебе како се пишува точно

плашетесе
плашете се
плашетес е
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
1
kubur sofer te kladoja nozete mu gi bacvis na sekoja budala. Kolku ke zborvese da bese nesto drugo. Bati partijata kaj so namesto intelegencija se cenat lepaci na plakati i lizaci na gazovi na polupismenite sarlatani sto se narekuvaat "komitet". Se sami intelektualci....


хахахааааааааааааааааааа !!!!!!
ова треба да биде прогласено за мислење на форумов !!!!!!!!!

Опасниот ли Михајло да не доаѓа заедно со чичко Сашко Маслинот !!!!

абе кубур наградно прашање за тебе како се пишува точно

плашетесе
плашете се
плашетес е
хахааааааааааааааааааа
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
kubur sofer te kladoja nozete mu gi bacvis na sekoja budala. Kolku ke zborvese da bese nesto drugo. Bati partijata kaj so namesto intelegencija se cenat lepaci na plakati i lizaci na gazovi na polupismenite sarlatani sto se narekuvaat "komitet". Se sami intelektualci....


хахахааааааааааааааааааа !!!!!!
ова треба да биде прогласено за мислење на форумов !!!!!!!!!

Опасниот ли Михајло да не доаѓа заедно со чичко Сашко Маслинот !!!!

абе кубур наградно прашање за тебе како се пишува точно

плашетесе
плашете се
плашетес е
плашете се! :tv:
хахааааааааааааааааааа
Банирани од тема поради оф топик постови.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
aj be zemjaci da ja svedeme diskusijava vo normala...pocivilizirano.

ete nacnav vo diskusijava nekolku temi vrzani so aktuelni nastani. dajte da prodiskutirame za toa.

vi smeta li vas ( mne licno mnogU) sto iminjata na ulici ne se smeneti..prethodno vi nabrojav koi, imate li vie nekakov doprinos da se prodiskutira za akvapura, sto velit za raspredelbata na stanovi, ke vidime li spomenik od car samoil na plostad....i ne mie jasno kako be edna raka narod sme i pak kako najgolemi dusmani se prepukuvate a site se znaeme.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Eve vi edno od laznite vetuvanja na gradonacalnikot Buzlevski.http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=98348
ПА 4.000 тони беа извезени, ама тоа сепак беше малку пошто во Ресен има над 40.000 тони јаболка, еве сеа пак ви обезбеди за Ирак цел контигент. И пак да го плукате Бузле, тој нека ви ги продава јаболката.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
kubur sofer te kladoja nozete mu gi bacvis na sekoja budala. Kolku ke zborvese da bese nesto drugo. Bati partijata kaj so namesto intelegencija se cenat lepaci na plakati i lizaci na gazovi na polupismenite sarlatani sto se narekuvaat "komitet". Se sami intelektualci....


хахахааааааааааааааааааа !!!!!!
ова треба да биде прогласено за мислење на форумов !!!!!!!!!

Опасниот ли Михајло да не доаѓа заедно со чичко Сашко Маслинот !!!!

абе кубур наградно прашање за тебе како се пишува точно

плашетесе
плашете се
плашетес е
abe ne kazvi mnogu kuburot e geni za tebe zamenik direktor vo katastar
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Коалиција ЛДП-НСДП

Се заборавивте и едните и другите дека можеби треба да ги погледнете и листите на советници што се предлагаат и какви тимови градоначалниците водат со нив. Ако за едниот скоро бивш Градоначалник Господинот Бузлевски знаеме што се направил и растурил, да видиме и од ВМРО ДПМНЕ програма на локално ниво со која ќе ги решаваат проблемите. Зад Сашко Василевски стои тим со изготвена програма и со Визија и стратегија за решавање на проблемите и како да ја вратиме душата на Преспа и достоинството на Преспани и да ја направиме Преспа квалитетно место за живеење. А Вие со вашите навредливи и ниски коментари и едните и другите му газите на достоинството на народот од Преспа кој е познат како работлив, чесен, умен и ќе знае за кого да гласа на овие избори и да избега од ЦРНО-БЕЛИОТ избор. Животот е избор, изборот е твој а овој пат Изборот е јасен Сашко Василевски и Коалиција ЛДП НСДП
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Се заборавивте и едните и другите дека можеби треба да ги погледнете и листите на советници што се предлагаат и какви тимови градоначалниците водат со нив. Ако за едниот скоро бивш Градоначалник Господинот Бузлевски знаеме што се направил и растурил, да видиме и од ВМРО ДПМНЕ програма на локално ниво со која ќе ги решаваат проблемите. Зад Сашко Василевски стои тим со изготвена програма и со Визија и стратегија за решавање на проблемите и како да ја вратиме душата на Преспа и достоинството на Преспани и да ја направиме Преспа квалитетно место за живеење. А Вие со вашите навредливи и ниски коментари и едните и другите му газите на достоинството на народот од Преспа кој е познат како работлив, чесен, умен и ќе знае за кого да гласа на овие избори и да избега од ЦРНО-БЕЛИОТ избор. Животот е избор, изборот е твој а овој пат Изборот е јасен Сашко Василевски и Коалиција ЛДП НСДП
ќе ни кажиш ли кој го сочинува тој тим , и дали др. Гоце Андоновски е дел од истиот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom