Диети и слабеење

Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
jas pa obratno, koga se nerviram mnooogu jadam i se debeleam :)
Имам другарка која од нервоза уште повеќе и се јади, додека пак кај мене е обратно од нервоза помалку јадам...... се` зависи од организмот
 
Член од
30 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
6
Сега немам време да ги прочитам сите страници но ќе ве замолам некој ако има ЗДРАВА диета но не за слабеење туку за здрава исхрана.. Што се смее да се јаде што не се смее.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
ова слабеењево т.е диедиве најчесто се женска опсесија !!! вакви такви на база на ова на она... абе глеј си работа жити се.. другарка симна 15 кила и тоа на мн смешен начин! пред секое јадење една чаша вода пиеше и толку!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
ова слабеењево т.е диедиве најчесто се женска опсесија !!! вакви такви на база на ова на она... абе глеј си работа жити се.. другарка симна 15 кила и тоа на мн смешен начин! пред секое јадење една чаша вода пиеше и толку!

1чаша вода и 1 лист зелена салата и биле оброците ?

Мало морген шо ги симнала само со чаша вода =)
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
1чаша вода и 1 лист зелена салата и биле оброците ?

Мало морген шо ги симнала само со чаша вода =)
Али после јадење го трчала кејот од Ново Лисиче до Влае и назад..





















...2 пути.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сега немам време да ги прочитам сите страници но ќе ве замолам некој ако има ЗДРАВА диета но не за слабеење туку за здрава исхрана.. Што се смее да се јаде што не се смее.
диета не за слабеење,туку само за јадење:nesvest:

Океј,незнам шо е толку комплицирано за здрава исхрана...
Појќе овошје и зеленчук и варена храна,помалку мекдоналс и сите слични на нив и помалку газирани сокови.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Здрава исхрана ..
Едноставно , баталете Пепси и Кока-Кола и се газирано , намалете на алкохол , намалете на мрсна храна , fast-food , намалете на благо и земите спортувајте .
Џабе ви е диета коа немате спортски активности . Не се лажите дека ќе имате здрав организам ако јадете по еден јаболка и пиете по две чаши вода дневно . Човечкиот организам не е направен да гладува , јадите нормално али спортувајте. Диетите само го ослабнуваат организамот и имунитетот ..
 
H

HITCH

Гостин
ова слабеењево т.е диедиве најчесто се женска опсесија !!! вакви такви на база на ова на она... абе глеј си работа жити се.. другарка симна 15 кила и тоа на мн смешен начин! пред секое јадење една чаша вода пиеше и толку!
Претпоставувам дека го исфрлила купениов леб од исхраната:smir: јас ослабев некои 15- 20 кг само лебот што го прекинав и се движев (не спортував ништо, туку само шетав саат време на кеј) друго се си јадев нормално, повеќе течна храна јадев, а благо не јадам никогаш (мојот организам нема потреба изгледа од шеќери :pos::pos::pos:). Ако постепено слабееш многу полесно е да ја одржиш тежината :pipi: ама дека само од чаша вода пред јадење дека ослабела толку не верувам. Факт дека секој организам е различен, јас на пример брзо се поправам ама уште побрзо слабеам :smir: секој си го знае организмот супер и малку ако се внимава нема проблеми, барем јас така мислам :toe:
 
G

Giggles

Гостин
Си внимавам на исхраната, избегнувам да јадам џанк фуд, гледам шо повеќе калории да внесам(оти сакам да качам некое кило) ама на вистински начин, не да се трупам со маснотии. Ама тешко иде. Мајка генетика си го прави своето. :toe:
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не сум дебел (далеку од тоа), ама во последниве 5 години се опуштив со дремење пред ПЦ (додека студирав), пиев пиво, јадев благо, и се останато. Е сега, работава е што имам пуштено стомак и гз, а останатата физиономија ми е нормална.
Пред 1 недела престанав да јадам благо, бел леб, и све што содржи брзи јаглехидрати. Вежбам од порано, се движам, трчам, и сите потребни активности за здрав живот.

Е сега, колку што знам јас, мозокот на човекот е создаден да складира масни резерви кај пределот од стомакот, и затоа најбрзо таму се дебелиме. Процесот е обратен кога се трудиме да ослабиме. Све на телото слабее, и последен на листата е стомакот.
Трчање, помалце благо и мрсно е веќе познато.
Ако имате некаква друга идеа, диета за побрзо слабеење на стомак, вежба, или слично, пишете..
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Spored mene dietite se macenje,bidi takov kako sto si i ne mnogu se zamaraj ,pazi kolku jades kolicinski i koga vo tekot od 24 casa :pipi:
 
Е

експерт

Гостин
слушам дека во последно време кај нас многу актуелно било и многу се ширело меѓу девојчињата, повраќањето како начин за брзо слабеење. Пазете се некој да не ве убеди да започните.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
слушам дека во последно време кај нас многу актуелно било и многу се ширело меѓу девојчињата, повраќањето како начин за брзо слабеење. Пазете се некој да не ве убеди да започните.

Одамна е ова . Ќе се најади , па нема ни 5 минути после оброкот , иде у WC , глаата у шолја , прстот у грло и се што има јадење иде down the drain .. Коа видеш на крај тоа исто ти се фаќа ко да не си ставил ништо у уста in the first place .. И коа ова ќе стане хронично резултира со анорексија и девојки кои личат на чачкалки ..
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Не сум дебел (далеку од тоа), ама во последниве 5 години се опуштив со дремење пред ПЦ (додека студирав), пиев пиво, јадев благо, и се останато. Е сега, работава е што имам пуштено стомак и гз, а останатата физиономија ми е нормална.
Пред 1 недела престанав да јадам благо, бел леб, и све што содржи брзи јаглехидрати. Вежбам од порано, се движам, трчам, и сите потребни активности за здрав живот.

Е сега, колку што знам јас, мозокот на човекот е создаден да складира масни резерви кај пределот од стомакот, и затоа најбрзо таму се дебелиме. Процесот е обратен кога се трудиме да ослабиме. Све на телото слабее, и последен на листата е стомакот.
Трчање, помалце благо и мрсно е веќе познато.
Ако имате некаква друга идеа, диета за побрзо слабеење на стомак, вежба, или слично, пишете..
остај секакви сокови.. пиј само вода и прави го следново..
Првиот ден - 25 стомачни(пред вежбање загреј се убаво и после вежбање истегни се убаво за да избегнеш воспаление на мускули), мала пауза од 15-20 минути и уште 25 стомачни.. пофторно истегнисе
Втор ден - и да ти се воспалени мускулите повтори го она од првиот ден
Трет ден - накачи на 35 стомачни во серија и повторно по пауза уште 35
Четврт ден - повторување..
Петти ден - 50 стомачни
Шести и Седми повторување..
Значи си стигнал за една недела по 50 стомачни во серија односно 2 серии што значи 100 стомачни на ден..
Втората недела само повторувај го ова а последните 2 дена додај и уште една серија од 50 стомачни.. Овие серии немора да ти се една по друга.. Можеш да имаш и 3-4 часа одмор.. битно да ги напраиш..
Ако можеш уз ова и да трчаш по малце топ ке биде..
Јади си нормално све, доручек, ручек, вечера абе се шо ти се јаде, само пази со некој висококалорични јадења како торти.. Касни умерено а не многу.. И не заборавај.. Вода :) Мораш да ги оставиш соковите и да пиеш сок еднаш у 4-5 дена, а да си цедиш свеж лимон без шекер можеш секој ден.. Би требало да има резултати по две недели и тоа добри ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom