Диети и слабеење

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Јас одржава линија со другарка-плавуша. Билдам стомачни од смеење. Ја обожавам <3
 
Z

ziko bt

Гостин
еве го начинот кој мене ми помогна да скинам 5кила за еден месец
4 пати неделно вежбање во теретана(да признам дека земав амино)
6 пати неделно по 30минути кардио
речиси откажан од пиење газирано
дневно пиење 2-3 литри вода(замена за газиранто:))
искрено не внимавав многу шо ке јадам кроз денот ама вечерав многу порано пред да си легнам
и за на крај треба силна волја да нема разочарување после една недела мене то ми се имаше случено на неколку наврати
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
еве го начинот кој мене ми помогна да скинам 5кила за еден месец
4 пати неделно вежбање во теретана(да признам дека земав амино)
6 пати неделно по 30минути кардио
речиси откажан од пиење газирано
дневно пиење 2-3 литри вода(замена за газиранто:))
искрено не внимавав многу шо ке јадам кроз денот ама вечерав многу порано пред да си легнам
и за на крај треба силна волја да нема разочарување после една недела мене то ми се имаше случено на неколку наврати
Аминото се на база на соја или на база на млеко и јајца, така да немаат никаква функција во твоето слабеење, само што мнооогу споро си внесувал чисти протеини и си го хранел мускулот ако си ги пиел правилно... Правете разлика меѓу амино ликвид, л-карнитин и обични амино, од овие надри хемичари преку глава више ....

Ова е више добар избор, газираното внесува многу Co2 сосебе во желудникот при што доаѓа до дуење на истиот, не многу значително но сепак 5мм до 1цм, така да тоа е фино, повеќе вода - надокнадување на она што си го изгубил преку потта ...

И како за потсетување... слабеење НЕ Е гладување, кој колку повеќе може да издржи без храна или 1 патлижанче и 1 крифче цел ден... заеби таа работа не е ова ултимејт сурвајвор, тоа се најголеми лаги што се шират меѓу неинформираните... имено слабеење е само правилна исхрана, јадење 3-4 пати во текот на денот ама квалитетно и нискокалорично, тоа ќе внесе многу хранливи материи во организмот и воедно ќе му даде сила за тренинзите што му претстојат... немојте да гладувате само тоа ќе ви препорачам, зошто организмот ќе се навикне на безјадење и кога ќе си речете.. ах супер во ред е сеа изгубив 10 кила, хемоглобинот ми е у минус да ме фати настинка ќе умрам, сеа ќе се вратам на јадење.. епа добар ден за тие изгубени 10 кила ќе качиш 30 и тоа толку брзо што послем 5 години нема да можеш да ги симнеш ....
 
Z

ziko bt

Гостин
Аминото се на база на соја или на база на млеко и јајца, така да немаат никаква функција во твоето слабеење, само што мнооогу споро си внесувал чисти протеини и си го хранел мускулот ако си ги пиел правилно... Правете разлика меѓу амино ликвид, л-карнитин и обични амино, од овие надри хемичари преку глава више ....
знам дека аминото немаше голема улога вослабеењето ама сепак инструкторот од теретаната ми кажа дека покрај тоа што го храни мускулот ми помага до некој степен и да го скинам салото а за болираното не се прам никаков хемичар и не велам дека имам некое големо разбирање само кажвам то шо ми кажаја некој поупатени како и да е со ваква програма ако можам така да ја наречам мене ми делува успешно
 
T

tanja5

Гостин
3 pati na den so kuceto na prosetka po 1 saat, i rabota cel den vo bavcata. Od toa se oslabuva za 3 meseci, okolu 7 Kila, i toa bez dieta.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
без диета, само намалувам односи со леб и благо и држам иста линија веќе 3години, пред тоа бев побуц :)
сеа си иам 51, 52 максимум ми е 55 а идеална од 45-49
шорти дебеw :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
без диета, само намалувам односи со леб и благо и држам иста линија веќе 3години, пред тоа бев побуц :)
сеа си иам 51, 52 максимум ми е 55 а идеална од 45-49
шорти дебеw :)
А колку си висока?
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Диета.... хммм..епа јадете се.. ама во друштво на голи дебели испотени луге...

Иначе.. тоа аминокиселините.. немат никаква веза за слабеење.. туку може и да се здебелиш со нив.. дека тие дирекно ги хранат мускулите.. па она од храната што е за мускулите се пакува у стомак :) :jaj::jaj:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Јас за 3-4 дена ослабев 10 кила...

И да, од нервози. Докажано е дека нервозата е најдобро средство за слабеење, кој не ми верува нека проба.
jas pa obratno, koga se nerviram mnooogu jadam i se debeleam :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom