Депилација

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
fala vi na dvete pa ke probam oti ko jeti sum :D
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Луѓе, кажвајте иљач за иритирана кожа оти то е :). Ме депилираја со восок, на почетокот беше во ред се ... по ден ептен ми се иритираше кожата. Слушнав нешто дека сончање помагало, вистина ? :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
fala vi na dvete pa ke probam oti ko jeti sum :D
Кои две бе, машко сум :)

Луѓе, кажвајте иљач за иритирана кожа оти то е :). Ме депилираја со восок, на почетокот беше во ред се ... по ден ептен ми се иритираше кожата. Слушнав нешто дека сончање помагало, вистина ? :)
Пробај со сонце ако сакаш да мутираш :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Луѓе, кажвајте иљач за иритирана кожа оти то е :). Ме депилираја со восок, на почетокот беше во ред се ... по ден ептен ми се иритираше кожата. Слушнав нешто дека сончање помагало, вистина ? :)
Бекутан млеко за тело помага многу (барем мене :))
Aко ти е прво депилирање нормално да е малку кожата поосетлива,а ако не ти е прв пат да се депилираш, козметичарката не го има менато восокот со години изглеа :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Бекутан млеко за тело помага многу (барем мене :))
Aко ти е прво депилирање нормално да е малку кожата поосетлива,а ако не ти е прв пат да се депилираш, козметичарката не го има менато восокот со години изглеа :)
Не не нов восок беше, јас го купив. А и не ми е прв пат ... втор пат ми е :). Само кожата ми е општо осетлива. Во последно време ми стивна малце, само мозолчињата уште седат , ко нинџа корњача сум :icon_lol:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
i ja sum epten osetliv.. od lenti odma crven sum i akni znaat da mi se pojavat..
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
јас користам алкохол за надворешна употреба за дезинфекција и потоа бебешка пудра во прав.... и не се исфрлам, ако е нешто посериозно тркни до аптека сигурно ке ти дадат некој лосион...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
41
Луѓе, кажвајте иљач за иритирана кожа оти то е :). Ме депилираја со восок, на почетокот беше во ред се ... по ден ептен ми се иритираше кожата. Слушнав нешто дека сончање помагало, вистина ? :)
Мислам дека бебешка пудра ќе ти помогне.
А за депилацијава, мене никогаш не ме болело, толку ли сум силна и отпорна? :toe:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
За некој час имам закажано за депилација, нозе со се препони...ПРВПАТ ќе ми биде. :vozbud:

Дај кажете што да ставам ако ми испадне црвенило или акни, да си бидам спремен.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
А бе дај нека каже некој што знае каде има депилација за машки во Скопје.Мора некој гарант да знае?? И ако знае цена уште поубаво :) :)
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Восок ... најефикасно.:smir: ... Ако колку многу не трпите болка нормално кремот е тука. Бричот не го препорачвам влакното станвит поцврсто и побрзо растит:toe: ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom