Депилација

Член од
10 мај 2005
Мислења
86
Поени од реакции
4
stvarno e najubo ko ke ojs na kozmeticar da te sredit a ne doma da gubis vreme ...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
ohriganka напиша:
stvarno e najubo ko ke ojs na kozmeticar da te sredit a ne doma da gubis vreme ...
Немора да го кажуваш тоа, се знае зошто постојат козметичарите. Да стискаат акни, да депилираат, да средуваат...
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Vcera se depilirav i seuste mi solzat ocite od bolka..... :place: :place: :cry:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
I jas vcera se depilirav i ne bese strasno :lol:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Па и јас ко ќе се депилирам не е страшно. Кикики, што депилираше ти ако не е тајна? :wink: :mrgreen:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Депилацијата ми е одвратна бе.
Бричењето нозе е секси :bal:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
The`bItCh напиша:
Па и јас ко ќе се депилирам не е страшно. Кикики, што депилираше ти ако не е тајна? :wink: :mrgreen:
KOmplet noze so dlabok prepon t.e.skoro tasma so malo frizurce :lol:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Фризурче во вид на буквата G 8)
Зајко, кога ќе додепилираш нозе жити мене?:)))
Бричот и за 1 минута си..стакло :P
нека ти е тебе депилација одвратна ама, не можиш секаде брич има осетливи делови, за кои што бричот е опасен :oops: :wink:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
So bric za nekolku dena bockas a so depilacija mesec dena si raat
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
The`bItCh напиша:
нека ти е тебе депилација одвратна ама, не можиш секаде брич има осетливи делови, за кои што бричот е опасен :oops: :wink:
Затоа ќе го викнеш „типчето“ и ќе те среди за 5 минути. :wink:
Друго е сама, друго е некој кога ти помага... :roll:
Башка, знаеш каков ефект ќе има кај него? :bal:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
koristam elektricen depilator veke 6 godini taka da ne cuvstvuvam nikakva bolka ... valjda kozata mi e naviknata , a i ne mi se ni pojavuvaat poveke crveni tocki po depilacijata kao u pocetokot ... ali ponekogas me zezaat potkozni vlakna :evil:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
The`bItCh напиша:
Па и јас ко ќе се депилирам не е страшно. Кикики, што депилираше ти ако не е тајна? :wink: :mrgreen:
Sve depilirav. A i onaa kozmeticarkata po se izgleda nemase lesna raka. :place: :place: :cry:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
tuka za zal depilacijata e dosta skapa, a i ne e tolku efikasna ko kaj nas, t.e ne se zamaraat da te pominat dvapati a se plaka dosta soleno. Ama zatoa sekoj pat koga idam vo skopje idam na depilacija na sekoj 10dena skoro, i depiliram ama bas se, race, noze preponi, se.
A za bric da polesna varijanta e, so toa sto mnogu brzo raste pak, i vlaknata zajaknuvaat so bricenje mnogu, se javuvaat potkozni vlakna itn itn, a i na osetlivite delovi od teloto i ne e preporaclivo bash.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
_ZlObNiCa напиша:
tuka za zal depilacijata e dosta skapa, a i ne e tolku efikasna ko kaj nas, t.e ne se zamaraat da te pominat dvapati a se plaka dosta soleno. Ama zatoa sekoj pat koga idam vo skopje idam na depilacija na sekoj 10dena skoro, i depiliram ama bas se, race, noze preponi, se.
Па не е толку скапо. 900 денари е депилација на препони, нозе, задник, раце, лице...
_ZlObNiCa напиша:
A za bric da polesna varijanta e, so toa sto mnogu brzo raste pak, i vlaknata zajaknuvaat so bricenje mnogu, se javuvaat potkozni vlakna itn itn, a i na osetlivite delovi od teloto i ne e preporaclivo bash.
Многу се каев еднаш кога ставив брич и нема да ми текне уште еднаш. Башка, многу чеша бе, а со депилација не осеќаш кога почнуваат да растат :wink:
И со депилација можно е да растат поткожни влакна, но после депилација добро е да направиш пилинг на телото и се ќе си биде супер :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Не зезај Форчн, од машка гледна точка ќе ти кажам...
Нема ништо ко брич.
Фати бричено ноџе - стакло! :twisted:
Фати депилирана нога - рапаво! :evil:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom