Декорација на нокти

Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Очиве ме заболеа од толку натрупани нокти , ишарани со по сто бои на нив, естетски воопшто не се убави, многу се кич нема ништо поубаво од нокти во една боја со сјаен финиш или пак француски маникир, зошто толкава декорација, цвекинја, ,циркони? :)
Овие се супер според мене , (не знам зш мали ми ги ваѓа сликиве:toe:)
Прегледај го приврзокот 34827
Прегледај го приврзокот 34830
Прегледај го приврзокот 34831Прегледај го приврзокот 34828Прегледај го приврзокот 34832
Ги сакам сите овие :) Моментално ноктите ми се исти како на последната слика,со мала разлика - на палецот ноктот ми е скршен :)
 
Член од
10 август 2010
Мислења
183
Поени од реакции
7
Многу ми е глупо кога ќе видам надградба на многу изгрицкани нокти, многу се дебели и широки па ми изгледаат грозно. Сакам девојки (па и момци :) ) со средени нокти, па затоа и моите се секогаш средени. Инаку моите нокти се или со средна должина или краки, но секогаш се средени и најчесто се нежно исцртани, дека не сакам многу нападнот. Порано одев да ми ги цртаат, а сега самата го правам тоа :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578


Одамна ги сакаам, преубави се.
Mоите се вакви, по форма и должина, веќе со години. Не знам дали на сликава има ставено гел, ама моите се вакви без гел. Еднаш јако добро се зезнав со тоа гелот, и кога ми падна, ноктите ми беа толку слаби и кршливи, ми се виткаа и ме болеа. Одлучив веќе никогаш да не ставам гелови, надградби и слично, бидејќи вака ми се одлични. Можеби два три пати годишно ми се крши нокт, а редовно работам со рацете, мијам садови, преам, куцам на тастатура по цели денови и тоа со ноктите а не со прстите.
А и фактот дека козметичаките користат една иста турпија за сите, преполна со бактерии и не дај боже габички, поради кои може да ми отпаднат ноктите, ме оттргнува од редовното ористење ,,професиолнална грижа’’ па затоа решив дека осван сама со свој прибор за нокти, нема друг начин да ги правам. А за цртање сум трупец, па затоа си правам само француски маникир:)
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Во зависност од приликата, или ми се кратки до живец со безбоен лак или само еднобојно лила или тиркизни. Не сакам на цртање на нокти, шаренила или било какви додатоци ми делува доста непеднантно и прљаво.
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
bravos ubavi nokti:jaj:

--- надополнето ---

ima i povkusno,hahaahaeve ti pogledni ...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ако сакате да сте во тек со модата и времето, ајде бидете шик :)























фаворити мои :vozbud:


 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.098
Ич, ама ич несакам многу украсени нокти, ниту пак лак во некои дречливи бои. Највеќе кеф ми прави францускиот маникир и веќе подолго време само тоа практикувам.
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Не ги украсувам ноктите,најчесто употребувам црвен или црн лак несакам нападни нокти или светкави:) а уште помалку вештачки
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Прееска видов во една парфимерија лак, 120 денари, го нанесуваш нормално, но врз веќе налакиран нокт и се прави комбинација од двете бои - зебреста шара. Интересно.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Прееска видов во една парфимерија лак, 120 денари, го нанесуваш нормално, но врз веќе налакиран нокт и се прави комбинација од двете бои - зебреста шара. Интересно.
Добри се и стикерите за нокти, ги има во разни форми/бои и се доста ефтини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom