Декодирање бесплатно

Член од
18 декември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здравоо, би сакала да ве прашам дали некој може да ми помогне околу декодирање на телефон (iphone SE), купен 2017та во вип..
Се преселив во друга држава и сакајќи да ставам тукашна картичка, не ја препознава. Доколку треба би префрлила и пари на сметка, немам друг телефон со мене и многу ми е важно.. фала ви однапред!
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Здравоо, би сакала да ве прашам дали некој може да ми помогне околу декодирање на телефон (iphone SE), купен 2017та во вип..
Се преселив во друга држава и сакајќи да ставам тукашна картичка, не ја препознава. Доколку треба би префрлила и пари на сметка, немам друг телефон со мене и многу ми е важно.. фала ви однапред!
Контактирај ги и пробај со нив да завршиш работа. Ако си во Македонија влегуваш во првиот дуќан и ќе ти завршат работа. Ако не, влегуваш во вториот и ...
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
после истекот на договорот е бесплатно декодирањето...а дали е можно ( легално не е) пред истекот на договорот ??
Како мислиш не е легално? Ем ти си потпишал 2-3 договори, ем го плаќаш секој месец, ем ако не го платиш ќе те дадат на извршител, ама не било легално отклучувањето на МОЈОТ телефон?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Како мислиш не е легално? Ем ти си потпишал 2-3 договори, ем го плаќаш секој месец, ем ако не го платиш ќе те дадат на извршител, ама не било легално отклучувањето на МОЈОТ телефон?
по истекот на договорниот, на пример 24месечниот договор, ТЕЛЕФОНОТ е САМО ТВОЈ... тие се обврзани да ти дадат код со кој во нивниот сервис ќе го ослободат телефонот за сите мрежи
всушност пред тоа и тешко да декодираш кај приватен сервис
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
13
Поени од реакции
2
после истекот на договорот е бесплатно декодирањето...а дали е можно ( легално не е) пред истекот на договорот ??
Телефонот е на странска мрежа немам никаков договор ниту пак е земен порано од некои продажни салони во Мк.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Телефонот е на странска мрежа немам никаков договор ниту пак е земен порано од некои продажни салони во Мк.
тоа е друг есап... но јас прашав у сервис за еден оглас, странски телефон заклучан преку меил, продавачот вика 700мкд, сервис вика 1000мкд и БЕЗ гаранција дали ќе прифати по декодирање наша сим карта
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
тоа е друг есап... но јас прашав у сервис за еден оглас, странски телефон заклучан преку меил, продавачот вика 700мкд, сервис вика 1000мкд и БЕЗ гаранција дали ќе прифати по декодирање наша сим карта
Ти не спомна дека не е твој туку пред истекот на договорот... Друг пат пред да купиш телефон на договор, барај од продавачот да ти го декодира.
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
314
Поени од реакции
382
У фрка сум,ми се расипа мобилниот,имам стар blackview a60 од тмобил заклучен!
Со ваша помош ако може да се отклуча додека се снајдам со нов мобилен

356772106434800 imei
Частам кафе,сокче,толку вреди мобилниот
 
Член од
27 март 2023
Мислења
6
Поени од реакции
8
Здраво,
Ме интересира како со ИМЕИ да го најдам сопственикот на телефон без да одам преку полиција.
Ми треба помош, кој може би му бил благодарен.
Се работи за Телеком оператор.
 
Член од
9 јуни 2023
Мислења
9
Поени од реакции
7
Некоја добра душа експертска да помогне да се декодира? Мобилниот е на Телеком. Ви благодарам однапред :) 20230814_144135.jpg
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Некоја добра душа експертска да помогне да се декодира? Мобилниот е на Телеком. Ви благодарам однапред :)Прегледај го приврзокот 387588
Ѕвони на 122 и кажи дека сакаш да го декодираш, мене така ми го декодираа телефонот на мајка ми
Автоматски споено мислење:

Здраво,
Ме интересира како со ИМЕИ да го најдам сопственикот на телефон без да одам преку полиција.
Ми треба помош, кој може би му бил благодарен.
Се работи за Телеком оператор.
Можеби со врски во Телеком ако успееш, инаку нема начин.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Drugari Sony Xperia Z3 Compact iam so zaboraven PIN ,
nekoj da znae kako da se otvori ili nekoj shto otvara/sho pari bi zemal za taa usluga ?


teaser_xperia-z3-compact.jpg
 
Член од
9 јуни 2023
Мислења
9
Поени од реакции
7
Ѕвони на 122 и кажи дека сакаш да го декодираш, мене така ми го декодираа телефонот на мајка ми

Отидов во салон и завршив работа за 1 минута. Претпоставувам дека откако ќе ти заврши договорот, не прават проблем, не знам, во секој случај фала за информацијата :)

Автоматски споено мислење:


Можеби со врски во Телеком ако успееш, инаку нема начин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom