Декодирање бесплатно

Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
80
Гледам дека доста луѓе бараат кодови за декодирање на постари модели на телефони за кој во мобилари им бараат 400-500 денари,а севкупно телефонот вреди 1000 денари
Значи вака,можам да ви помогнам во некој од случаевите со декодирање на телефони,ова важи за "low end" телефони.Па слободно повелете пишете тука IMEI доколку можам би ви помогнал.
Извадете ја батеријата ке видете 15 цифрен код,тoa е IMEI
.http://4.bp.blogspot.com/-u1OKeJDLKMA/UvyT5V64yVI/AAAAAAAAAGk/f-aD7tvMyS4/s1600/ztelab.jpg
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Alcatel OT-991 може ли да го декодираш ? Да не давам IMEI џабе.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Нешто ми е fishy тука... Кој е твојот ќар од ова?
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
80
А ми треба ќар? Доколку сакаш пиши,и ќе ти помогнам.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
80
Dobro eve ako tolku sakas da znaes i nesto ne ti izgleda vo red kje ti objasnam. Imam prijatel koj sto mi dava NCK i SPCK za model na telefon koj sto moze obicno postari modeli,pa se resiv da mu pomognam na lugjeto koj sto imaat problem.Taka da kolku pobrzo mi dades IMEI tolku brzo bi mu pisal poraka da mi dadi kod-tvoj izbor

Sent from my LG-P700 using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
219
Поени од реакции
43
Само ИМЕИ треба да ти дадеме и после ќе го декодираш без допир на телефонот или има и после процедура?
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
80
Само ИМЕИ треба да ти дадеме и после ќе го декодираш без допир на телефонот или има и после процедура?
Ќе ставиш сим од оператор што не ја прифака,ќе ти се појави код,го пишуваш и готово.
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
LG L3 imei: 354851050571031 moze kod? :)
 
На врв Bottom