Декодирање бесплатно

Член од
7 јуни 2013
Мислења
139
Поени од реакции
78
Може да се отклучи Галакси Ј5 (2015) од Тмобиле?

Инаку операторите немале обврска да ги даваат кодовите за отклучување.
Иди во друг салон. Зависи кого ќе начекаш.
Последен пат кога земав телефон во 3 различни салони отидов да прашам за тарифа информации и сите различно ми кажаа.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
289
Поени од реакции
122
Иди во друг салон. Зависи кого ќе начекаш.
Последен пат кога земав телефон во 3 различни салони отидов да прашам за тарифа информации и сите различно ми кажаа.
У право си. Влези во еден салон и мртов ладен речи им дека е истечен договорот и сакаш да го отклучиш. Може ќе ти побараат некој документ, може и ќе те откачат... Дури и во истиот салон во друга смена може да имаш поинаков резултат :) Во втор-трет ќе ти упали.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Декодирање на SONY M4 Aqua,поминат договор на T-mobile,колку чини?[DOUBLEPOST=1516203964][/DOUBLEPOST]
Декодирање на SONY M4 Aqua,поминат договор на T-mobile,колку чини?
решено.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2018
Мислења
66
Поени од реакции
8
Dekodiranje na Sony Xperia e1
Raboti samo na t mobile sakam na vip
Blagodaram odnapred
 
Член од
30 април 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ми треба да се декодира Alcatel 1010X

Provider ID: 1010X-2ACFMK1
IMEI: 860056027526525
 
Член од
25 јуни 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dekodiranje na Alcatel Idol 4 sakam
IMEI: 358476070624895
Provider ID: 6055P-2ATBMK7

Blagodaram odnapred
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
788
Поени од реакции
523
IMG_20190310_124447.jpg Dekodiranje samsung j3 2016
Help??
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Ќе си идеш и мобилара.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
HTC desire 200
Од T-Mobile MK
Imei:356233052333470
P/N:99HUY017-00
S/N:FA3BLWD02210

Старо телефонче,ќе ми се најде,ако може да се декодира, ви благодарам.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
896
Поени од реакции
552
Alcatel 2004C
IMEI: 014253001573921
Ми треба NCK(кодот) за да го отклучам,и за да не ве прашуваме овде по форуми и сами да си ја завршиме работава,дали има некој сајт кајшто бесплатно онлајн даваат NCK-кодови преку IMEI бројот на мобилниот? Дајте линк ако знаете,однапред благодарам на одговорите!
 
Член од
21 март 2011
Мислења
86
Поени од реакции
40
Zdravo. Imam star telefon samsung gt e1200 so kopcinja, mi treba NCK kod za mrezata. Zaklucen e na VIP A1 i odamna mu e zavrsen dogovorot no od A1 se pravat deka ne znaat kako se otklucuva posle tolku vreme.

Mi treba telefonceto za postaro lice shto ne se razbira od touch i bidejki ima makedonsko meni.
IMEI:357794059744232
Brand:Samsung
Phone model:E1200
Serial number:R21D88DYR7B
Model code:GT-E1200ZKAVIM
Warranty status:EXPIRED
Warranty expiration:October, 2014

Fala odnapred.
 
На врв Bottom