Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Значи , имам главоболка и тоа на левата страна на тилот па се до увото. Оваа главоболка ја имам веќе неколку години. пред 2 години бев на испитувања, и ми рекоа дека имам полипи и синуси и дека главоболката не била некоја сериозна работа, дека секој 3 човек се жалел на главоболка. пред некој месец бев на исцелител и глава не ме болеше негде околу 2 месеци и пак почна. Ако некој знае за што се работи или која би било причината нека каже. Иначе планирам месецов повторно да идам на испитувања.
Истиот проблем го имам и јас ... највеќе кога ке се уморам многу, послем баскет или послем теретана .. ме поли многу. Види мислам дека главоболката ми е од здрачењето на компјутерот и мислам дека ми е минлива, си пробал да се отарасиш од копјутерот барем на 1 месец ако е тоа можно ??? верувај ке ти биде подобро ..:smir:
 

realistic girl

realgirl
Член од
14 февруари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
Истиот проблем го имам и јас ... највеќе кога ке се уморам многу, послем баскет или послем теретана .. ме поли многу. Види мислам дека главоболката ми е од здрачењето на компјутерот и мислам дека ми е минлива, си пробал да се отарасиш од копјутерот барем на 1 месец ако е тоа можно ??? верувај ке ти биде подобро ..:smir:

Да, најверојатно си во право. Но целиот проблем е што понекогаш и после спиење болката останува. Во секој случај фала. Иначе и јас сум приметила дека понекогаш после вежбање се чуствува поголема главоболка. :nesum:
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
dali nekoj moze da mi objasni kakov e toj plasticen gips so koj moze da se vlaga vo voda i dali go ima kaj nas?
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
имам надворешна мала рана што не ми зараснува 1 година... на што може да укажува тоа освен евентуално рак на кожа?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
имам надворешна мала рана што не ми зараснува 1 година... на што може да укажува тоа освен евентуално рак на кожа?

На Кое место ти е раната?

На Каков начин е здобиена?

Дали крвари понекогаш?
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
незнаев кај да прашам па си викам ај тука се надевам не пречи.. иначе ме интересира дали жената може да затрудни било како ако не е скината ?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
незнаев кај да прашам па си викам ај тука се надевам не пречи.. иначе ме интересира дали жената може да затрудни било како ако не е скината ?
За да жената затрудни, мора да дојде до оплодување на јајце клетката од страна на сперматозоидот. За таа цел, треба спермата да биде во внатрешноста на вагината. Од орален и анален секс не се затруднува.
П.С.Се надевам дека нема да ми го бапне некој добронамерниов пост во потпис:pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
незнаев кај да прашам па си викам ај тука се надевам не пречи.. иначе ме интересира дали жената може да затрудни било како ако не е скината ?
Само ако во некој случај при пенетрација (навлегување на половиот орган или копулација ако така сакаш) не се скинала а мајсторот свршил во неа, поинаку не... ама се погоре напишано т.е пенетрација без кинење е научна фантастика или на типот навистина треба да му биде како игла.
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Imam problem koj se odnesuva na moeto levo koleno.
Najcesto custvuvam ogromni nepodnoslivi bolki od nadvoresnata strana na caskata i bev na pregled i mi e kazano deka toa mi e se od pregolem napor bidejki se bavam so sport(sekoja fizicka aktivnost mi e prosledena so bolki vo toj predel po zavrsetok na sportot)
Od doktorot mi e kazano da upotrebuvam pojas za koleno no sepak custvuvam bolka pa ke ve zamolam ako ima nekoj sovet sto da se nanese,nekoj lek od alternativa medicina ke vi bidam blagodaren pozdrav(a da napomenam deka imam visok pet kilogrami od normalnata tezina)
 
U

UniqueGirl

Гостин
Imam problem koj se odnesuva na moeto levo koleno.
Najcesto custvuvam ogromni nepodnoslivi bolki od nadvoresnata strana na caskata i bev na pregled i mi e kazano deka toa mi e se od pregolem napor bidejki se bavam so sport(sekoja fizicka aktivnost mi e prosledena so bolki vo toj predel po zavrsetok na sportot)
Od doktorot mi e kazano da upotrebuvam pojas za koleno no sepak custvuvam bolka pa ke ve zamolam ako ima nekoj sovet sto da se nanese,nekoj lek od alternativa medicina ke vi bidam blagodaren pozdrav(a da napomenam deka imam visok pet kilogrami od normalnata tezina)
за килограмите, мислам дека треба да ги намалиш..инаку, каде беше на преглед?
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
за килограмите, мислам дека треба да ги намалиш..инаку, каде беше на преглед?

Sakam da se konslultiram so nekoj koj ima poznavanje od taa oblast bez navreda no 16 godisno devojce tesko deka ke mi pomogne (ne e taka ednostavana rabotata pa da delime soveti bez veze)
 
U

UniqueGirl

Гостин
инаку мајка ми се занимава со тоа..затоа те прашав кај беше али ок твој проблем
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
Дали има некоја маст што навистина е ефикасна во чистење на црнки? Ако некој знае нека опише каква е таа маст (името и цена од околу). Тнх :smir:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Imam problem koj se odnesuva na moeto levo koleno.
Najcesto custvuvam ogromni nepodnoslivi bolki od nadvoresnata strana na caskata i bev na pregled i mi e kazano deka toa mi e se od pregolem napor bidejki se bavam so sport(sekoja fizicka aktivnost mi e prosledena so bolki vo toj predel po zavrsetok na sportot)
Od doktorot mi e kazano da upotrebuvam pojas za koleno no sepak custvuvam bolka pa ke ve zamolam ako ima nekoj sovet sto da se nanese,nekoj lek od alternativa medicina ke vi bidam blagodaren pozdrav(a da napomenam deka imam visok pet kilogrami od normalnata tezina)
И татко ми го има истиот проблем...стави појаси користи ги посебно кога трењираш...помагаат доста затоа што така коленото ти е стегнато и појасот не дозволува да ти се мрда капачето...тој проблем ќе ти остане засекогаш...изгледа ти е од неправилно трчање..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom