Дежурна Ординација! #2

Член од
7 септември 2016
Мислења
10.309
Поени од реакции
16.537
Левата страна на абдоменот. Инаку и при мирување се јавува остра болка и трае одредено време и прекинува. За подетално ако сакате ќе ви пишам ПП, за тоа какви испитувања имам правено.
... како сакаш, затворен си на ЛП!
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
84
Поени од реакции
28
Има ли тема за анксиозност поточно епизодна депресија?
Знам дека порано имаше :confused:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.430
Поени од реакции
24.950
Има ли тема за анксиозност поточно епизодна депресија?
Знам дека порано имаше :confused:
Има брату, ама во погрешен форум ја бараш.
Во философија е
Оваа ти е „најпопуларната“.
А зошто не се обиде да ја побараш со „Барај“ горе десно кај лупата?
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
84
Поени од реакции
28
Има брату, ама во погрешен форум ја бараш.
Во философија е
Оваа ти е „најпопуларната“.
А зошто не се обиде да ја побараш со „Барај“ горе десно кај лупата?
Барав друже не ми даваше резултати.Фала ти многу
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.430
Поени од реакции
24.950
Барав друже не ми даваше резултати.Фала ти многу
Како може да не ти дава?

Пишуваш Анксиозност, ставаш „Секаде“, штиклираш „Пребарувај само наслови“

1613332571974.png

и ти ги дава овие 4 теми

1613332620973.png
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
84
Поени од реакции
28

Vladimkd

Né giusto né sbagliato, conta solo il risultato!
Член од
16 февруари 2021
Мислења
43
Поени од реакции
100

Ве молам за совет, искуство и мислење.
Пред два месеци ми се јави исцедок (светло прозирна боја, со нијанса према благо жолто) од папокот, за што бев на преглед кај хирург и ми беше констатирана блага инфекција, како резултат на можна иритација. Без никакво црвенило, болка, чешање, оток и останато. Само излачување на течност во мала количина.
По совет од лекарот, се третирав неколку дена (еднаш дневно) со хидроген 3% во лежечка положба исполнувајки го папокот. Хидрогенот од почеток пенеше и по 5 минути со стапче за уши внимателно поминував чистејќи по краевите на прстенот, навлегувајќи во внатрешноста колку што дозволува просторот.
Се исчисти во целост, лачењето на течност престана.
По завршување со третирањето, по две недели во внатрешноста на папокот (внимателно помрднувајќи го месото на папокот со прст, со цел да се одвои од прстенот) забележувам влажност (можеби и претходно ја имало, пред да се јави исцедокот но никогаш не сум гледал). Надворешно нема никаква течност. Личната хигиена ми е на високо ниво.
Пред се дали тоа е нормално? Доколку не, дали се работи за можен рецивид на претходниот проблем и што во тој случај?
Мојот папок е од ваков тип
iStock-473255880_wide.jpg
c5bwq4yquvu21.jpg
Ви благодарам.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.193
Поени од реакции
17.523

Ве молам за совет, искуство и мислење.
Пред два месеци ми се јави исцедок (светло прозирна боја, со нијанса према благо жолто) од папокот, за што бев на преглед кај хирург и ми беше констатирана блага инфекција, како резултат на можна иритација. Без никакво црвенило, болка, чешање, оток и останато. Само излачување на течност во мала количина.
По совет од лекарот, се третирав неколку дена (еднаш дневно) со хидроген 3% во лежечка положба исполнувајки го папокот. Хидрогенот од почеток пенеше и по 5 минути со стапче за уши внимателно поминував чистејќи по краевите на прстенот, навлегувајќи во внатрешноста колку што дозволува просторот.
Се исчисти во целост, лачењето на течност престана.
По завршување со третирањето, по две недели во внатрешноста на папокот (внимателно помрднувајќи го месото на папокот со прст, со цел да се одвои од прстенот) забележувам влажност (можеби и претходно ја имало, пред да се јави исцедокот но никогаш не сум гледал). Надворешно нема никаква течност. Личната хигиена ми е на високо ниво.
Пред се дали тоа е нормално? Доколку не, дали се работи за можен рецивид на претходниот проблем и што во тој случај?
Мојот папок е од ваков тип
Прегледај го приврзокот 284583
Прегледај го приврзокот 284584
Ви благодарам.
консултација со докторот што ти предложил хидроген.
 

Vladimkd

Né giusto né sbagliato, conta solo il risultato!
Член од
16 февруари 2021
Мислења
43
Поени од реакции
100
консултација со докторот што ти предложил хидроген.
Телефонски извршив консултација со хирургот кој едноставно ми одговори дека внатрешноста, односно внатре во длабината на папокот (особено за тип на папок како мојот) е речиси постојано влажно поради што тој простор е секогаш топол, со што потенцираше дека тоа е нормално.
Сепак би сакал да слушнам и второ мислење.
Благодарам
 
Член од
5 март 2011
Мислења
796
Поени од реакции
745
Веке 2 дена имам проблем крвта во рацете не ми цилркурира чуството е кога спиете и случајно јапретиснете раката и ви "отрпне" момемтално работам физичка работа и многу сум загрижен.. А да имам и болка над лакото од внатрешната страна едино ме опушта кога станам и ги пуштам рацете надолу прстите ми нонстоп трпнат.......
 
Член од
18 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo,

Vo poslednite 3-4 dena imam potreba da odam vo toalet po 10+ pati dnevno. Ne mozam da kazam deka imam dijarea zatoa shto stolicata ne e bas tecna, ama ne e ni regularno cvrsta, i e generalno vo mali kolicini. Vo megjuvreme pijam Lineks po 2-3 pati dnevno so jadenje. Nemam jadeno nekoi teski jadenja denovive.

Nekoj sovet?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.193
Поени од реакции
17.523
Веке 2 дена имам проблем крвта во рацете не ми цилркурира чуството е кога спиете и случајно јапретиснете раката и ви "отрпне" момемтално работам физичка работа и многу сум загрижен.. А да имам и болка над лакото од внатрешната страна едино ме опушта кога станам и ги пуштам рацете надолу прстите ми нонстоп трпнат.......
Диета, килажа, сон? Последна крвна слика? некоја кондиција да имаш?
Автоматски споено мислење:

Zdravo,

Vo poslednite 3-4 dena imam potreba da odam vo toalet po 10+ pati dnevno. Ne mozam da kazam deka imam dijarea zatoa shto stolicata ne e bas tecna, ama ne e ni regularno cvrsta, i e generalno vo mali kolicini. Vo megjuvreme pijam Lineks po 2-3 pati dnevno so jadenje. Nemam jadeno nekoi teski jadenja denovive.

Nekoj sovet?
Пробај со чај од нане и кумин. 3x на ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom