Дежурна Ординација! #2

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Одвреме на време осеќам благи болки од десна страна,скрос доле кај ципата и тоа кога седам,не кога одам.
Што може да е?
 
М

мојќен

Гостин
Навечер стално пред спиење ми се случува стапалава да ми горат од жештина.Не примам никакви лекарства, физичка активност имам доста...Станувам во 3 сат да ги мијам со ладна камен вода и тоа до негде само малку помага колку да заспијам.Решение?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Навечер стално пред спиење ми се случува стапалава да ми горат од жештина.Не примам никакви лекарства, физичка активност имам доста...Станувам во 3 сат да ги мијам со ладна камен вода и тоа до негде само малку помага колку да заспијам.Решение?
Оди на лекар.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Навечер стално пред спиење ми се случува стапалава да ми горат од жештина.Не примам никакви лекарства, физичка активност имам доста...Станувам во 3 сат да ги мијам со ладна камен вода и тоа до негде само малку помага колку да заспијам.Решение?
Пази со алхохолот и шеќерот.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Кивање, чешање на носот и очите, печење и темни кругови околу очите, осетливост на светлина. Пробав Лоратадин, Летизен, Тобрекс и Патанол
Druze istovo go imav i uste go Imam od vreme na vreme, baraj Cetirizin nz dali gi ima MK ama mislam mora da gi ima.[DOUBLEPOST=1466665055][/DOUBLEPOST]
Кивање, чешање на носот и очите, печење и темни кругови околу очите, осетливост на светлина. Пробав Лоратадин, Летизен, Тобрекс и Патанол
Druze istovo go imav i uste go Imam od vreme na vreme, baraj Cetirizin nz dali gi ima MK ama mislam mora da gi ima.
Druze istovo go imav i uste go Imam od vreme na vreme, baraj Cetirizin nz dali gi ima MK ama mislam mora da gi ima.
https://www.medpex.de/tropfen-tabletten/cetirizin-stada-10mg-p2246610?q=CETIRIZIN+Tabletten&pn=1&fs=98.99&fp=1&fop=1 Ovie se ne se skapi a meine mi pomognaa nz dali i tebe.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.030
Одвреме на време осеќам благи болки од десна страна,скрос доле кај ципата и тоа кога седам,не кога одам.
Што може да е?
Повеќе работи. Од премореност, бактерија на мочни канали, сексуална инфекција, слепо црево, кила...најубаво да се провериш на ехо абдомен и крвна слика.

Алкохол не пијам, а шеќер сум немал никогаш проблем..а јадам благо како скинат :D
Може да имаш висок притисок. Провери се.
 
М

мојќен

Гостин
Повеќе работи. Од премореност, бактерија на мочни канали, сексуална инфекција, слепо црево, кила...најубаво да се провериш на ехо абдомен и крвна слика.


Може да имаш висок притисок. Провери се.
Притисок ми е 100-80.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Кивање, чешање на носот и очите, печење и темни кругови околу очите, осетливост на светлина. Пробав Лоратадин, Летизен, Тобрекс и Патанол
Порај го ова, 90% ќе бидеш слободен од симптоми. Знам дека некои сте скептици, ама поминав преку 3 различни вида на анти-хистамини, семево ги прави смешни.
Алкохол не пијам, а шеќер сум немал никогаш проблем..а јадам благо како скинат :D
Како што ти кажаа горе, ова се симптоми на висок шеќер или притисок, а во поретки случаи и неуропатија па дури и алергија на храна.

Мерењето на притискот треба да биде кога ги осеќаш симпотмите, не рандом дел од денот.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Порај го ова, 90% ќе бидеш слободен од симптоми. Знам дека некои сте скептици, ама поминав преку 3 различни вида на анти-хистамини, семево ги прави смешни.
Начин на употреба?
 
Член од
6 јули 2016
Мислења
10
Поени од реакции
1
На левата страна под градите ме боле веќе 3 дена но само кога одам или трчам кога седам не, знам ме е болело кога многу трчам но сега малце одам одма ме заболува мислам дека е слезината некој совети нешто ??
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
На левата страна под градите ме боле веќе 3 дена но само кога одам или трчам кога седам не, знам ме е болело кога многу трчам но сега малце одам одма ме заболува мислам дека е слезината некој совети нешто ??
Најпаметно е да си посетиш лекар, да ти се направи едно абдоминално ехо..може да се многу работи а може да е само и нешто поврзано со дијафрагмата, тоа е мускул кој има улога при дишењето, па како ти се жалипш на болка само при трчање и движење а во мирување немаш болови..како и да е, ако продолжи таква ситуација уште некој ден, ој си на лекар:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom