Дежурна Ординација! #2

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Vo meguvreme jas imam temperatura koja varira 37 - 38, a pred 2 meseci imav gnojna angina, dali mozi da mi se povtori koj e poupaten neka mi kazi.
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
Пред некое време ме болеше левото рамо али не обрнав посебно внимание бидејќи лошо спијам па претпоставував дека е од тоа али сега таа болка се префрли на прстите на левата рака, не можам да ги истегнам, за денес да ме боли левото колено и зглобот на левата нога, болката не е голема и трае неколку секунди али сепак ме загрижи, ме интересира дали од настинка може да болат зглобови, зошто се чувствувам омалаксано и ме боли грлото многу.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Нешто за подуен стомак? Без разлика дали е чај, лек било што. Како да сум трудна трет месец а се осеќа дека е подуен.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
На нозете од доле,ми излезе како плускавец нешто тврдо на допир и болно. Болка невидена додека одам. Веќе 3 ден е ова.Ми излезе од обувките,и што стоев цел ден на нозе. Чаре?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
157
Пред некое време ме болеше левото рамо али не обрнав посебно внимание бидејќи лошо спијам па претпоставував дека е од тоа али сега таа болка се префрли на прстите на левата рака, не можам да ги истегнам, за денес да ме боли левото колено и зглобот на левата нога, болката не е голема и трае неколку секунди али сепак ме загрижи, ме интересира дали од настинка може да болат зглобови, зошто се чувствувам омалаксано и ме боли грлото многу.
Секако дека може да болат :)
Болат мускули, коски ... Али ништо страшно ќе ти помине како на кутре :)
Не ја мисли толку. Најчесто болат кога имаш температура, али болат и при настинка без темп.
Пиј си чајчиња, кафетин нешто кесички, парацетамол и за кратко ќе помине, сезона на настинки е нели :)
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Maticnata mi dade 2 dena bolovanje i toa mi go zaklucila do denes, dali ako ja smenam ke mozi drugata da mi daj bolovanje vednas od ponedelnik koj znae neka pisi.
 
C

cige

Гостин
Последните неколку месеци сум многу нервозен и бесен. Често имам и главоболки кога ќе се нервирам. Еве неколку денови постојано ме боли левата слепоочница. Дали е тоа нешто сериозно?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.511
Поени од реакции
7.841
Znaci krajno nema nikakvi sansi da dobijam od pon bolovanje taka?
Не.
А ти болна си или? :гомце:
Последните неколку месеци сум многу нервозен и бесен. Често имам и главоболки кога ќе се нервирам. Еве неколку денови постојано ме боли левата слепоочница. Дали е тоа нешто сериозно?
Не.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.511
Поени од реакции
7.841
Sum, a seto toa radi promaja na rabota, znaci dzabe sum ozdravila koga ima golemi sansi da se razbolam pak.
Абе кажи си убаво дека не ти се работи, не туку измислувај тези дека болна си па сеа си оздравила o_O А и кој ти кажа у осталом дека пак ќе се разболиш? :facepalm:
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
157
Ми отече заб од внатрешна страна, не ме боли ама иам топче.
Сега до понеделник треба да чекам. Cymoral? Ќе го симне отокот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom