Дежурна Ординација! #2

Член од
10 мај 2014
Мислења
17
Поени од реакции
1
Да ама мене не ми е од сега туку од години уназад....а ми е страв и шубе да идам на доктор[DOUBLEPOST=1400443737][/DOUBLEPOST]
Кога имаш закажано? Кажи ми што ќе направиш.
Во вторник.
 
Член од
10 мај 2014
Мислења
17
Поени од реакции
1
Истите симптоми ги имам и исто левата града ...се надевам не е ништо сериозно...
мене кога ме прегледа матичната ми рече нема потреба да се грижам не е ништо. ако имаше нешто сигурно ќе ми кажеше или ќе ми даеше упат за на ехо, но јас сама си закажав за да бидам посигурна.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
мене кога ме прегледа матичната ми рече нема потреба да се грижам не е ништо. ако имаше нешто сигурно ќе ми кажеше или ќе ми даеше упат за на ехо, но јас сама си закажав за да бидам посигурна.
Да ако, убаво си направила....извести ме позз.[DOUBLEPOST=1400448133][/DOUBLEPOST]А болките не ти кажа од што можи да се?
 
Член од
10 мај 2014
Мислења
17
Поени од реакции
1
Да ако, убаво си направила....извести ме позз.[DOUBLEPOST=1400448133][/DOUBLEPOST]А болките не ти кажа од што можи да се?
без грижа, ќе те известам, а за болките не ми кажа од што може да се... дури и екг ми направи ама се е во ред... јас мислам дека можеби се некои жлезди, некои мускулни затегнувања...
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Ги користел некој drazei merz апчињата?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Да прашам овде нешто
1. Некоја крема или лек за суво лице?(Се појавува како перут на одредени делови на лицето) ова за мене
2. Некој лек за проширена вена? Се појавува на левата нога само, веднаш под коленото? Ова за пријател?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
без грижа, ќе те известам, а за болките не ми кажа од што може да се... дури и екг ми направи ама се е во ред... јас мислам дека можеби се некои жлезди, некои мускулни затегнувања...
Што бидна ти ги прочитаа резултатите веднаш?
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Дали е можно од лоратадинот да сум омалаксан и да ми се спие цело време? :(
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Дали е можно од лоратадинот да сум омалаксан и да ми се спие цело време? :(
Не да е можно, туку сигурно е од него. Скоро сите антихистаминици предизвикуваат поспаност. Колку време треба да го пиеш?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Да прашам овде нешто
1. Некоја крема или лек за суво лице?(Се појавува како перут на одредени делови на лицето) ова за мене
2. Некој лек за проширена вена? Се појавува на левата нога само, веднаш под коленото? Ова за пријател?

Некој?:unsure:
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Не да е можно, туку сигурно е од него. Скоро сите антихистаминици предизвикуваат поспаност. Колку време треба да го пиеш?
Па го пијам скоро цела пролет додека има полен. Алергичен сум на полен, и цело време периодов сум поспан. :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom