Девојка ми/дечко ми сака тројка

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Димитар, 17 јануари 2008.

?

Девојка ми/дечко ми сака тројка

 1. Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште еден дечко.

  36 гласови
  10,1%
 2. Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште една девојка.

  181 гласови
  50,8%
 3. Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште еден дечко.

  14 гласови
  3,9%
 4. Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште една девојка.

  27 гласови
  7,6%
 5. Машко сум и сум против.

  54 гласови
  15,2%
 6. Женско сум и сум против.

  44 гласови
  12,4%
 1. Ailurophile

  Ailurophile

  Член од:
  21 септември 2016
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  453
  Ако некад имам тројка би сакала со уште две женски али не знам дали би пробала :D уназад пет години истово го пишувам по форуми да бев поодлучна до сеа ќе пробав али изглеа никад нема да пробам. :LOL:
   
 2. Дамјана Ѓ

  Дамјана Ѓ

  Член од:
  30 декември 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  7
  епа незнаеш што сакаш брат :D :ljubove:
   
 3. Ailurophile

  Ailurophile

  Член од:
  21 септември 2016
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  453
  Знам што сакам само не сум одлучна а и реално не се појавиле добри кандидатки за таа ствар. :D
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Дамјана Ѓ

  Дамјана Ѓ

  Член од:
  30 декември 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  7
  Па правилото е просто, за девојките препорачувам првото искуство во тројка да им е со девојка. Некоја што им се допаѓа
  --- Споено дупло мислење, 30 декември 2018 ---
  А за најскратена верзија како да го добиеш е да му кажеш на мажјакот ти да приклучи некоја негова, нема емотивни врски како кога приклучуваш другарка. Ама за првпат зборам. Глеј да не го сватиш како започнување врска (сеа во 3-ка, ко малку да е во пар :P) туку само како доживување.
   
  Последно уредено: 30 декември 2018
  На Нов корисник и Hunter29 им се допаѓа ова.
 5. siteIMINJAzafateni

  siteIMINJAzafateni

  Член од:
  11 февруари 2019
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  3
  Ја би да ве гледам? :icon_mrgr:
   
 6. Westelko

  Westelko

  Член од:
  13 јуни 2016
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  12
  Лично јас и жена ми сакаме тројка да имаме со машко па со женско...нооо бидејќи тоа е табу тема кај нас тешко ни оди желбата хаха
   
  На Govinda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  744
  Допаѓања:
  1.133
  Се плашиш од реакцијата на другите ако го кажиш истото. Барем во опшество со османлиско сфаќање на бракот и сексуалните односи свингерите потешко наоѓаат партнери заради страв од реакцијата на другите. А сексуалните желби на луѓето горе-долу се исти како тука и на исток и на запад.
   
  На Govinda и Ilumious им се допаѓа ова.

Сподели преку: