Даjте сериозно... Ви недостига ли Jугославиjа?

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Па точно затова,представи си ако и БГ беше тамо-Србиjа и БГ ке требаше да са во ГОЛЕМ конфликт и голема балканска воjна.
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Ma ич не ми треба Југославија....ни Грција, ни Бугарија, ни Албанија, ни Америка, ни Велика Британија.....
Ми треба Македонија....самостојна...во прав смисол на зборот..а не се уште да се влечи по србите...ко богови да се.....неможеме еден прозивод сами да увеземе...го увезуваме преку србите...ееее....бре.....за извоз па да не збориме..само таму..и после дават дека нивни биле прозводите...е кај ќе не чуе и најде светот нас..никаде...мадам овие соседите...не ни дозволуваат да си живееме САМОСТОЈНО....а овие американците и англичаните пак они ко зачина на секоја манџа....таман ке земеме нешто сами да направиме...или да си решиме некое прашање...одма они идат ко СМИРУВАЧИ(ПРЕГОВАРАЧИ) ехеее ние сами можеме алооо....ама нели они кај има војна таму се....први...еми кај ќе си продават оружјето?....
Така значи ми фали САМОСТОЈАН МАКЕДОНИЈА.....
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
+Србиja и тja e едно големо гето! Да може и сега да е гето,па една таква држава ке беше една от Великите сили.
 
N

n/a

Гостин
Srbine brate.
Ako je danas za sve tvoje nesrece kriva Jugoslavija...
sam si je stvorio...
Ako je kriva politika...
sam si je vodio...
Ako su krivi politicari...
sam si ih glasao...
Ako je kriva vojska...
sam si bio vojnik...
Ako su krivi prijatelji...
sam si ih birao...
Ako su krivi neprijatelji...
sam si ih stvorio...

Ako si sve ovo znao i video,a cutao i trpeo,sam si kriv sto se ranije protiv svega toga nisi digao !!!
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Југославија може да им недостига само на луѓе кои од животот бараат малку. На оние на кои им е доволно да имаат работа, да можат на лето да одат (евентуално) до море во некој камп и да го имаат „црвениот пасош што ги отвораше сите врати“ (како не беее). Ги имаше горенаведените „удопства“, ама под услов устата да не ја отвораш и умот да не го користиш.

А оние кои сега плачат по неа, плачат по својата младост која отишла во неповрат.

Тогаш знаев дека татко ми е поинаков од другите татковци, дека поинаку размислува, ама тоа не смеев да го кажам надвор. А сега можам дури и да се гордеам со тоа. И можам да кажам дека не го сакам Бранко, Петко, Станко...и можам да кажам дека учителките во градинка направиле ова или она, дека професорката рекла вака или така, а тогаш- не смеев.
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
57
Поени од реакции
1
:aplauz: :aplauz: :aplauz: :aplauz: :aplauz:
Југославија може да им недостига само на луѓе кои од животот бараат малку. На оние на кои им е доволно да имаат работа, да можат на лето да одат (евентуално) до море во некој камп и да го имаат „црвениот пасош што ги отвораше сите врати“ (како не беее). Ги имаше горенаведените „удопства“, ама под услов устата да не ја отвораш и умот да не го користиш.

А оние кои сега плачат по неа, плачат по својата младост која отишла во неповрат.

Тогаш знаев дека татко ми е поинаков од другите татковци, дека поинаку размислува, ама тоа не смеев да го кажам надвор. А сега можам дури и да се гордеам со тоа. И можам да кажам дека не го сакам Бранко, Петко, Станко...и можам да кажам дека учителките во градинка направиле ова или она, дека професорката рекла вака или така, а тогаш- не смеев.
:bravo: :aplauz: :bravo::aplauz::bravo:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
877
N

n/a

Гостин
Aj seriozno imam malku rabota...
ali pred da iskocam da mu go vratam pozdravot na Trn...:vozbud:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=_f_aZx03adM&feature=related[/media]

Pa on zaedno so negovite `prijateli` neka dojde da zeme sto mu treba od taa jadna Srbija.:vozbud:Samo niv gi cekaa...hehehe

I na Bai Nedev imam eden pozdrav da mu pratam:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=HgVGmY4UolE[/media]
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
877
[media]http://www.youtube.com/watch?v=yr0xrGHzd9E[/media]

Уште една четничка песна :pos: :pos: :pos:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Жалам шо не стигнав да живеам во Југославија. Толку само.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom