Да се изневери или не?

Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
koga drugiot e podobar od decko mi, ili koga sum mu ljuta na decko mi!
e mn. jako i posle koga toj ke te izneveri se ljutis zosto. pa ne znaci deka ako se skarate treba da go ponizis tolku a uste pomalce da zagubis glava pred nekoj sto e poubav od tvojot decko (ova uslovno receno pubav od edna pricina narecena monotonija) jas mislam nemas mn. mn. pravo tuka.:nenene:

Зависи од понудата, не би одбил нешто бомбастично, после да ме гризе совеста што не и го рокнав.:nenene:
ти сигурно немаш изневерено а башка то дај тргни се од пред тие амерички љубовни филмчиња и шпанските сапуници, сето тоа ти е гола вода.
:tv:

i so ako mojot stav bese nikogas da ne izneveruvam, koga partnerot mozebi ima drugo mislenje ?
kolku i da ste deka ste dobri i nesebicni, mozebi ke se predomislite vo idnina...
jas bi izneveril, pa kazete so sakate
im the monster that you created
партнерот може да има друго мисленје само ако ти не си способен да му го докажиш спротивното, а фразава монстерска те прикажува тебе каква личност си: дали можеш да се носиш со себе, времето и тоа што те опкружува или не си способен времето те гази а работите брзо бегаат околу тебе. Размисли си уште еднаш пред да пресечиш.:uvo:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Пример, имате дечко/девојка па дури и маж/жена се сакате и супер ви е.
Ама, луѓе како луѓе сите ние понекогаш доаѓаме во секакви искушенија.
Е тоа ме интересира... кое е тоа искушение на кое најтешко можете да му одолеете и доаѓате во ситуација да изневерите?:wink:

Сите паѓаат во искушение.... Ама не би упропастила нешто што сум градела за една вечер. Пошто слики прилики ги има со лопата да ги ринам ама нешто конструктивно и вредно е ретко.... Така да за било какво искушение да се работи не би изневерила...
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
нема шанси...едноставно си се познавам себе и знам дека нема...за другите како постапуваат не ме интересира
 

Зуљфи

~~~МУДРЕЦ~~~
Член од
24 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
јАСс кгоа возев автобус за ЗОЗЕ ТУРИСТ секогас собиравме курви по источна евр ефтини беа ама во задне време СТРИКТНО НЕ поради зената и деацата ...

i ne pagam veke vo iskusenija zaso alah e so mene
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
јАСс кгоа возев автобус за ЗОЗЕ ТУРИСТ секогас собиравме курви по источна евр ефтини беа ама во задне време СТРИКТНО НЕ поради зената и деацата ...

i ne pagam veke vo iskusenija zaso alah e so mene
А тек да си бил на електроконвулзивна терапија...ехееее
Или бром...
 

Зуљфи

~~~МУДРЕЦ~~~
Член од
24 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
ЈАs sum za здрав зивот до крај... абститенцијца:vozbud::vozbud:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
ЈАs sum za здрав зивот до крај... абститенцијца:vozbud::vozbud:
И со апстиненција не го решаваш проблемот на прељуба...
На тој начин ќе ги изневериш Десанка Шакич и Леванка Ракич...и пак си направил превара...

абститенцијца
Освен ако овој збор погрешно го протумачив како апстиненција...ако е така тогаш со среќа со абститенцијцата...
 

*It's Gold*

Break Of Dawn
Член од
23 октомври 2009
Мислења
30
Поени од реакции
7
Мое мислење што се створи во многу брзо време е дека кога некој најискрено сакаш нема самиот себе да се доведеш во таа ситуација на искушение... За да дојде до такво нешто мора да има нешто и од твоја страна не само од туѓата...Дали поглед или некогаш доволно само осмех.. Сепак, секогаш секогаш зависи од нас!

koga drugiot e podobar od decko mi, ili koga sum mu ljuta na decko mi!
Најлошо нешто! Лутината сфаќам да ти створи одмазда ама да биде причина за неверство???
Самото влегување во една врска претставува нешто ново, и нешто во кое се јавуваат проблеми и караници безразлика дали се со цел да биде подобро или едноставно чиста лутина.. Ако не си го знаела тоа тогаш ти не ја знаеш суштината на една врска... А со тоа неверство поради лутина се газиш себеси и го плукаш моментот кога си се согласила да навлезеш во една врска.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Никогаш не ми дошло изневерување.Ако на некој му дојде до тоа значи дека нема доволно сакање помеѓу тие партнери и бараат утеха во други.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
јас ке речам дека се зависи од човекот од тоа колку има свое јас односно од тоа колку е отпорен на тие искушенија
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Не е се во изневерувањето... ако не ти се оди вејќе со него или со неа.. раскини му и крај.. а нема ништо да постигнеш со неверство....
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Зашто тогаш воопшто си во врска кога сакаш да го изневериш?
Не сваќам. :toe:
 
К

Кики.

Гостин
која е целта на неверството? многу сум против вакви работи, ако веке не ти иде врската прекини и прави што сакаш а не вакви подли и глупави работи. никој не станува поголем маж или подобра жена ако изневерува:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom