Да се изневери или не?

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да,зошто да не.Секогаш кога се има шанса и можност нетреба да се пропушта.Првиот пат е тешко,ама после нема многу мислење.
Да се изневери или ..... да ? :toe:
А ако ве изневерат вас ? Што тогаш ? Простувате ?

Ти девој4е од каде си?

Ниско индид, се мразам себеси шо сум дозволил да се најдам во ваква ситуација, нормално сум признал и се створил компромис, ама никогаш повеќе. Ветувам. Момент на слабост е беден изговор. Алкохол уште победен. Момент на безкарактерност да, ама не е правилен начин за да се јачат карактер.
Been there done that and not doing it again .
Начи то ми е нешо најниско и најподло шо мојт да се напрајт.
Сте паднале во искушение... И шо? Демек не мојте да се контролирате себе си?
Или овие пак шо не изневериле не паднале во искушение, или не се попалиле по никој, чори се тие, не глеет убав гз и слично.
Ме асоцират на безкарактерни љуѓе.
Нешто шо со сигурност тврдам дек не би го напрајла.
Браво за постот , за жал морав прво да „испробам“ па потоа да сватам дека моите размислувања се исти со твоите .
Сега сум вљубен и можам да кажам дека не чувствувам такво нешто како искушение . Зашто ? Па имам веќе се што ми треба , што ќе ми е потребно изневерувањето ? Его ?
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
НЕ НЕ НЕ НИКАКО... посебно ако си заљубен во особата...
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
6
Јас сум многу против изневерувањето. Обично човек изневерува кога е разочаран, исфрустриран или едноставно партнерот не му значи и не го почитува повеќе. Ако е тоа така тогаш најдобро е да се прекине таа врска за да нема рогоњи.:toe:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.531
Поени од реакции
4.361
Не! Никогаш не сум изневерил некоја...не сум таква личност :)
 
M

M del Mar

Гостин
Да не се (јас лично никогаш не би изневерила) :pipi: ако се работи за нешто сериозна врска во која постои љубов и разбирање секако не!!!
А ако е сето тоа во фаза на авантура и забава може...
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Добро значи додека читав некои постови коса ми побеле :vozbud:не сфаќам како може да постојат толку себични луѓе, само за себе да се гледало ццц. Добро вас ви одговара кога ве изнеревуваат, убаво ви е? Ако ви е убаво само продолжете да варате... Што мајка барате у врска кога не сте способни да бидете само со еден?! :nenene:Затоа постои мување за без обврски. И ако толку не може да издржите подобро раскинете па правете што сакате
 
O

Out Boy

Гостин
Одговорно тврдам дека не постои особа или ситуација, која може да ме стави во искушение да го изневерам партнерот. Најверојатно, затоа што истото го очекувам и од него (нормално). Значи, ако сепак личноста ме провлекува, ќе оставам времето да покаже како ќе се развиваат (или не) чувствата кон него, за да можам да донесам одлука дали да ја раскинам постојната и да започнам нова врска, ама сепак, се’ што ми треба -имам, па затоа глупирања од овој вид не ми се потребни :smir:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
А страшно ми иде да напраам нешо шо несмеам -.-
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Не. Никогаш не би изневерил. Замислете вас да ве изневери? Боли. :S
 
M

Mario Gómez

Гостин
Зависи од понудата, не би одбил нешто бомбастично, после да ме гризе совеста што не и го рокнав.:nenene:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
i so ako mojot stav bese nikogas da ne izneveruvam, koga partnerot mozebi ima drugo mislenje ?
kolku i da ste deka ste dobri i nesebicni, mozebi ke se predomislite vo idnina...
jas bi izneveril, pa kazete so sakate
im the monster that you created
 
O

Out Boy

Гостин
i so ako mojot stav bese nikogas da ne izneveruvam, koga partnerot mozebi ima drugo mislenje ?

im the monster that you created
Ако ти имаш цврст став по ова прашање, зарем е битно какво е мислењето на партнерот??
Зарем таков партнер те заслужува??

Чудовиштата во нашите души го креираат други, да. Ама само ако ние им дозволиме.
Мојот став по прашањево останува непроменет, макар да сум последен на Земјава што мисли вака.
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
лугето секогаш одат по таа тенка линија верен сум не сум верен, има подобро а може и да нема, премногу сме колебливи барем од лично искуство знам , па нема крај со овој начин на размислување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom