Дали ќе учествувате во оваа хуманитарна акција со дарување на крв?

Дали ќе учествувате во оваа хуманитарна акција со дарување на крв?


  • Вкупно гласачи
    81

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ако има организирано дарување на крф, тогаш може да дојдам. :)
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
ради приватни проблеми не можев да дарувам крв коа дојдоа сестриве по средниве школи, сеа сакам да дарувам од поише причини. Прв пат ке ми биде да дарувам крв-сакам да ми прерасне во навика-ми имаат кажано дека иам јака крв, спаси живот итн. Полнолетен сум, ме интересира ако може некој да ми каже што како каде-уште утре би пошол со другари да дадеме крв до државна-градска. Ако може некој да ми даде некоја информација би бил благодарен :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
ради приватни проблеми не можев да дарувам крв коа дојдоа сестриве по средниве школи, сеа сакам да дарувам од поише причини. Прв пат ке ми биде да дарувам крв-сакам да ми прерасне во навика-ми имаат кажано дека иам јака крв, спаси живот итн. Полнолетен сум, ме интересира ако може некој да ми каже што како каде-уште утре би пошол со другари да дадеме крв до државна-градска. Ако може некој да ми даде некоја информација би бил благодарен :)
Можеш во државна болница да даруваш крв, во Завод за трансфузиологија, исто така можеш утре да даруваш крв на Економски факултет(комплекс факултети). Гледај да имаш јадено саат-време пред да даруваш крв, и кафе-благо нешто.
Јас дарував крв пред 2 месеци, али ќе се обидам утре пак да дарувам, ваљда ќе ми дозволат.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Е баш ми е криво што не можам да дарувам крв сега ... секогаш за некои други општиини дарувам, а ниеднаш за мојата :(
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Е баш ми е криво што не можам да дарувам крв сега ... секогаш за некои други општиини дарувам, а ниеднаш за мојата :(
Таа што ти се јави од општина Карпош е крива! :D
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Дарувај капка крв, дарувај живот!
Интернационалниот Тоше Проески Фан Клуб Форум и Црвениот Крст на Град Скопје со поддршка од Фондацијата Тодор Проески на 25ти Јануари (среда) во Дом на АРМ од 10 до 18 часот организираат повторно крводарителска акција во негова чест, продолжувајќи го неговиот хуман пат.

Дарувајте капка крв, дарувајте живот!
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Пред неполни три месеци дарував крв, а нели треба 4 да поминат ... ако отидам мислите ќе ме вратат?
 
Член од
24 август 2009
Мислења
72
Поени од реакции
85
Дарувај капка крв, дарувај живот!
Интернационалниот Тоше Проески Фан Клуб Форум и Црвениот Крст на Град Скопје со поддршка од Фондацијата Тодор Проески на 25ти Јануари (среда) во Дом на АРМ од 10 до 18 часот организираат повторно крводарителска акција во негова чест, продолжувајќи го неговиот хуман пат.

Дарувајте капка крв, дарувајте живот!
Еве го линкот до евентот на FB: https://www.facebook.com/events/251025164969659/
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Присуствував на претходната, 99% ќе учествувам и во оваа акција.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.759
Поени од реакции
17.457
Би требало за некој ден да се донира во школо па ме интересира дали бараат 18 години за донирање,и дали може да се донира со некаква потврда ко полномошно од родителите:)? пошто тек за некој месец полнам 18..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom