Дали јадете многу леб?

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Со оброк од зеленчук и/или месо не јадам леб.

Леб си јадам посебно, како колаче, односно како замена за благо. Јадам исклучиво домашно направен: интегрален, јачменов, пченкарен, ржан, секаков освен бел. Најмногу го сакам кога е стоен 3 дена па треба да се џвака.

Дали јадам многу леб? Па ако три многу тенки (накај проѕирни) парчиња се многу, тогаш јадам многу :)
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Со оброк од зеленчук и/или месо не јадам леб.

Леб си јадам посебно, како колаче, односно како замена за благо. Јадам исклучиво домашно направен: интегрален, јачменов, пченкарен, ржан, секаков освен бел. Најмногу го сакам кога е стоен 3 дена па треба да се џвака.

Дали јадам многу леб? Па ако три многу тенки (накај проѕирни) парчиња се многу, тогаш јадам многу :)
Само да се надоврзам лебот бил најздрав кога е стојан барем 3 дена како што сте напишале ex machina бил полесен за желудник а не топол тоа е веќе живо тесто :pipi:
 

SiSSi_

Princess.
Член од
17 март 2009
Мислења
69
Поени од реакции
10
Premnogu! Ali ako ne jadam leb isto kako i da ne sum jadela.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Јадам леб на секое јадење, па дури и со супа и со макарони и шпагети. Моите дома ми се чудат како јадам леб со тестенини, ама ако не јадам леб на некое јадње посе 30 мин се враќам сечам малку леб и се мезам со него. И да, не сум дебел имам 65 кг.:vozbud:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Јадам бе.Некогаш ми текнува да си земам само леб и да си го јадам без ништо (ако е тазе лебот)
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Да иако има мн јаглехидрати ама нз сакам да го откажам ама едноставно не можам.... лебчеее ммммм топло од фурна и сиренце мјамиии :kesa:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Зависи кога-како. Некогаш многу малку јадам, некогаш дури и така без ништо го јадам. ::D
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
хехе.. порано уз јадење не практикував многу леб. незнам ни сам зашо али у последно време занм и пола леб да го мавнам на едно јадење :nesum: знам дека не е арно...
незнам за вас али знам некакд коа ми се јаде леб и сок да јадам само!!! ако некој друг практикува вакво нешо нека каже... да не бидам единствен! :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ne jadam mnogu leb, jadam epten mnogu leb!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Според мене нешто повкусно од лебот, посебно ако е топол нема....., затоа и го јадам во големи количини :)
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Во последно време се воздржувам затоа што се трудам да симнам некое килце, ама многу ми недостига:( Ја сум спремна да изедам цела векна леб ако е топол и мек. Посебно со салата од марула и многу оцет и некое мевце. Или летна манџа, ајварче, сиренце...мх мх....:(
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Немам пробано можеби месец дена, ако не и повеќе. Не јадам многу леб.
Летно време воопшто не јадам, ама затоа зимно време... ајварот сигурно нема да го сркам. :D
 
Член од
6 април 2014
Мислења
57
Поени од реакции
44
ЈадеВ. Скоро еден месец немам јадено леб :cautious:. Ај фил празна во стомакот :)
 
Член од
27 септември 2013
Мислења
199
Поени од реакции
162
Никогаш,лебот го имам исфрлено од употреба.:LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom