Дали јадете многу леб?

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Јадам, и тоа по многу но гледам да не е од белиот.
Црниот најчесто, но може да направам исклучок за лебот правен во фурна.
И не е чудно бе со супа да се јаде, така правев порано јас, ама за тоа пак со макарони ми е незамисливо :nesum:

btw Зуљфи дај не ни ги кодирај зборовите, да те разбереме убаво што сакаш да ни кажеш :jaj:
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
во последно време не јадам мн леб се трудам да го игнорирам лебот:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Хаха, го читав Атом ент... а мојот пример - хамубергер што имам спомнато? Не е за џабе :pos: еднаш имав прилика да видам како во сендвичара со хамбургер си порача и 2 кришки леб... а нај беше моментот на порачување, овие му го даваат хамбургерот и овој мртов ладен.. ами леб за со ова? :tapp: :pos:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.295
Многу лебари имало на кајганава. :raz: :eek:lee:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
So sekoe jadenje jadam i leb, mozda ne koj znae kolku ama pa i bez leb ne mi e ubavo.
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
323
Поени од реакции
7
Леб јадам околу 600 грама дневно. Убедливо најевтина храна. Нема ништо поубаво од убаво испечен пресен леб, замесен од квалитетно брашно. За жал се продаваат и многу лоши лебови по маркетиве.
А најмногу ме нервира кога во ресторан(кафеана) ќе ми донесат едно мало лепче. Секогаш нарачувам уште, но обично и тоа е малце.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Слабо јадам леб само две кила дневно (се мисли на две векни не на грамажа).
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Обично после тренинг јадам по пола кило леб и после зависи може да се фати 1, не се знае, се се остава на случајот.:smir:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Порано, да. Претерував со јадење леб. На вечера посебно кога ќе седнев знаев да изедам и пола леб, посебно ако е тазе.
Сега, секогаш гледам да не изедам повеќе од две кришки при оброк и секогаш гледам кога јадам леб, лебот да биде бајат.
Така некако немам желба за јадење:)

Значи си гнеткам 1-2 кришки на оброк:)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Јадам леб зошто навивачите на Плачковица се викаат ЛЕБАРИ :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom