Дали јадете многу леб?

Jack Bauer.

Претседател на Р.Кајгана
Член од
22 октомври 2009
Мислења
55
Поени од реакции
1
да...многу јадам леб...треба да намалам...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Секако :). Некако навика ми е и скоро секое јадење го јадам со леб.Ги сфакам лугето што лебот ги дебелее и не јадат ,али пошто јас немам ама никаков проблем ,ужувам во него :D..
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Премногу јадам леб,дури и омилено јадење ми е.Можам цел ден да јадам само леб.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имево на темава :icon_roll. Веднаш мора да се смени :)

Колку и да има месо, салата и што било друго на маса, нема да се почувствувам најадена ако не се настегам леб. Јадам секаков, црн, бел, тазе, мувлосан :), не ми пречи, само да е леб. Најмногу јаглехидрати има лебот, најмногу енергија ми дава и затоа го консумирам во големи количини.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Не знам зошто овде на Балканот лебот е премногу застапен во исхраната, ги гледам Германците и им се чудам како поминуваат без или со малце леб а тие па ме гледаат мене како секој ден купувам по едно кило леб и ме прашуваат дали сум го јадел, ко да имам свињи во станот па на нив го давам :).

најмногу енергија ми дава и затоа го консумирам во големи количини.
А нели гои лебот или тоа се само муабети?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Како ми рекоа еднаш... не си македонец ако со се не гнетеш леб, дури и со компир, ориз па дури и со хамбургер :pos: да, јадам, и тоа домашен, ако купам нема шанси да ми стигне еден за едно јадење :) не го ни осеќам... и не не сум дебел.

А нели гои лебот или тоа се само муабети?
Веројатно се само муабети... еве жив доказ сум :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А нели гои лебот или тоа се само муабети?
Да, ама кај мене јаглехидратите се во минус, така да колку сакам можам да јадам :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јадам и тоа многу, сигурно скоро цел леб јадам на ден самиот.. и ако почнам помалце да јадам пример недела дена и одма симнувам 2-3 кила.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Како ми рекоа еднаш... не си македонец ако со се не гнетеш леб
Еден мој пријател со се јаде леб, дали макарони, шпагети или било што ама врв на се беше еднаш кога со пицата порача 2 парчиња леб, келнерот си мислеше дека пријателот се мајтапи со него па за малце ќе настанеше инцидент :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Еден мој пријател со се јаде леб, дали макарони, шпагети или било што ама врв на се беше еднаш кога со пицата порача 2 парчиња леб, келнерот си мислеше дека пријателот се мајтапи со него па за малце ќе настанеше инцидент :)
И со супа да не јаде леб ? :pos2:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom