Дали сте скржави?

Дали сте скржави???????


  • Вкупно гласачи
    237
Член од
13 март 2006
Мислења
245
Поени од реакции
1
не сум скржава,и да ми е последно ке го дадам.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Зависи...ако е до материјалните работи ич не сум скржава, инаку не само скржава туку и себична:devil1:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
jas ne sum skrzava licnost,vsusnost ne gi sakam skrzavite i se drzam na distanca od niv! Ako nekogase se najdam vo situacija koga se custvuvam deka sum skrzava,vednas prezemam rigorozni merki vo vrska so moeto odnesuvanje i ja popravam greskata(spored mene e greska da si skrzav i toa golema)

Pravi im go na drugite ona sto sakas da ti go pravat tebe!
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Никогаш не сум бил скржав, секогаш сум го делел и последното залче шо се вика ама во последно време почнав да се нервирам че дадам филмче и не ми говраќаат или ќе ми го вратат изгребано :nerv: и почнувам да сатанувам скржав
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Не сум скржав. Ама зависи за кого. зш некои мн ме нервираат сакаат да им дадеш нешто, а они ништо не даваат. Така да спрема некои не сум скржав, а спрема некои сум.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не сум уопште скржав ама како што кажа BoBo пазам на кои давам и што давам
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
skrzava sum kon lugje shto ne znaat da go cenat toa shto im go davash. na primer imam edna drugarka shto non stop pozajmuvashe pari od mene. i davav so rado srce, i sekogash mi go vikashe istoto: ke ti gi vratam utre. no od site tie pari shto i gi imam dadeno, mi ima vrateno okolu 500-600 den. a i imam dadeno da ne preteram ali edno 300ta evra ako ne i povekje u minatite 4 god (stvarno ne preteruvam so sumata). sega srceto me stega i 10 denari koga i davam, a ne pa li povekje. ali za drugi drugarki shto znam deka cenat i rakata vo oginot bi ja stavila, zalceto od svojata usta sum go vadela za niv bez ni da pomislam dva pati. taka da bi rekla deka sum skrzava kon nekoi lugje a voopsto ne kon drugi. i poslednoto shto go imam ke go dadam, i nemora da mi go vratat, samo da mi recat 'fala mnogu stvarno toa go cenam'
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
betogrozdanov45 напиша:
Jас кога имам давам, кога неам не даам!
па и кога сакаш да дадеш а немаш со што ќе дадеш лол

а иначе не сум скжав само за една една работа за цигари во школо кој што ќе стигне и ќе ти побара цигара не е битно ќе им дадеш и утре дента кога ќе им побараш ми вика уште малце ми се или ќе ти каже немам а сум го видел дека пред мене има цела кутија во џеб па не иде така и се наку*чив и веќе не им давам само на тие што ми даваат
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
не сум скржава воопшто!и некогаш криво ми е што сум таква личност,зашто многу давам а малку барам за возврат
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Важно е да си го имаме на ти го дај ми го...не сум скржава воопшто ама ако некој си го зима без да праша е после тоа ситница да е не давам!
 
Член од
3 октомври 2005
Мислења
125
Поени од реакции
1
abe ima momenti koga nisto ne mi se dava,a pa nekogas bi dal i se sto imam
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Скржавоста е дел од човекот , само треба да се надмине. Јас кога имам давам.
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
za koka kola, milka i neskafe-zasekogas ke bidam skrzaf...drugo sfe delam so sekogo....
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Voopsto ne sum skrzava ,sakam da trosam pari ,ama mnogu me nerviraat luge sto postojano baraat nesto ili nekoj da gi casti.Poznavam eden takov ,e togas me faka inat .Ke dadam pari na cigan na ulica ama nema da go castam,ednostavno nesakam nekoj da me pravi budala.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom