Дали сте скржави?

Дали сте скржави???????


  • Вкупно гласачи
    237

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Ич не сум скржав. Има еден израз кај нас „Балама”.
Ама книги не давам.
Му бев позајмил на еден пријател прирачник „Техничке препоруке ЕС” не ми текнува кое бројче беше. Кога го барав назад типов ми вика:
„Глуп е тој што дава книги. А уште поглуп е оној што ги враќа.”
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
не сум скржав уопште се давам
знам еден типац има дома миљон дискови дури еден ист диск го има по 2-3 пати и не го дава бе е тоа не можам да го сватам???
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Zavisi, ako mi e nesto milo i drago - ne go davam! :icon_lol:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Абе знам дека ќе звучи глупо, ама ај прво дефинирајте го поимот скржав. Односно, што според вас е скржава личност, па после да праиме муабет.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Aj da ne se lazeme da ne vrtkame. Skrzav sum i tolku. S`o ponatamu da kazam. Ne davam ili koga davam edvaj, abe kako del od sebe da davam makar bile i mastiki za dzvakanje. 10 evrei na masa da mi sednes nikoj nisto nema da izvlece od mene.
Tolku sum skrzav iposotvive gledam da mi se so pokratki a i koga gi citam epten na brzo i kratko proletuvam niz niv.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
bi sakal da kazam deka sum skrzav no vo golem broj situacii izleguva deka ne sum odnosno koj sto mi pobara ako sum vo moznost davam, a bi sakal da ne e taka ama..... ne mozam da se smenam.....
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Smetam deka ne sum skrzava... koga imam davam, sakam da pomognam na drugite ali zatoa ocekuvam i nazad:)... pa ne sum budala samo da davam i davam (mislam deka od tolku dobrina ne se zivee, zatoa ocekuvam i za vozvrat)... Pravam usluga, ocekuvam usluga... davam nesto ocekuvam nesto drugo za vozvrat... Prosta Filoz/sofija (zavisi koj kako go pisuva) : Daj ako sakas da ti dadat!:)
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Порано давав дури и премногу позајмував и поголеми суми на пари и после не ми ги враќаа. Ама сега сум умерена , не сум скржава се разбира, ама не давам премногу, давам колку што ми даваат.

ThA-BiTcH напиша:
Не сум скржава !
Освен кога станува збор за дечко ми..се би делела, ама него не :icon_lol:
:kajg: да, се разбира таква работа не се дели!:kajg:
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
63
Поени од реакции
5
abe ne se postavuvaat vakvi prasanja.retki se onie koi bi priznale deka se skrzavi!

ilidan e najskrzaviot od site.neli ilidan?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Da Da jas vo negovo ime priznavam deka sum mnogu skrzav
inace i jas sum skrzav (koj nepriznava be j@ack) :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Па зависи од ситуација, што треба да дадеш и на кого? Инаку во суштина не сум скржава ама има некои работи кои засекогаш остануваат за себе. Приватност. Тоа ти е :)
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Со здрав Ум и Разум и не под дејство на алкохол ке кажам дека НЕ сум скржав. а иначе делата говора за мене да не ви се фалам јас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom