Дали сте одмаздољубиви?

Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Ne mozam bar jas da svatam kako nekoi luge se zlopamtila?!
Zosto?Ako nekoj ti zgresil(ete da recime za mala rabota)pa odma da mu se odmazdat....uzivaat li vo toa?!
jas nikogas ne sum imal zelba da napravam nesto loso na nekoj zosto toj mene mi zgresil....ednostavno ako mi zgresil otpisan e
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
никогаш не се спуштам на нивно ниво да им го правам истото шо и мене тие или полошо...за такви работи има кој да им суди...некој друг ќе им го направи истото шо и мене тие
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Јас не се сметам за злопамтило.....но кога некој навистина ке ми згазне за жуљ, враќам дупло.....ама за тоа треба мноооооогу да ме повреди, се има случено 1 или 2 пати. Знам дека има ќе му врати некој место мене, но нема да биде свесен зошто тоа му се случува, затоа јас сакам да им дадам до знаење на таквите што ми згрешиле, како сум се чувствувала во моментот, кога они биле без осет. Потоа се чувствувам 70% поопуштено
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Искрено памтам ако некој ми направил лошо. Може нема да му вратам со нешто конкретно, ама нема ни да заборавам толку лесно.
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
da sum,vo istata sekunda koga sum "povredena" na bilo koj nacin ako imam sansa vrakam duplo i ne mislam sto pravam i sto zboram...ali da mi zgresi nekoj,pa da kovam plan kako da mu vratam or smth. nikako :nenene: bilo pominalo:toe:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Богами сум одмаздољубив. Ако ми згрешат нешто им враќам со полошо! Нема трте мрте кај мене... :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
da sum,vo istata sekunda koga sum "povredena" na bilo koj nacin ako imam sansa vrakam duplo i ne mislam sto pravam i sto zboram...ali da mi zgresi nekoj,pa da kovam plan kako da mu vratam or smth. nikako :nenene: bilo pominalo:toe:
А не си чула за одмаздата се сервира ладна?:smir:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Ne sum voopsto odmazdoljubiva i veruvam vo toa deka trkaloto se vrti pa eden den ke se svrti i za licnosta koja so me povredila mene.Ako ne i vratam jas ke i vrati nekoj drug a i toa so mi go napraila nema da go popravam so toa so ke i vratam, nitu ke ja namalam svojata bolka, nitu tugata, ni niso...
Zatoa ke si produzam so svojot zivot ponatamu, i nema da potrosam poveke ni sekunda od mojot zivot mislejki na takvi nevredni lugei planirajki im odmazda-ednostavno ne vredi...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Со чинот „одмазда“, се враќа сета загубена енергија што дотогаш сте ја потрошиле на личноста која ве изневерила или ви згрешила намерно.

Затоа, практика на одмазда е препорачливо. Но слатка е кога ќе биде целосно, без избрзување...кога боли, да боли.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
ако ептен ми направат лошо, тогаш не станувам одмаздољубив, тогаш збеснувам и враќам тројно повеќе
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
така ми се наместени планетите сакам несакам ме терааа
да б:smir:идам
 
Член од
4 април 2008
Мислења
251
Поени од реакции
15
Ako nekoj opasno mi zgresi ke mu go pamtam toa cel zivot ama nisto nema da napravam za da mu se odmazdam, samo kolku da znam na kogo mozes i na kogo ne mozes da se oslonis.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако некој мнооогу ми згреши, тогаш......

Омилен филм ми е SAW :smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Во ретки случаи.. одмзадољубив сум ама брзо ми поминува.. со исклучоци кога ќе решам да му се одмаздам на секој начин е тогаш е лошо:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom