Дали сте крстени во црква?

Дали сте крстени во црква?

  • Да.

  • Не и не планирам.

  • Не, но планирам.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
3 јуни 2008
Мислења
108
Поени од реакции
3
Не, не сум крстен во црква. Но тоа не ме спречува да верувам во Бог.
Да братче ништо не спречува да веруваш во Господ, но знај дека крштението е услов за човек да постане христијанин.Со самото паѓање на Адам и Ева во првородениот грев, генетски целото човештво греши, односно секое дете кога се раѓа, се раѓа со тој првороден грев, а преку крстението го оставаме првородниот грев.Со крштението христијанинот станува христијанин и Светиот Дух пребива во него.:smir:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Крстен сум и јас, но не во црква, попот го викнале дома да ме крсти :)
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
108
Поени од реакции
3
Не се паѓаше тоа во смоки ?
Извини вака, не знам кој ти е проблемот, но многу претеруваш.Ако не веруваш во Господ тоа си е твое право, но не мора да ги исмејуваш другите кои што веруваат, во овој случај кои што се крстени.:nenene:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
begam ama nikako da izbegam, a za vecen zivot , ne mi treba......fala,inace...



ja mislam deka edno vreme se pagjase ama nikoj ne go dobi pa zatoa resija da ja ukinat nagradnata igra....
vo smoki?????Abe,luge,luge,ni samite nekogas ne znaete sto zboruvate,samo kolku da kazete nesto....Ne ste vie krivi.....
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Крстен сум во црква но тоа не ме прави верник а и никад не ми значело многу едноставно тоа е една грешка на родителот што не му дозволува на соето дете кога ке созрее да одлучи само во врска со религијата и неговите верувања благо кажано наметнување на религиозни чиства на родителите кон децата...
Ајде верници ме интересира што ако сум крстен каква полза од тоа ....
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
A sto si po veroispovest?

hmmm, tesko prasanje......doma gi cestvuvame povaznite hristijanski praznici ama toa nekako pominuva pokraj mene i ne go zabelezuvam tolku......

vo smoki?????Abe,luge,luge,ni samite nekogas ne znaete sto zboruvate,samo kolku da kazete nesto....Ne ste vie krivi.....

The Best Tipster go kaza toa so smokito kako reakcija na postot nad nego i jas samo go poddrzav poso toa sto bese napisano nekako ne mi stimase.....

a inace ,da, ne sum jas kriv........
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Крстен сум и јас, но не во црква, попот го викнале дома да ме крсти :)
И јас исто така и тоа ме крстиле коа сум имала само 1 месец фино нели?:smir:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Da,pred da napolnam 6 nedeli od ko sum se rodil
 

Kajgana Shop

На врв Bottom