Дали сте изневериле?

B

babsy

Гостин
Порано (кога бев помала:) изневерував, да...со тек на време почнуваше да ме гризе совеста, а последниве неколку години тотално го надминав тоа, така да сега имам една прекрасна хармонија во врската и сватив колку многу довербата значи и дека е безценета...мислам дека никогаш нема шанса да го изневерам партнерот, а ако некогаш случајно можеби се појават такви моменти првин би му раскинала...мислам дека тоа е доволно фер.?!?
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Еднаш сум изневерила,не се каев многу иако знаев дека не фер спрема него.Но,се тоа се случи тајно со добар другар,а дечкото и ден денес појма нема.Сепак никогаш више не би го направила тоа.Бидејки не би сакала да ми го прават мене.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
дааа секако...абе баталите 10 божји заповеди еден живот имаме :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Сегашниот партнер не,ама сум изневерувала порано.Не се каам,такви ми беа годините „луди и незаборавни“.
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
77
Поени од реакции
0
retko ama koga ke se iznerviram togas begaj krise od mena se imam tepano so 30 dusi na fudbalski natprevar dvajca zavrsija vo bolnica nekolku so mraz na glavata a jas so sinejci na slabina go imam snimeno ova mnogu sum jak na snimkata se gleda kako eden po mojot udar paga vo nesves
Sto sakase da kaze avtorot so ova delo??? :pos2::pos2:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Ne, nikako! Nikogas do sega ne sum izneverila, toa go mrazam poveke od se!
Ednostavno ne bi se osudila, ne bi dobila nisto osven ne ubavo mislenje od drugite kako i griza na sovesta...
Navistina ne e ubavo. Site znaete deka ne treba da im go pravime na drugite ona sto ne sakame nas da ni go pravat, pa mili moi, vie sakate da ve izneveruvaat??? Nikoj ne saka da bide izneveren... Toa e stvarno ne posteno i necesno....
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
Spored mene nema nekoj sto nema inzevereno vo nekoj nacin.... samo zavisi kolku i kako imas iznevereno :toe:
 

aquarius

sweet child
Член од
20 октомври 2007
Мислења
170
Поени од реакции
0
Не сум изневерила,и не планирам.Убаво ми е со тој што го сакам,не ми треба ништо друго.
 

macedonian D

♥ DyNa ♥
Член од
17 јануари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
:nenene: no way ni sum nitu bi.. (samo u mislite de:P)..dzabe so moze ke povredam nekoj mene sovesta ke me grize....jas samata bi se razocarala
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ne sum izneverila do sega,a nema ni da izneveram.Bez razlika na koj mi e partner i kakov e,ne bi izneverila licno poradi mene prvo a potoa poradi nekoj drug
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
само еднаш...не се каам но ми беше малку жал за дечкото, ама никогаш не се дозна...сега не би изневерила никого...мислам...а инаку сум против изневерувањето:smir:
 
Член од
19 ноември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
уффф...е па сеа... да, али пошо сум така помала не се смета ;) се дури не дознае партнерот е ок, а по дефиниција мислам дека машките секогаш ги фаќаат, додека ако женското несака никој да знае - тогаш така ќе е... :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom