Дали сте злопамтило?

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Брзо заборавам, ми поминува лутината после неколку минути. Го памтам само доброто и никогаш не би се ситела ако на личноста и се случува нешто лошо во животот, без разлика дали ме повредила.
Но, ако истата личност повторно ми зададе удар, е тогаш би било лошо. Таква стратегија ќе смислам, што ќе се покае што некогаш ме запознала.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
ако е до толку зло фала богу нема да го забраам, али за џиџи-миџи и други ку*чеви карики одговорот е : НЕ, НЕ СУМ.
А лошото што повекето се обратно нафурани, зш ке напраиш мали милион работи (добри) и после за една ситница што ке згрешиш, се ке отиде у П.М.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
WHAT GOES AROUND COMES AROUND
sve se vraka se se plaka , to mie uteha sekogas . Gleda toj gore koga togas vraka ...
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Chandler напиша:
Шкорпија сум....па ти кажи ми дали сум злопамтило или не?
од лично искуство знам.... шкорпиите се најголеми злопамтила......
истото важи и за мене, ако некој ми направи нешто лошо може да се праам како ништо да не било ама ќе дојде ден кога ќе се сврти тркалцето.....
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
KRATKO SE LUTAM AMA DOLGO PAMETAM KOLKU LOSO TOLKU DOBRO
 
Член од
25 мај 2006
Мислења
72
Поени од реакции
0
Ljutinata mn brzo mi pominvit iskreno i ne sum zlopamtilo ama ponekogash ko kje trebit se pram deka sum...
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Заборавив како е да мразам некого освен самиот себе, не сум злопамтило и не сакам да бидам
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
да кажам дека не сум злопамтило си се лажам самиот себе си .... така да , сум и неможам да го искоренам то од мене , а не ни сакам.
плус то имам една збрка од пред три години ми се има десено и како ја чекам особата да ми излези од некаде ,,, ама ја нема , ама ако кога тогаш на несакање ке го ми излезе од некаде..... 3 години аххх мамата
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Кога некој ке ми згреши нешто тоа го памтам, кога некој постапил лошо со мене и слично.
А памтам за да кога еден ден кога ке дојде ред да ја анализирам таа личност и дали заслужува добрина од мене, да знам како да се поставам спрема истата.
А за лутење не се лутам многу, брзо ми поминува.
 

Sonce

Live your dreams
Член од
7 август 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
Iskreno zavisi, od toa sto se slucilo, od licnosta, od vremeto i mestoto, od raspolozeniento i najveke od goleminata na zelbata dali sakam da mu pamtam ili ne.


Dobro priznavam malku i podznakot mi vlijae (Skorpija).
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
..најчесто не се замарам со тие со ми згрешиле,да заборавам-НЕ ЗАБОРАВАМ кој и што ми има згрешено,ама да вратам-незнам,никогаш немам направено нешо лошо некому за да му вратам за она што он/она ми го има направено мене!Ко шо кажа рагаца,некој од горе гледа..така да,само он има право да им суди на луѓето..мене,вака ми е убаво!
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Не можам да заборавам нешта кои со злоба ми се нанесени!Ќе излажам ако кажам дека сум индиферентна и едноставно дека сум поминала преку тоа...онака.Памтам,но настојувам да не ми сметаат во иднината затоа простувам и ги тргам (мислите)некаде во некое резервно делче на мозокот од каде настојувам да не бидат чепнати.Едноставно,никој не е заслужен за него да губиме драгоцени минути од нашиот прекрасен живот!Злото не е толку страшно ако се памти,но страшно е ако му се дозволува да остане во нас како причина за да бидеме осветољубиви...тоа е само губење на време!
 
N

NeMiRnA

Гостин
sum i toa mnogu iako go pamtam za niz nos da go izvadam posle na istata licnost,a ne za da i vratam na nekoj los nacin od pricina so sum mn osetliva licnost i se osekam mn mn povredeno zatoa i go pamtam
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
SUM...moze na zezanje da mi kazat nesto sto ne sum go ocekuvala i cel zivot kje go pamtam i kje mrcam radi toa...ne sum nekoja sto vrakja,ali zlopamtilo sum golemo :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom