Дали сте злопамтило?

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Гарант има нешто...колку и да сакам неможам да заборавам. Во моите 5 минути,макар биле и по 10 години враќам десет пати полошо. Не дека го мислам или го планирам,едноставно се погодува се на место и време е за ударац под појас.
тоооооооо,удри јаче манијаче..:salut:за се има вратка у животот- се сложувам
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Е ја не сум шкорпија, ама памтам се. И добро и лошо што ми било сторено. Сега не идам у таа крајност за да се осветувам и враќам, ама па не се ни понашам како да е опростено и заборавено. Едноставно не се преоѓа преку некои работи лесно.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Да сум,долго памтам и враќам така да пазете се
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Па,да.Зависи од ситуација и каква штета ми е направена.
За враќање,враќам 10 пати потешко,па и над тоа. :zloo::popce::oeoeoe::angel::brlav::pos:
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Паметам но не враќам.Инаку се си стои во меморија :) но не сум одмаздољубив.Тоа му доаѓа нешто како опростено, но не и заборавено.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Oprashtam, ali nikad ne zaboraam
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Не сум. Оставам на судбината, и си гледам напред.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Памтам, големо злооамтило сум. Ако е мала ствар оставам да си течат работите по природен тек и самата личност да си добие што си заслужува, а јас само да си гледам од страна со мерак. Но ако е нешто сериозно, некој навистина да ми згази на опаш, не оставам туку така, превземам одма акција.
:sakasuste::sakasuste::sakasuste::uzi::uzi::uzi:[DOUBLEPOST=1529146939][/DOUBLEPOST]
Па,да.Зависи од ситуација и каква штета ми е направена.
За враќање,враќам 10 пати потешко,па и над тоа. :zloo::popce::oeoeoe::angel::brlav::pos:
и јас 10 пати, не само што му враќам, него имам и чувство дека си го задоволувам егото со него
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom