Дали сте злопамтило?

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Хах.. и да не сакам памтам.
Кога ке те повреди некојј.. и да сакаш не може да заборавиш. Но, не сум злопамтило !!
Не им враќам.. не паѓам на нивно ниво:wink::wink:.. само го мењам мислењето и ставот кон тие луѓе.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Хах.. и да не сакам памтам.
Кога ке те повреди некојј.. и да сакаш не може да заборавиш. Но, не сум злопамтило !!
Не им враќам.. не паѓам на нивно ниво:wink::wink:.. само го мењам мислењето и ставот кон тие луѓе.
isto i jas taka
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Ако ми направи некој нешто лошо, не правам ништо. Знам дека кога тогаш ќе му се случи(врати) нешто што мене ми го направил.И скоро секогаш е така :toe:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Зломаптило сум:

- ич

- воопшто

- никако

- моментално решавам се (да не речам - сечам :toe:)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Зависи на која нога сум станат дента. :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Памтам и враќам со полошо или воопшто не се замарам, ако не вреди...Се зависи од стореното:)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Паметам некој кога грешка ќе постапо према мене но во никој случај не би го злоупотребил тоа, да речам се во некоја караница да кажам "ехх ти тогаш како можеше така да ми направиш, е сега да видеш како е "
Добра душа сум нели? :pipi:
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Не сум злопамтило, ама нека му ја мисли тој што ќе ми стапне на нерви :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Не сум злопамтило.. дури таа особина понекогаш и си ја мразам!
А најголеми злопамтила според мене се шкорпиите!
 
V

Vollstandig

Гостин
Јас самиот себе си се сметам за одмазднички настроен т.е злопамтило не дека секогаш и најчесто враќам ама памтам и кога ќе дојдат моите 5 минути толку враќам што претерувам.
Се има случувано да помнам работи од пред неколку години што ми се случиле од некого, па да му вратам после некоја година кога веќе уствари овој заборавил. Не мора да го потсетувам ама сум му вратил. Изглеа како што спомна LadySR можи до тоа да е:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не сум злопамтило.. дури таа особина понекогаш и си ја мразам!
А најголеми злопамтила според мене се шкорпиите!
Гарант има нешто...колку и да сакам неможам да заборавам. Во моите 5 минути,макар биле и по 10 години враќам десет пати полошо. Не дека го мислам или го планирам,едноставно се погодува се на место и време е за ударац под појас.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
и со ден и ден се повеќе и повеќе верувам во хороскопот, во наталните карти.... во особините на секои знаци и подзнаци.... има мнооогу факти што не можат да се негират.. Да, гарант има нешто!
 

ање.

хиперактивно дете
Член од
15 март 2010
Мислења
103
Поени од реакции
20
Не сум злопамтило. Дури и понекогаш самата себеси си се чудам како можам одма да заборавам некои работи. Едноставно не сакам да се замарам, знам дека е круг и се се врти, така да дупло полошо ќе им се врати. :)
 

milky

битолчанка
Член од
20 август 2009
Мислења
39
Поени од реакции
2
Шкорпија сум подзнак па сеа види:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom