Дали сте злопамтило?

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Воопшто не сум злопамтило.Едноставно не можам да се лутам цел живот на некој кој што ми згрешил,па затоа и брзо им простувам на таквите луѓе :smir:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Ne sum zlopamtilo ,no gi pamtam nekoi epten losi raboti koi mi gi napravil nekoj. Gi pamtam ,no ne vrakam.Samo moze da sum popredpazliva vo odredeni situacii ,no samo toa.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Ми треба време да го надминам проблемот, а после како ништо да не било. Не дефинитивно не сум злопамтило.
 

anon313

O.D.Bloodz
Член од
29 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
сум злопамтило ама не се лутам затоа шо ако се налутиш на тој шо ти направил лошо неможеш да му вратиш,а за да вратам треба некој ептен да ми згреши а ина4е памтам кој шо ми згрешил ама зависи на кој вракјам:tapp:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Најголемо на свет и тоа :)
У крв ми е...јарец сум.
Еднаш згреши ми и цел живот ќе ти го загорчам:pipi:
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Pa nekoj ako mi napravi loso pamtam,ako se skaram so nekoj i jas da sum kriv ke se izvinam,a vo slucaj drugiot da e kriv ke selutam do deka on ne mi se izvine.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не сум злопамтило.Неможам да се лутам на некого повеќе од еден ден.Колку и да сакам ќе се видиме и ќе почнеме муабет да правиме исто како ништо да не било.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Ни малку не сум што ми е и лоша страна, бидејќи некои не знаат да ги ценат простувањата и уште полошо ти враќаат:uvo:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Спамер стајл - не.

Немам причина да бидам злопамтило. Ако е така треба на цел свет да му се лутам.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Ахххх простувам ама никако не заборавам..така да сум во категоријата на злопамтила:toe:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Зависи кон кого. На некои луѓе им простувам, но на некои не.
Всушност, првата грешка секогаш ја простувам, но доколку се претера тогаш не толерирам. Се додека личноста не ми се извини и не ми докаже дека се променила, јас сум лут. :)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Зависи што.Инаку да, злопамтило сум, и ако имам прилика како ме повредиле така враќам со иста мерка :toe:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
не се сеќавам за што точно извесни луѓе ми згрешиле, но никогаш нема да го заборавам чувството што сум го осетила кога тоа ми го направиле,
затоа сега чувствувам одбивност кон нив, но немам желба да им вратам, т.е ќе им вратам со тоа што нема да се замарам со нив и нивните глупости и нема да им бидам веќе пријател, верувајте најдобро е така
простувам, но не заборавам!!!
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Не, иако во многу ситуации сакам да сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom