Дали сте едноставни?

  • Креатор на темата Lady
  • Време на започнување
Член од
8 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Повекето работи ми се едноставни и ги прифакам работите какви шо се
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Najlesniot pat za uspeh vo zivotot e rabotite da se prifatat na ednostaven i prost nacin...

А зашто да биде едноставно кога може да биде сложено???
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Секогаш сум била едноставна и сум била скромноо човече.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
За некого сум едноставна, за некој можеби не...зависи.А сама не се доживувам како едноставна туку...конфузна.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
За некого сум едноставна, за некој можеби не...зависи.А сама не се доживувам како едноставна туку...конфузна.
Ај да не се повторувам , баш ова сакав да го кажам..:smir:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Е па може да се каже дека сум едноставен,но зависи кој како гледа:)
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Поради фактот што скоро никој неможе да ме свати, а некогаш ни сама не се сваќам се сметам за комлицирана личност. најверојатно тие што ме знаат би го кажале истото. а зашто? па секогаш сум го бирала потешкиот пат во животот и сум правела од најпросто нешто најкомплицирано. валљда така ми чинело незнам.:toe:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
se smetam za dosta ednostavna licnost...slozenite raboti se obiduvam da gi resam na najdobar i najednostaven nacin....ne se nerviram za gluposti i se obiduvam so i da pravam da go napravam najdobro so mozam za da jas se custvuvam ubavo i drugite da bidat zadovolni od mene:)
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Епа јас мислам дека сум не сум едноставна затоа што секогаш ненамерно го избирам најкомплицираниот начин а за мене ќе излезе дека тој е наједноставниот,а на едноставните начини мене секогаш ми се потешки....тоа секогаш е така кај мене од решавање на математички задачи па се до изнајдување решенија во животот:)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не. Комплкација сум уште од раѓање и таков и ќе си останам. незнам веројатно така заебано ми се подредиле тоа ѕвездите што едноставноста ќе ми биде недостижна... се надевам ќе се соживеам со комплицираноста на работите.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Не сум едноставен, ама па не сум ни ептен комплициран...Некоја Средина сум помеѓу овие двете...Оставам све да тече како што си е :)
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
За они кои ме знаат сум едноставен,а за оние кои не ме знаат не сум едноставен.

п.с. не сум едноставен ни за едните ни за другите.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom