Дали сте досадни?

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Не сум досаден...во буквална смисла кога мислам не се јавувам по 10 пати на ден и сл.
А по некоја друга смисла како да ја објаснам на пример како ме гледа таа, епа до некој нормален степен сум мистериозен за да не и биде досадно дека се знае за мене и баш таа мистериозност интересна им е на женските... Вака испробувам да фатам муваторка што е потенцијална моја девојка:):):)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе знам да тупам понекогаш ама кога сум со ептен блиски луѓе и ми се фаќа сеир, е сеа ако се пуштам на некоја цура се обидувам да бидам што поедноставен, у принцип ја да прашувам она да одговара (според мои искуства вака полесно паѓаат:)).

Досаден не би рекол дека сум, ама не можам сам да судам за тоа, иако имало моменти кога сам себе сум си бил досаден, зошто и јас не знам.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Јас мислам дека сите како и да е тупиме на некој начин, само зависнот од тоа е некој повеќе некој помалку, мислам дека е нормлано денеска да го прашаш партнерот како што, и ако бил негде, кај бил како си поминал, нормлано како една врста на комуникација, а не дека сакаш на некого да му изиграваш тутор или свеќа или да го држиш под контролоа, мислам се си има граница на дозволено да каде може, а до каде не, така да можеме малку и да се потрудиме да внимаваме да не бидеме давеж.:smir:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Pa koa neso sakam mnogu da dobijam e togas ne da tupam-neznam vise-go pretupuvam:kesa:A inace ne sum nekoja dosada barem jas taka mislam osven u slucajov so go kazav prethodno....
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
Не сум досадна у таа смисла...досадна сум кога се закачам, кога го заебавам, некогаш го напнувам до макс :) уф колку ми е интересно тогашш!!!!
 
С

Сатори

Гостин
Не знам, можеби понекогаш знам да навлезам во некоја тема, па да заглавам таму.
Но во принцип, сум тип на човек кој што многу лесно преминува преку работите, па и да сакам не можам да бидам толку досадна.:pipi:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Понекогаш знам да излезам од контрола и да почнам да гњавам со некои досадни и сосема небитни прашања, ама не го сфаќам тоа толку трагично. Чувствувам потреба да знам се` за него.

Следењето на движење во секоја секунда, јавување на телефон милион пати во текот на денот е гушење. Тука не станува збор за желба за поминување време заедно, може да прерасне во сериозен проблем кој ќе и наштети на врската. Искуството ме научи да не го правам тоа.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Понекогаш знам да излезам од контрола и да почнам да гњавам со некои досадни и сосема небитни прашања, ама не го сфаќам тоа толку трагично. Чувствувам потреба да знам се` за него.
потполно се согласувам....но сепак тре
Следењето на движење во секоја секунда, јавување на телефон милион пати во текот на денот е гушење. Тука не станува збор за желба за поминување време заедно, може да прерасне во сериозен проблем кој ќе и наштети на врската. Искуството ме научи да не го правам тоа.
јас го толерирам тоа, сакам кога знам дека сум сакан...
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
најдосадна сум коа ми е досадно и не ме фаќа место.се јавувам праам безвезен муабет едноставно досаѓам.
ама и он е таков.така да поминува и тоа.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Некогаш да, ептен, кога ме фаќа сафра знам да го тапацирам со безвезни ствари, ама затоа после он ми враќа со камата. :)
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
пошто не сме од исто место му се јавувам безброј пати на ден, исто и тој мене. понекогаш му велам НЕ ГО ПРАВИ ОВА, НЕ ГО ПРАВИ ОНА, но тоа само во моментот после се му дозволувам. сакам детално објаснување за тоа како го поминал денот/ноќта.. Ако не ги правам овие работи тој мисли дека нешто не е во ред со моите чувства кон него, шо значи тој самиот бара да бидам на некој начин досадна. и така е веќе долго време, мене ми е супер а како што он вели и нему му е.. шо значи ова е индивидуално, за секоја врска различно.. а по природа знам да бидам мн досадна, па изгледа сум имала среќа шо сум го пронашла баш оној шо ќе ме трпи :pipi:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Тупам, замарам, гњавам, давам, гризам, го терам да затвара/отвара прозори, му ѕвонам откако знам дека заспал :pos:, од 4 саати заедно 3 му спијам, не го оставам филм да си изгледа, му ги "крадам" цигарите, му ги прекинувам разговорите на месенџер, секогаш се карам кој кого да испраќа (шо да правам сакам да испраќам :salut: :pos:), му ги буткам перниците, му барам сладолед во 2 навечер, му каснам.... многу е кој ќе пишува :pos2:


Се на се, да, досадна сум :coffee: ме трпел, ме трпи и ќе ме трпи :back:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Дали се жените досадни?

Дали само го зборуваме она кое сакаат да го слушнат, за да ги опнеме?
Дали е најголема досада да ги слушаш нејзините тиради, како се вратила од работа или како поминала на факс или со другарки, што правела, како правела. Таа си мисли дека е интересна или да си растерети што има на душа, а на тебе ти е да ја подебнеш. Кој е вистински маж. Оној кој не ја ферма, или грижливиот и ќе ми те љубам мило тип.
Или не е баш така?
Имав слична тема..
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=7382
Ама ова е баш дали се досадни.

Каква е компатибилноста меѓу половите? Се разбираме ли.
Како да си ги правиме за да не си здосадиме.

И еве линк уште еден
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Вака...

Жените се сексуално задоволени од самото раѓање. Како? Имаат клиторис - две-три чешања и ете оргазам.

Мажите, од своја страна, немаат таков хардвер... ним им треба целосен третман (секс), за да го достигнат она ниво на кое се жените.

Затоа, секогаш кога жените бараат партнер, тој треба да биде „цивилизиран“ и да не се занесува само по секс, туку веднаш да знае на љубов... Што е доста многу да се бара од маж.

Тоа е како да барате од аристократ со земјиште, многу пари и сл. и од бездомник, да знаат да се однесуваат и да изгледаат исто... Не оди - на аристократот животните проблеми му се решени, додека на бездомникот не му се.

Од друга страна, баш тој недостаток на орган за сексуално задоволување (не зборам за сексуалниот чин - тоа е пенисот, туку чисто за сексуално задоволување) им овозможува на мажите да бидат до некаде пофлексибилни.

Мислам, нема никакво разумно и логично објаснување за популарноста на фудбалот, на пример... Кој нормален се радува кога гледа како луѓе трчаат по терен и шутираат топка?

Одговор - мажите. Зошто? Зашто толку многу се внесуваат во она што го прават и гледаат, што е можно дури и сексуално да се возбудат.



Резиме: не се жените досадни, само на рамниште на кое ние мажите не сме, па ни личи како да зборуваат глупости и празни, непоимливи (и со самото тоа небитни) работи. А бидејќи ние мажите сме, нели, најдобри и најпаметни и најспособни (нема да признаеме дури и да не сме), ќе кажеме дека жените се тие што се досадни.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Кога не би биле жените, да ви здосадуваат со муабети, таа одговорност би паднала на вас. Тогаш сами ќе треба да го мислите, зборувате и правите сето тоа што е неопходно и за кое не се замарате додека не имате нас.
Значи, или ние да ви бидеме досадни или бидете сами и досадувајте си сами. Ќе да немате друг избор. :cheeky1:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom