Дали сте досадни?

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Dal go tupite vo vrska ?

Gnjavite ?

Gushite ?

Ama realno ...

.....................
надополнување од Никола
.....................
Дали се жените досадни?
Дали само го зборуваме она кое сакаат да го слушнат, за да ги опнеме?
Дали е најголема досада да ги слушаш нејзините тиради, како се вратила од работа или како поминала на факс или со другарки, што правела, како правела. Таа си мисли дека е интересна или да си растерети што има на душа, а на тебе ти е да ја подебнеш. Кој е вистински маж. Оној кој не ја ферма, или грижливиот и ќе ми те љубам мило тип.
Или не е баш така?
Имав слична тема..
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=7382
Ама ова е баш дали се досадни.

Каква е компатибилноста меѓу половите? Се разбираме ли.
Како да си ги правиме за да не си здосадиме.

И еве линк уште еден
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
за тоа можат да кажат други т.е тие што ме познаваат но мислам дека не сум досаден тип бидејки кога ке се сретнам со некого не ме избегава па ваљда не сум гњаватор
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Па не можеш да знаеш,во спротивно ако знаеш и нема да си досаден,ќе се прибереш,ќе се припазуваш да не бидеш досаден.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не, можеш да си го знаеш тоа за себе, ама да не можеш да си го исконтролираш.
Иначе јас не гњавам, се обидувам да не тупам зошто гушењето уништува дури и убави врски.
 
Ј

јовица11

Гостин
Понекогаш,најчесто сум си досаден сам на себе:coffee:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мислам дека не сум, баш напротив. Мислам дека треба да почнам по малце да тупам. Сериозно.
 
V

[vladimir]

Гостин
Па од кај знам може на некој сум досаден, на некој не
Други треба да кажат хехехе
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Оу, не. Никогаш.Освен можеби кога имам егоцентрични изливи и потреба да напраам нешто, па станувам напорна и мејби досадна.Но, мислам дека воопшто не.Гушење?
Никогаш:мислам дека мојот партнер и се фрустрира што не покажувам доволно внимание кога му треба:kesa:Но тоа сум јас.:angel1::icon_mrgr
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Го тупам само кога „крваво“ сакам да убедам некого да направи нешто што мене ми оди во прилог :icon_lol:

Во врска, не. Доза тупење е и неопходна, за да не настане случајот на Медеа погоре :) Превише тупење може да ги убие нервите на партнерот, како и целата врска.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Го тупам пеер, апла. Кога е со мене, не можам да и се наситам. Најмила е таа моја. Што да правам некои работи одат по тој начин. Не сакам да се правам фраер, да ја занемарувам да си играм игри. Сакам да се љубиме само.
Е сега истото може да се класифицира како досадни, се разбира, но од некој од страна. Јас и таа, гледаме да ни е најинтересно. И ни е у курац(ај у пичка исто), преинтересно.
Ех мила моја, уште малку и кај тебе сум.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Досаден сум. Многу.

Луѓето ме гледаат и можеби сум им интересен. Тогаш почнувам да зборам и одеднаш се присетуваат дека треба да си ја измијат косата.

Што е супер, зашто оние кои на крајот остануваат покрај мене, се оние вистинските пријатели.

И затоа не се трудам некому да му се допаднам... Ако некој остане, супер. Ако не, ќе си отишле сеедно.

А една личност останува. И понатаму. И јас крај неа. :back:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Досаден сум. Многу.

Луѓето ме гледаат и можеби сум им интересен. Тогаш почнувам да зборам и одеднаш се присетуваат дека треба да си ја измијат косата.

Што е супер, зашто оние кои на крајот остануваат покрај мене, се оние вистинските пријатели.

И затоа не се трудам некому да му се допаднам... Ако некој остане, супер. Ако не, ќе си отишле сеедно.

А една личност останува. И понатаму. И јас крај неа. :back:
Затоа и те ставив како другар, Одлично пишуваш. Еј летово ај да ебеме дундиња или постар си?
со семејство
се е можно што да знам...
немаш контакт.. пиши ми пп или на мсн или скајп.. ќе ти наместам пичиња, умот ќе ти зајде
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Па лично,не обожавам да сум досаден,уствари го мразам тоа(освен у одредени ситуации,у кои намерно го праам тоа за да умре некој од мака:)),а и немам некој начин за да одредам дали сум досаден или не по говорот на телото кај луѓето(освен кај очигледни случаи),па затоа си прашуам одвреме-навреме дали сум досаден,па ако не сум,да продолжам,ако сум,да докажам тоа шо требаше и да си одам.И така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom