Дали сте биле бељаџија како помали ?

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Ич. Освен што обожавав да се тепам со сестра ми, поголема е од мене ама секогаш беше тепаната. Пошто беше ептен намќор и све и сметаше и ме нервираше многу. :D Обожавав да се тепаме кога сме сами дома, пошо секогаш моите беа на нејзина страна. :tapp: Не за друго, туку кога се тепавме она прво ќе ме 'рчне, па ќе почне да вика, да плаче пред моите, издаица беше и нормално ја кривата. Татко ми ни забрануваше да седиме во иста соба или пак да јадеме на иста маса, ама џабе. Многу се тепавме. :X3: Башка што знаев кој и' е симпатија, ја уценував, па ја брукав пред него. :icon_mrgr: Мало, мало, ама техничарче. :ROFLMAO:

А иначе мирно дете бев, стварно. :ROFLMAO: Дури во основно на секоја родителска класната ја прашувала мајка ми шо не било у ред со мене, зошто сум била толку мирна и сум ќутела. :cautious: Ко за беља тие од основно сите беа бељаџии и секогаш кога ми доаѓаа на роденден лом правеа, скокаа по кревети. Еднаш ми истурија сок на прекривачот и јас се затворив во вц и плачев. :sramezliv:Посебно што бев жива педантерија и кога видов што хаос направиле, шлог ме мавна. Наместо да уживам и јас со нив да славам роденден, јас ко некоја ненормална одев по нив и собирав.

Тргната бев во школо, а уште имав навика да ја прашувам мајка ми дали може да одам во вц. На мајка ми и' беше здосадено веќе толкава магарица десетпати дневно да ја прашува дали може во веце да оди, ама ја не, ако бев сама дома, не ни одев во вц пошо сакав прво да ја прашам мајка ми. Смотана бе. Не знам ни шо логика ми било тоа воопшто. :facepalm:
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
4NHK0, ја отсекогаш знаев дека има нешто психопатски-болно во тебе. Туку, ме интересира, сега вака како поискусен, снимаш ли snuff филмчиња? Или строго си фокусиран на јадење црви, скакулци и бубашваби?
Не сум до толку ма, последно време само тапи предмети користам ;), ама и НЕ снимам. За тоа Ѓ.Л. од Кавадарци прашај го, тој со бонсек сечел уши на некое маче кој претходно го напушил и му ставал пенкала во газот, сето тоа го снимал и го ставал неколку пати на јутјуб бидејќи му го бришеле.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Еднаш имам скршено ѕвонче од влезна врата со боксирач кој другар ми ми го даде и го скршив јако што ѕвонеше цело време. Бев со уште едно дете, јас избегав бидејќи истрчав како Усеин Болт ( не знам од кај ми дојде тогаш таква сила за трчање) а другото дете го фатија.

А една најсмешна ситуација кој ја имав е што од продавница украдов чепкалки за уши па ме фати продавачот ме тераше да извадам што сум украј. Јас нормално не го послушав му се протнав некако избегав. Другар ми ми се смееше кога виде чепкалки за уши.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Ма какви бељи, во средно кога отидов немав ни 1,5м и кој стасаше ме тепаше, ама после кога си пораснав:zloo:
уствари ситни бељи сме правеле кој не правел, одеме 10 души кај комшијата и кајсијата, црешата, јаболкницата... метла ја правеме, не дека ние немавме ама тие беа послатки
зимно време тие што поминуваа по патот, коли, луѓе сеедно, ги мававме со снег, а летно полневме кеси со вода и ги освежувавме, то е:)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Јебем ли га, некоја средина сум бил, знам дека не се вртев по дома посебно преко лето, флипери фудбал, жмурка, бам бам, а за бељи и сум правел и не зависи какво ми било расположението, се тепав, малтретирав школски кој беше мирен, крадев пари на дедоми, сестрами ја малтретирав нешто ако неми беше по кеф еднаш ја згазив со точак кутрата неможеше ваздух да земе таткоми ме искриви од ќотек, друг пат ја погодив со ониее пиштоли на дијаболи во око целото око и се затвори неможеше да гледа исто мее снајде од таткоми како со точакот случката, со дедоми живеевме во ист двор и неможешее да ме поднаса мене и моето друштво не бркаше му бегавме, но кога пораснав 13-14 години имавме неколку фајтови, наравно кога дознаеше таткоми за тоа иста ситуација како со сестрами, друго кога излеегоа мобилни за првпат му звонев на дедоми од прозор и таманд а се јави му исклучував човекот пошизуваше бог душа да му прости, друго од прозор му мењав програми со даљинско, му светев со ласер, му фрлавме со другари петарди во ходник го мрднувавме од памет и секогаш кога дознаеше таткоми дневна доза ќотек јадев памтам еден бел каиш кога ке го видам знам што ме чека, но мушки издржував, друго што ми текнува имам еден другар кој беше за беља роден во школото на служителот му украл клучеви и навечер влегувавме украдовме школска бомба и ја отворив ме и ја пуштивме и ставамее раце на уши демек чекаме да пукне и украдовме ваздушна пушка, друго се тепавме со цигани, имаме неколку обивања по неколку објекти но само од забава а не крадевме ништо, туку само скршиме катанец, квака... влеземе излеземе и тоа е тоа, друго пораснавме почнаа хормоните да ни работат малтретиравме во школа девојчиња ги драпавме као манијаци бегаа од нас :sramezliv:брука, потоа еден другар набави плеј стејшн 1 кога искочи и се смиривме 24/7 игравме виниг елеван уште ја памтам играта, кутриот плејстејшн одмараше само кога го транспортивме од една куќа во друга го искидавме од играње и што е чудно само една игра нее ја мењавме :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Јас кога бев мал, не се сеќавам на ништо. Значи појма немам каков сум бил. Дури и си размислувам дали и воопшто сум бил мал.
Шала на страна, сум скршил нога 3 пати. Еднаш само едната при пад од дрво, а втор пат двете при пад од тераса од четврти спрат. Потоа скршени раце 4 пати. Најизменично и лева и десна. Паднав во депресија бидејќи нема да можам да бидам пилот...демек за пилот не смеело да имаш скршеници.
Потоа си бев мирен и паметен, закрепнувајќи од повредите.
Детсвото го паметам по повредите, гипсот, завојот и конецот за шиење рани, лутиот алкохол и црниот јод.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom