Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Од компјутер не толку...
бидејќи 90 посто од времево ми се отворени фајарфокс и месинџер во комбинација со винамп...

Ретко кога отворам друга програма или игра така да... ако немам интернет многу малку ќе седам на компјутер...

Дефинитивно зависник од интернет... :nesum:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
И јас се приклучувам кон зависниците од интернет :) Значи, кога ќе снема нет, дома пиздам :) Не треба ама тоа е :)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
порано бев зависен од игри сега не до толку
од интернетов заразен сум со мсн и кајганава а и кладилница резултати итн.
Да не би била Кајгана нема многу да седам на нет,а иначе така малце зависниок сум од нет :smir:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
стварно интернетов е завист! во секој момент што немам некоја друга обврска или сум на месенџер или чепкам по интернет или манам менаџер!
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Зависничка сум од Интернет. Спобудалувам ако во денот не уклучам компјутер и секако на Интернет да киснам. Ако има нешто за одвикнување, КАЖЕТЕ :icon_lol:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

Ова прашање би можел да го поделам на два дела и тоа:

1. Дали сме зависни само од компјутерите без обзир на интернетот?

Или пак...

2. Дали сме зависни од интернет?

Знам дека на форумов има луѓе чија професија е поврзана со компјутери и интернет, но знам дека има и обични корисници.

За себе сметам дека сум благ зависник, иако работата ми е целосно поврзана со двете. Но, си сурфам и по други страници кои ми се омилени, подѕирнувам кој има на чет и зависно од ситуацијата останувам кратко или долго.

Сте кризирале за нет? : )
Не знам за во глобала, ама јас дефинитивно сум зависна од интернет, затоа што без него скоро и да немам што да правам на компјутер. Тоа сум го приметила и кога компјутерот ми бил на поправка, едвај сум издржувала тие неколку дена без него:vozbud::vozbud::vozbud:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
зависна сум и од интернет и од компјутер и ако не го уклучам во текот на денот ке спобудалам
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
da definitivno denot po nekoj cas mora inace ke se sbudalam taka niz doma.:pos2:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
auu da definitvno sum zavisnik od internet...kisnam na net,mozam po cel den da sedam na kompjuter:uvo:
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Од компјутер не толку.. Ама знам и да одлепам коа неам нет.. Дури и се дешава да се јавам у телекабел и да ги отерам у ПМ.. Така да за мене без интеренет нема живот :toe:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Од компјутер,не,од интернет-гоооолемо да.Сериозно планирам на две недели модемов да му го дам на татко ми да ми го скријат,пошо не можам да учам,ме копкат нешто постојано да сум пред компјутер.
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Па Вака јас лично да, сум заразен од компјутери и нормално од интернет како подоминантан ствар...зато шо без компјутер нема интернет...:helou::helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom