Дали се успивате наутро?

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Спанко сум, сакам да спијам, во мир и тиштина, и се случува често да се успијам наутро, до таму идам,што и очи неможам да отворам од спиење , и само се вртам на лево/десно, и си продолжувам
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Обавезно се успивам, затоа на мобилниот навивам 4-5 аларми, на петиот нормално дека фаќа нервоза и морам да станам, инаку ако станувам за нешто што на мене ми е интересно се будам и пред да ми заѕвони алармот.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ретко ми се случува да се успијам ама џабе ми е што станувам на време кога секаде каснам
 
M

**MEMORY**

Гостин
Секогаш си останувам уште 5 минути да поспијам, ама тие минути некако повеќе се фаќаат и... Да, се успивам често.:)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
se uspivam osobeno za na skolo:D
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
Никако!!! кај спијам по 4 саати па уште и да се уцпивам. Во живот се немам успиено. Малце е чудно ама така е. Сите ми викаат ти си будала!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tapp:
:vozbud:bratu cetiri casovno "spienje" vo mojov recnik go vikam dremka....a vo spienje mi e samo pocetna prva faza....(od vkupno 3)....aj pozdrav
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Редовно се успивам па затоа не спијам вечерва...да не се успијам за на испит сабајлево :nesum:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Mnoooogu retko mi se slucuva da se uspijam, duri vo posledno vreme sekoj den tocno se budam vo 7:00 spremen za na skolo :pos2:...navika so da prais
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Е ова ми е болното прашање..:pos2:.Кога морам да станам,,станувам зошто знам дека морам,,но во сите други случаи си спијам дома,,и ако нешто не е морално,,го презакажувам за попладне,,зошто времето за спиење ми е скапоцено време,,а посебно сега летно време кога немам обврски:smir: Инаку секогаш ме буди телефонот така да ретко се успивам=)
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Se uspivam do kolku ne me razbudi budilnikot inaku na noze :salut: i sibam na skolo.Mi se slucilo i da zvoni budilnikot a da ne stanam retko e toa koga ke si legnam u 4 a treba da stanam u 7-8h
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Многу ретко.Само неколку пати досега.
Еден совет за спанковците.Ставете го мобилниот ако на него имате наместено аларм, негде подалеку од вас.И ќе морате да станете да го исклучите.А откако ќе станиш, што бараш пак в кревет:)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Јас кога се успивам не се успивам big time..Онака малце 10 мин 15 најмногу...и трчам накај школо (незнам што ми е тогаш, потсвесно го правам тоа, не дека сакам да одам во школо) и стигам на време...фак...
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Леле не како швајцарски часовник сум!1 минута пред да ми ѕвони телефонот се будам!:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom